Alaves – Valencia 1:2 (koniec) | Atletico – Villarreal 1:1 (koniec) | Bilbao – FC Barcelona 0:2 (koniec)
Sevilla – Leganés 2:1 (koniec)
Athletic Bilbao
0:2 (0:1)
FC Barcelona
Sobota 28.10.2017, 20:45 • San Mamés, Bilbao • Hiszpańska LaLiga • Runda 10

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:38:53)
    FC Barcelona zgarnia komplet punktów:

Ależ to był mecz na Sam Mames w Bilbao! Miejscowy Athletic rozegrał dzisiaj bardzo dobre zawody, ale mimo wszystko przegrał 0:2 z FC Barceloną. Bramki dla Dumy Katalonii zdobywali Leo Messi oraz Paulinho. Na szczególną uwagę zasługuje jednak wyborna dyspozycja niemieckiego golkipera Blaugrany. Marc-Andre Ter Stegen zatrzymał wiele piłekzmierzających do jego bramki kapitalnymi interwencjami i to głównie dzięki niemu podopieczni Ernesto Valverde wracają do Katalonii z trzema punktami. Baskowie nie mają się jednak czego wstydzić, gdyż dzisiaj pokazali prawdziwą wolę walki do ostatniego gwizdka sędziego.

90+4

90+4
    To już z pewnością ostatnia akcja tego meczu. Athletic Bilbao wznowi jeszcze grę od rzutu rożnego.
    90+2. Paulinho (BAR) - 0:2

90+2
    Gol dla Barcelony!
    Strzelcem bramki PAULINHO.

W ostatnich minutach meczu goście z Barcelony zapewniają sobie już trzy punkty! Bardzo szybką kontrę wyprowadziła Blaugrana! Messi dogrywa na linię pola karnego do Suareza, a strzał Urugwajczyka broni jeszcze golkiper Basków! Nie miał on już jednak żadnych szans wobec dobitki Paulinho!

90+1
    Sędzia główny doliczył do tego spotkania trzy minuty. W samej końcówce mamy jeszcze ambitne ataki na prawym skrzydle Basków!

90
    Na uderzenie z rzutu wolnego zdecydował się Messi, ale piłka finalnie przeleciała w bezpiecznej odległości nad bramką gospodarzy.

90
    Drybling na 25. metrze Leo Messiego kończy się faulem baskijskiego teamu. Będzie to dobra okazja na uderzenie dla argentyńskiego zawodnika ze stałego fragmentu gry.

89
    Rakitić dobrym wprowadzającym podaniem znalazł na woolnym polu Semedo, ale centra tego drugiego nie trafiła do żadnego adresata.

88
    Mieliśmy w drugiej połowie sporo przerw w grze, więc sędzia główny z pewnością doliczy kilka dodatkowych minut.

87
    Marc-Andre Ter Stegen ma już w tym meczu cztery bardzo wysokiej klasy interwencje. Dawno nie musiał się tak napracować zawodnik Blaugrany.
    86. Aritz Aduriz w końcówce mógł doprowadzić do wyrównania:

86
    Nieszczęśliwie w tej sytuacji na plecach upadł Ivan Rakitić. Służby medyczne po dobrej minucie zdołały doprowadzić do odpowiedniego stanu chorwackiego pomocnika.

85
    Ależ mecz rozgrywa dzisiaj Ter Stegen! Znowu wygrywa on pojedynek z zawodnikiem baskijskiego teamu! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mamy uderzenie głową z szóstego metra Aduriza w kierunku krótkiego rogu bramki! Tam jednak czujnie interweniował niemiecki golkiper gości!

85
    Agresywnie w środku pola walczą Baskowie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła piłkę na rzut rożny wybija głową Semedo.

84
    To już ostatnie fragmenty tego spotkania. Swojej okazji w wyprowadzeniu ataku będą szukać jeszcze Baskowie.

83
    Zmiana w drużynie Athletic Bilbao: z boiska schodzi Iñaki Williams, na boisku pojawia się Markel Susaeta.

Dawid Czempisz

Gole: 37. Messi, 90+2. Paulinho

Kartki:   41. Iturraspe (ATB) – 47. Busquets (BAR), 63. Piqué (BAR), 75. Paulinho (BAR), 81. Umtiti (BAR)

Posiadanie piłki: 39 % : 61 %.
    Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 6:5. Foule: 15:12.
    Athletic Bilbao: Arrizabalaga – Bóveda, Núñez, Laporte, Lekue – Iturraspe (C), San José (68. Etxebarria) – I. Williams (83. Susaeta), Raúl García, I. Córdoba – Aduriz.
    Zmiany: Herrerín – Etxeita, Saborit, Susaeta, Etxebarria, Rico, Merino.

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Paulinho, Busquets, Rakitić, A. Gomes (83. Semedo) – Messi (C), L. Suárez.
    Zmiany: Cillessen – Digne, Semedo, Denis Suárez, Alcácer, Deulofeu.

Główny: Juan Martinez Munuera
    Asystenci: Diego Barbero Sevilla, Cesar Manuel Noval Font
    Techniczny: Jaime Ruiz Alvarez

Widownia: 43 750