Górnik Z. – Arka 1:1 (kon.) | Korona – Jagiellonia 2:3 (kon.)
koniec
Górnik Zabrze
1:1 (0:0)
Arka Gdynia
niedziela 13.08.2017, 15:30 • Stadion im. Ernesta Pohla, Zabrze • LOTTO Ekstraklasa • 5. kolejka
  Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Do usłyszenia!

   
  To nie było jakieś porywające widowisko. Mieliśmy ciekawe fragmenty, ale przeważały mało interesujące okresy gry. Generalnie można uznać, że ten rezultat jest w miarę sprawiedliwy. Żadna z drużyn nie umiała wypracować sobie zdecydowanej przewagi. Śmiało można stwierdzić, że po tych ekipach spodziewaliśmy się znacznie ciekawszej rywalizacji. Pozostaje niedosyt i to spory. (17:33:27)
   
  90+10
  Koniec meczu.
   
  90+9
  Szalenie mocno zakotłowało się w polu karnym Arki, ale ostatecznie przyjezdni zdołali zablokować dostęp do własnej bramki!
   
  90+8
  Tutaj już chyba nic się nie zmieni. Mamy jeszcze jakieś ataki, lecz nic z nich nie wynika. Wydaje się, że zespoły są pogodzone z podziałem punktów. Nie zanosi się na jakieś zrywy.
   
  90+6
  Żółtą kartkę otrzymuje Igor Angulo (Górnik Zabrze). Niesportowe zachowanie reprezentanta gospodarzy, przeszkodził w wykonaniu stałego fragmentu gry.
   
  90+5
  Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Dawid Sołdecki, na boisku pojawia się Antoni Łukasiewicz.
   
  90+5
  Jednak Siemaszko nie pojawi się na murawie. Potrzebna jest zmiana za Sołdeckiego, który uskarża się na problemy zdrowotne.
   
  90+4
  Zbigniew Boniek poinformował, że Tadeusz Socha odzyskał przytomność. To bardzo ważna informacja.
  90+3. Ależ było groźnie!
   
  90+3
  Angulo miał kapitalną szansę na odnotowanie trafienia, ale nie zdołał pokonać bramkarza! Później była jeszcze okazja na dobitkę, lecz nic z tego nie wynikło. Co za parada Steinborsa!
   
  90+2
  Będziemy mieli ostatnią zmianę po stronie Arki. Za kilka chwil na murawie zamelduje się Siemaszko, który zastąpi Jurado. Być może zanotuje jakieś kapitalne wejście i poprowadzi gości do triumfu.
   
  90+1
  Tutaj jeszcze wszystko jest możliwe. Jeszcze wiele zdarzyć się może. Mieliśmy jedną wymianę ciosów, być może doczekamy się kolejnej. Aktualnie w natarciu znajdują się zawodnicy z Gdyni.
   
  90
  Spotkanie zostało przedłużone o dziewięć minut.
   
  89
  Zmiana w drużynie Górnik Zabrze: z boiska schodzi Maciej Ambrosiewicz, na boisku pojawia się Szymon Matuszek.
   
  87
  Dość dobre informacje. Koj opuścił szatnię i jest w okolicach ławki rezerwowych. Ma na głowie opatrunek, więc pewnie doszło "tylko" do jakiegoś rozcięcia. Gorzej sytuacja wygląda ze Sochą, który stracił przytomność i pojechał do szpitala...
   
  86
  Żółtą kartkę otrzymuje Dawid Sołdecki (Arka Gdynia).
  85. Rafał WOLSZTYŃSKI - 1:1
   
  85
  Gol dla Górnika Zabrze!
  Strzelcem bramki RAFAŁ WOLSZTYŃSKI. Ależ błyskawiczna riposta gospodarzy! Kądzior doskonale odegrał futbolówkę do Wolsztyńskiego, który ze stoickim spokojem dopełnił formalności.

  Mateusz

  Bramki: 85. Wolsztyński – 84. Jurado

  Kartki:   90+6. Angulo (GOR) – 36. Socha (ARK), 40. Warcholak (ARK), 86. Sołdecki (ARK)


  Górnik Zabrze: Loska – Koj (62. Szeweluchin), Suarez, Wieteska, Wolniewicz – Kurzawa (70. Wolsztyński), Żurkowski, Ambrosiewicz (89. Matuszek), Kądzior – Angulo, Wolsztyński.
  Rezerwowi: Pawłowski – Szeweluchin, Olszewski, Ledecký, Matuszek, Wolsztyński, Pawłowski.

  Arka Gdynia: Steinbors – Warcholak, Danch, Marcjanik, Socha (61. Zbozień) – Marciniak, Sołdecki (90+5. Łukasiewicz) – Piesio, Szwoch, Kun – Jurado.
  Rezerwowi: Pilarz – Łukasiewicz, Siemaszko, Nalepa, Jazvić, Sambea Kakoko, Zbozień.

  Sędziowie: Paweł Gil (Lublin)

  Widzów: 22 708