PŚ w Bad Mitterndorf: Kwalifikacje (poz.) | PŚ w Bad Mitterndorf (poz.)
przełożony
Puchar Świata w Bad Mitterndorf

Niedziela 14.01.2018, 15:00 • Kulm HS235 • Skoki narciarskie

Kolejny komunikat. Niestety zawody zostają odwołane z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. (14:47:54)

Kolejne opóźnienie. Tym razem, początek konkursu przesunięty na godz. 15:00

Z powodu silnego wiatru 1. seria konkursu została przełożona na godz. 14:45

Licząc na dużo lepszy występ polskich skoczków, zapraszamy do wspólnego śledzenia niedzielnej rywalizacji.

Z kolei klasyfikacja dot. lotów narciarskich jest identyczna jak wyniki sobotniego konkursu. Były to bowiem pierwsze zawody na skoczni mamuciej w tym sezonie.

Po wczorajszych zmaganiach na czele klasyfikacji PŚ nie doszło do żadnych zmian. Kamil Stoch z 733 punktami jest nadal na jej czele. Drugi ciągle jest Niemiec Richard Freitag (711 pkt), a trzeci jego rodak Andreas Wellinger (585 pkt).

Polacy delikatnie mówiąc nie zachwycili. Po raz pierwszy, odkąd trenerem kadry został Stefan Horngaher, żaden z biało-czerwonych nie zameldował się w czołowej dziesiątce zawodów. Najwyżej z naszych, w drugiej dziesiątce konkursu, uplasowali się Stefan Hula (14.) oraz Piotr Żyła (17.). Kamil Stoch (21.), Maciej Kot (23.) i Jakub Wolny (37.) spisali się poniżej oczekiwań. Jednak najbardziej zawiódł Dawid Kubacki (33.), który kompletnie zepsuł skok i odpadł po 1. serii.

Wczorajsze zmagania wygrał Norweg Andreas Stjernen. Drugie miejsce zajął jego rodak Daniel Andre Tande, który w 2. serii uzyskał aż 240,5 metra. Niespodziewanie trzecia pozycja przypadła doświadczonemu Szwajcarowi Simonowi Ammannowi, który wrócił na pucharowe podium po kilkuletniej przerwie.

Przed nami drugi konkurs w lotach narciarskich w tym sezonie. Podobnie jak w sobotę, rywalizacja będzie miała miejsce w austriackim Bad Mitterndorf, na skoczni o rozmiarze 235 metrów, z punktem k mieszczącym się na 200 metrze.

Witamy w transmisji online. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:15.