Szczecin – Rekord 3:11 (koniec) | AZS UŚ – Red Dragons 3:5 (koniec) | Zduńska Wola – FC Toruń 5:3 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
3:11 (1:4)
Rekord Bielsko-Biała
Piątek 12.01.2018, 18:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:47:59)

Rekord Bielsko-Biała odniósł zasłużone zwycięstwo z Pogonią. Przewaga przyjezdnych była niepodważalna i udokumentowana adekwatnym wynikiem 11:3. To 13. wygrana mistrza Polski w sezonie. W Szczecinie przekroczył 100 zdobytych bramek. Gospodarze zagrali w tym spotkaniu bez pięciu podstawowych futsalistów, nie mają się czym chwalić, ale wielkiego wstydu sobie nie przynieśli.

40:00

38:02
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki MICHAŁ MAREK.

Próbował ratować sytuację na linii bramkowej Cymański, ale nie zdołał wybić futbolówki zmierzającej pod poprzeczkę po uderzeniu Marka.

37:15
    Tymczasem w bramce Pogoni jest Koszmider i wykazał się interwencją po strzale z rzutu wolnego. Rekord przygotował ten stały fragment podczas przerwy.

36:57
    Chrzczon doczekał się kartonika za serię swoich ostrych przewinień.

35:49
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki KONRAD PRAWUCKI.

Pierwsze trafienie tego zawodnika w ekstraklasie. Nawrat nie miał szans na zatrzymanie piłki, ponieważ Prawucki huknął w samo okienko.

35:10
    Tym razem przewinienie na Cymańskim. W drugiej połowie obie drużyny mają na koncie po dwa faule, więc nie są zagrożone przedłużonym rzutem karnym.

34:05
    Upomnienie dla Chrzczona za niebezpieczny wślizg blisko linii bocznej boiska.

33:15
    Strzelcem bramki PAWEŁ BUDNIAK.

W ostatnich minutach tego spotkania w zasadzie same gole. Budniak skompletował hat-tricka mocnym uderzeniem w okienko.

32:30
    Strzelcem bramki SEBASTIAN CHRZCZON.

Akcja wymyślona przez szczecinian podczas przerwy na żądanie. Chrzczon uderzył celnie z narożnika boiska i tak padła druga bramka dla Pogoni.

32:17
    Strzelcem bramki MICHAL SEIDLER.

Tym razem inne rozwiązanie Seidlera, który mocnym uderzeniem ulokował piłkę w okienku bramki Pogoni. Za moment liczba goli Rekordu może być dwucyfrowa.

31:41

Dobre podanie do Seidlera, któremu w sytuacji sam na sam ze Szklarzem pozostało dziobnąć piłkę ponad bramkarzem do siatki.

31:22
    Szaleńczy rajd Daniela Szklarza po połowie Rekordu. Uderzenie lepsze niż kilku partnerów z pola i z trudem sparował piłkę na korner Kałuża.

30:05
    Zaczyna bielszczanom brakować wariantów na rozmontowanie defensywny Pogoni. Przetestowali w tym meczu już chyba wszystkie.

29:25
    Na drugie trafienie dla Pogoni mieli szanse Czepielewski, a następnie Prawucki. Od czasu do czasu rośnie temperatura pod bramką Rekordu.

28:33
    Strzelcem bramki RAFAŁ FRANZ.

Tym razem sam Franz cieszy się ze swojego trafienia. Doświadczony futsalista przymierzył po ziemi z kilku metrów w sam narożnik.

27:11

Po podaniu Franza pozostało Budniakowi skierować piłkę z bliska do opuszczonej przez Szklarza bramki. Radość Rekordu duża pomimo wysokiego prowadzenia.

Gole: 7. Kawczak, 33. Chrzczon, 36. Prawucki – 3. Bondar, 11. Budniak, 13. Janovsky, 16. Marek, 26. Kubik, 28. Budniak, 29. Franz, 32. Seidler, 33. Seidler, 34. Budniak, 39. Marek

Kartki:   13. Prawucki (SZC), 37. Chrzczon (SZC)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Koszmider, Wilkosz) – Peru, Cymański, Kawczak, Prawucki – Czepielewski, Łozowski, Jurys, Chrzczon, Czajkowski, Czuryszkiewicz
    Rekord Bielsko-Biała: Kałuża (Nawrat) – Biel, Janovsky, Seidler, Franz – Surmiak, Gąsior, Budniak, Cichy, Bondar, Marek, Kubik

Sędziowie: Witkowski, Żurawski – Sobinek, Modrzejewski