Opole – Rzeszów 3:5 (koniec) | Brzeg – PA Nova Gliwice 7:3 (koniec) | Łódź – Nowiny 8:2 (koniec)
Odra Opole
3:5 (1:2)
Heiro Rzeszów
Sobota 09.12.2017, 16:30 • Hala Gwardii • I liga futsalu - gr. południowa • 11. kolejka

Mamy niespodziankę w Opolu! Odra musi uznać wyższość gości z Podkarpacia. Heiro zasłużenie wywozi z opolszczyzny 3 punkty, grając zespołowo i z dużym poświęceniem. Świetna skuteczność Piszczka w bramce gości i fenomenalna pierwsza połowa Sebastiana Brockiego, dały rzeszowianom sukces w postaci zwycięstwa nad czwartym zespołem w tabeli. W drugiej połowie Odra co prawda wyraźnie podkręciła tempo, ale to nie wystarczyło na świetnie dysponowanych graczy Heiro. Nerwy w końcówce nie pomogły gospodarzom i w ostatniej minucie goście przypieczętowali sukces, dzięki czemu ich dorobek punktowy w tej rundzie nie będzie jednocyfrowy. Dziękujemy za poświęcony czas i zapraszamy na kolejne relacje! (18:13:18)

39:30
    Gol dla Heiro!
    Strzelcem bramki FEDAN.
    Fedan przejmuje piłkę rozgrywaną przez gospodarzy i długim strzałem przez całe boisko, trafia do pustej bramki. 5:3 dla Heiro.

38:50
    Odra gra po obwodzie, ale za wolno

38:20
    Tomasz Ciastko prosi o czas dla gospodarzy.

38:17
    Groszak znów na połowie Heiro, ale strzał bramkarza Odry wychodzi na aut.

37:30
    I ponownie Brocki! Seria zwodów i strzał, ale Groszak na raty wychodzi z opresji.

37:00
    W międzyczasie kolejny groźny strzał Kroka z prawej strony, ale Piszczek sobie radzi.

36:29
    Strzelcem bramki KRAWCZYK.
    Kolejna kontra rzeszowian. Fedan popędził w stronę bramki, odegrał na lewo do Piotra Krawczyka, a ten wślizgiem pakuje piłkę do bramki Odry.

36:02
    Piękna dwójkowa akcja Krawczyka z Fedanem! Groszak wybija piłkę końcówkami palców!

35:30
    Adamczyk mocno, tuż obok słupka bramki Groszaka. Tempo gry zdecydowanie wzrosło, ale podniósł się też poziom nerwowości.

35:00
    Seria zwodów Bieniasa, podanie na lewo do Rabandy ale ten ostatni z bliska tuż obok słupka, było niebezpiecznie!

34:38
    Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymuje Riemann (Odra Opole).
    Riemann ogląda drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną.

34:15
    Najpierw Krok tuż obok słupka, chwilę później Krok w bramkarza z najbliższej odległości, chwilę później Krok z prawej wślizgiem obok spojenia. Ależ minuta w grze Adama Kroka!

33:35
    Krok szukał Rabandy podniesioną piłką, ale gracz Heiro przerywa podanie!

32:42
    Jest i trzecie przewinienie, jednak Adamski nieskutecznie z prawej strony.

32:11
    Żółtą kartką ukarany Patrick Riemann, ale to dopiero drugie przewinienie opolan.

32:00
    Na raty Odra! Próbował Bienias, Meryk, na końcu Riemann, ale Heiro broni się skutecznie!

31:00
    Piąte przewinienie rzeszowian. Chyba doczekamy się przedłużonych karnych...

Rafał Słociak

Gole: 16. Riemann, 26. Meryk, 31. Riemann – 5. Brocki, 20. Brocki, 27. Krawczyk, 37. Krawczyk, 40. Fedan

Kartki:   16. Groszak (OPO), 28. Miga (OPO), 33. Riemann (OPO) – 17. Krawczyk (RZE)   35. Riemann (OPO)

Odra Opole: Groszak (Staroń) – Babanskykh, Karnatowski, Rabanda, Miga – Nowosielski, Nesterów, Osuchowski, Krok, Riemann, Bienias, Skowronek, Meryk
    Heiro Rzeszów: Piszczek (Szalacha) – Przybyło, Brocki, Depta, Krawczyk – Fedan, Krawczyk, Adamski, Wdowiak, Codello

Sędziowie: Koloczek, Wanicki – Podmostka