PA Nova Gliwice – Nowiny 2:2 (koniec)
PA ss Nova Gliwice
2:2 (2:1)
UKS Ekom Futsal Nowiny
Piątek 12.01.2018, 20:00 • HALA WIDOWISKOWO - SPORTOWA SOŚNICA • I liga futsalu - gr. południowa • 12. kolejka

Koniec. Bardzo dobre widowisko gospodarze mieli przewagę ale tylko w pierwszej połowie. UKS Ekom Futsal Nowiny wychodząc na drugą połowę otrzymali dobre podpowiedzi i wyszli bardziej skoncentrowani co przełożyło się na bramkę w 37 minucie na 2:2 Wynik do końca spotkania już nie uległ zmianie. W drugiej połowie zaś GSF nie stworzył sobie zbyt wielu tak dogodnych sytuacji i możliwości jak w pierwszej części meczu. Podsumowując jest pewien nie dosyt. Były szanse, była walka, ambicja. Zabrakło tylko skuteczności przy wykończeniu sytuacji obu zespołów. (21:31:17)

39:10
    Zostało ostatnie 50 sekund spotkania, sytuacja na boisku jest bardzo nerwowa jedni jak i drudzy nie chcą pozwolić sobie na głupią stratę piłki a tym bardziej bramki.

37:49
    Fenomenalnie jak i szczęśliwie defensor GSF'u zatrzymuję piłkę z lini bramkowej obijając się o słupek wybija ją z dala od bramki.

36:16
    Gol dla Nowin!
    Strzelcem bramki Ponikowski.

PONIKOWSKI znalazł się w dobrym miejscu otrzymując piłkę do nogi strzela tuż przy lewym słupku doprowadzając do remisu 2:2

35:20
    Po szczęśliwym przejęciu przez Luteckiego, który ten pognał w sytuacji jeden na jeden trafia prosto w bramkarza.

34:40
    Coraz więcej walki w środku pola obie z drużyn próbują otworzyć sobie drogę do bramki.

32:02
    Ponownie to goście stwarzają zagrożenie pod polem karnym GSF'u ale w całym zamieszaniu Bogdziewicz zatrzymuje piłkę nogą i kończy akcje.

30:50
    Z korzystnej odległości drużyna z Nowin wykonuje rzut wolny. Dogranie przez cała szerokość boiska do partnera który z pierwszej piłki uderza na bramkę, piłka wędruje wysoko w sufit.

29:30
    Lutecki otrzymuje dobre podanie z prawej strony boiska, bramkarz stał tam gdzie powinien i paruje strzał za linie boczną.

27:10
    Żółtą kartkę otrzymuje Musiał (UKS Ekom Futsal Nowiny).

Musiał otrzymuje żółtą kartkę za skrócenie odległości podczas próby wykonania rzutu wolnego przez drużynę z Gliwic.

25:20
    W jednej sytuacji w przewadze GSF'u piłkę traci zawodnik a rywale pędzą dwóch na jednego, niestety nieskutecznie po strzale na bramkę piłka opuszcza teren gry.

24:20
    Do gry wkrada się coraz większa niedokładność w podaniach drużyn, obie ze stron bardzo chcą stworzyć sobie dogodną sytuacje do strzelenia bramki.

22:34
    Kontratak przyjezdny z przewagą dwóch na jednego zakończony wybiciem piłki w aut przez obrońce.

20:40
    W sytuacji podbramkowej Lutecki spróbował indywidualnych umiejętności ogrywając 2 defensorów z dograniem do partnera, który strzela na bramkę obijając tylko przeciwnika po nogach.

20:02
    Zaczynamy drugą połowę.

20:01

Pierwsza połowa na plus dla gospodarzy, w dobrym tempie stwarzają sobie sytuacje podbramkowe, UKS Ekom próbuje atakować na kontry,