Sandecja – Jagiellonia 0:1 (kon.) | Górnik Z. – Lechia 1:1 (kon.)
koniec
Sandecja Nowy Sącz
0:1 (0:0)
Jagiellonia Białystok
piątek 08.12.2017, 18:00 • Stadion Bruk-Betu, Nieciecza • LOTTO Ekstraklasa • 19. kolejka
  Statystyki końcowe:

  Jaga wraca do Białegostoku z trzema oczkami:

   
  Jagiellonia Białystok wygrała w Niecieczy z Sandecją Nowy Sącz 1-0. Decydujące trafienie z rzutu karnego zdobył Novikovas. Gospodarze mieli okazję na wyrównanie, lecz Kolev nie wykorzystał jedenastki, zaś dobitka Pitera-Bućko zatrzymała się na poprzeczce. Zasłużone zwycięstwo Kelemena i spółki, którzy wyrażali w tym meczu zdecydowanie większą wolę gry i zwycięstwa. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam do kolejnych na portalu Lajfy com. (19:53:50)
   
  90+6
  Koniec meczu.
   
  90+4
  Zablokowane uderzenie Cernycha po zgraniu Pospisila. Jaga ma jeszcze korner. Ostatnie sekundy tego spotkania, choć ze względu na spięcie przy linii bocznej możliwe, że Stefański doliczy jeszcze minutę.
   
  90+2
  Żółtą kartkę otrzymuje Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok).
  Żółtą kartkę otrzymuje Tomasz Brzyski (Sandecja Nowy Sącz).
   
  90+2
  Brzyski sprowokował awanturę przy linii bocznej. Doświadczony piłkarz, a zachował się w tej sytuacji niczym zgrzany junior z niższej ligi okręgowej.
   
  90+1
  Spięcie na linii Frankowski-Kraczunow. Obrońca Sandecji faulował rywala, natomiast skrzydłowy Jagi nerwowo zareagował, czym wymusił interwencję sędziego.
   
  90
  Arbiter doliczył cztery minuty do regulaminowego czasu gry.
   
  89
  Szczęścia strzałem z dalszej odległości szukał Wlazło. Posłał jednak futbolówkę prosto w Gliwę, który nie miał problemu z obroną tego strzału.
   
  88
  Boisko opuścił kolejny zawodnik, który chciałby o tym spotkaniu jak najszybciej zapomnieć. Basta był wielokrotnie wkręcany w ziemię przez Novikovasa.
   
  88
  Zmiana w drużynie Sandecja Nowy Sącz: z boiska schodzi Adrian Basta, na boisku pojawia się Grzegorz Baran.
   
  87
  Sądeczanie sprawiają wrażenie, jakby nie zależało im na korzystnym rezultacie. Nie spieszą się z organizowaniem ataku, który mógłby skończyć się golem wyrównującym.
   
  86
  Kwiecień powinien podarować Kelemenowi butelkę drogiego alkoholu. Tylko dzięki bramkarzowi upiecze mu się to katastrofalne zachowanie we własnym polu karnym.
   
  86
  Zmiana w drużynie Jagiellonia Białystok: z boiska schodzi Bartosz Kwiecień, na boisku pojawia się Piotr Wlazło.
   
  85
  Frankowski wyłożył futbolówkę Sekulskiemu, a ten w niezłej sytuacji mocno przestrzelił.
   
  84
  Strzały: 7 – 13
  Strzały celne: 3 – 2
   
  82
  Przez dłuższy moment w polu karnym Jagi było bardzo gorąco. Piszczek nie zdążył jednak oddać strzału. Skutecznie interweniował Burliga, który wygarnął futbolówkę spod nóg przeciwnika.
   
  81
  Z urazem zmaga się Sekulski. Długo nie podnosił się z murawy. Niezbędna była pomoc fizjoterapeutów. Mamrot ma jeszcze w zanadrzu jedną możliwość roszady w składzie.

  Krzysztof

  Bramki: 67. Novikovas (kar.)

  Kartki:   66. Szufryn (SAN), 90+2. Brzyski (SAN) – 36. Grzyb (JAG), 39. Burliga (JAG), 39. Sekulski (JAG), 90+2. Frankowski (JAG)

  Nietrafiony rzut karny: 77. Kolev (SAN), bramkarz Kelemen obronił


  Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
  Strzały na bramkę: 3:4. Strzały niecelne: 3:7. Rzuty rożne: 0:9. Spalone: 2:1. Faule: 11:15.
  Sandecja Nowy Sącz: Gliwa – Brzyski, Kraczunow, Szufryn (C), Basta (88. Baran) – Piter-Bučko, Kasprzak (71. Cetnarski) – F. Piszczek, Trochim (58. Danek), Małkowski – Kolev.
  Rezerwowi: Radliński – Kubáň, Baran, Gałecki, Danek, Cetnarski, Mráz.

  Jagiellonia Białystok: Kelemen – Burliga, Runje, Mitrović, Guilherme – Grzyb (C), Kwiecień (86. Wlazło) – Frankowski, Świderski (70. Cernych), Novikovas (79. Pospisil) – Sekulski.
  Rezerwowi: Pawełek – Chomczenowski, Wlazło, Cernych, Wasiluk, Guti Tomelin, Pospisil.

  Sędziowie:
  Główny: Daniel Stefański (Bydgoszcz) + VAR

  Widzów: 724