Termalica – Lechia 2:1 (koniec) | Pogoń – Górnik Z. 1:2 (koniec) | Korona – Wisła K. 2:1 (koniec)
Korona Kielce
2:1 (1:1)
Wisła Kraków
Sobota 23.09.2017, 20:30 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 10. kolejka

Koniec! Korona wygrywa za trzy punkty. Kielczanie z kolejki na kolejkę się rozkręcają, a w przypadku Wiślaków jest zdecydowanie inaczej. Krakowianie co prawda grają ciekawie, ale rażą nieskutecznością. Kielczanie zasłużenie sięgają po trzy punkty bo mieli zdecydowanie więcej okazji, jednak Buchalik świetnie spisywał się w bramce! (22:24:06)

90+4

90+3
    Zgranie do przodu do Soriano, jednak nieco szybszy od niego okazuje się Gonzalez i zabiera mu futbolówkę.

90+2
    Jedynie dwie minuty do końca tego spotkania! Korona coraz bliżej trzech punktów w tym spotkaniu,

90+1
    Jesus Imaz Balleste decyduje się na uderzenie z dystansu, jednak futbolówka po rykoszecie wychodzi poza boisko!

90+1
    A arbiter dorzuca cztery minuty do drugiej części tego spotkania!
    89. Szansa Soriano

89
    Świetne podanie od Rymanika do Soriano w pole karne. Ten uderza, jednak kapitalnie broni Buchalik!

88
    Zdecydowanie za mocne podanie od Cywki do Carlitosa. Zagranie przecina Diaw i oddala zagrożenie.

87
    Koronie się nie spieszy. To gospodarze prowadzą i to oni po 90 minucie dopiszą do swojego konta trzy punkty!

86
    Żółtą kartkę otrzymuje Zoran Arsenić (Wisła Kraków).

85
    Wiślacy z minuty na minutę zaczynają się rozpędzać, jednak do końca tego spotkania czasu coraz mniej.

84
    Uderzenie Wiślaków z dystansu, jednak futbolówka przelatuje obok bramki!
    82. Teraz Jukić przed szansą!

82
    I znów znakomita szansa gospodarzy! Jukić otrzymuje podanie w polu karnym i uderza, ale koniuszkami palców świetnie interweniuje Buchalik!

81
    Rzut wolny dla kielczan. Centra przed bramkę, ale dobrze w powietrzu interweniuje Gonzalez!

80
    Świetne podanie do wychodzącego na pozycję Ballaste, ale nieco za mocne! Pewnie interweniuje Gostomski.

Piotr Grabowski

Gole: 37. Górski, 57. Cvijanovič – 31. Lopez

Kartki:   78. Kovacević (KRN) – 69. Cywka (WIS), 86. Arsenić (WIS)

Posiadanie piłki: 57 % : 43 %.
    Strzały celne: 15:6. Strzały niecelne: 4:3. Rzuty rożne: 10:4. Spalone: 1:3. Foule: 12:16.
    Korona Kielce: Gostomski – Rymaniak, Kovacević, Diaw, Gardawski (72. Kosakiewicz) – Żubrowski, Możdżeń, Cebula, Cvijanovič (63. Jukić) – Kiełb, Górski (75. Soriano).
    Zmiany: Hamrol – Miś, Barry, Dejmek, Kosakiewicz, Jukić, Soriano.

Wisła Kraków: Buchalik – Arsenić, Sadlok, González, Cywka – Basha, Małecki, Llonch (65. Bartosz), Wojtkowski (73. Balleste) – Bałaniuk (52. V. Pérez), Lopez.
    Zmiany: Chorążka – Boguski, Balleste, Bartosz, V. Pérez, Paweł Brożek.