Red Dragons – FC Toruń 3:2 (po dogrywce) | AZS UŚ – Clearex 1:5 (koniec)
AZS UŚ Katowice
1:5 (0:2)
Clearex Chorzów
Sobota 10.02.2018, 20:00 • Hala Sportowa, Katowice • Halowy Puchar Polski • 1/16 finału

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (21:34:56)

To już koniec tego spotkania. Do kolejnej rundy Pucharu Polski w futsalu awansował bez większych trudów Clearex Chorzów. Pokonali chorzowianie na wyjeździe 5:1 AZS UŚ Katowice. Bramki dla gości zdobywali dzisiaj Świtoń, Ivanov, Leszczak (dwie) oraz Zastawnik. Honorowe trafienie dla zespołu gospodarzy zanotował Pękala. Obie ekipy pokazały dzisiaj na boisku sporo efektownych zagrań i niebawem będą miały okazję do konfrontacji w ligowych starciach.

39:19
    Kamil Lasik zagrywa ręką za własnym polu karnym. Będzie to świetna okazja na strzał z rzutu wolnego dla gości.

39:12
    Rozpoczynamy już ostatnią minutę tej rywalizacji. Katowiczanie szukają jeszcze swojej drugiej bramki w meczu.

38:45
    Omylak również mógł się wpisać na listę strzelców. Niepilnowany oddał strzał zza pola karnego, ale minimalnie chybił celu.
    Gol Leszczaka

38:03
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK. Asysta Łuszczek.

Goście już zagwarantowali sobie awans do kolejnej rundy. Łuszczek idealnie wygrał walkę o piłkę w środku pola i dograł do przodu do wychodzącego na pozycję Leszczaka. Ten trafił z metra do pustej bramki.

37:00
    Mikołaj Zastawnik otrzymał podanie na wolne pole, ale jego strzał głową przeleciał tuż obok bramki.

36:39
    Dwie bardzo dobre interwencje Rafała Krzyśki! Zatrzymał on uderzenia z linii pola karnego Cygnarowskiego!

36:14
    Bardzo dobra kontra katowiczan! Uderzenie w pełnym biegu Tomasza Szczurka minęło jednak bramkę Clearexu!

35:50
    Czwarte przewinienie po przerwie miejscowego teamu. Clearex gra póki co zgodnie z przepisami w drugiej połowie.

35:16
    Tomasz Szczurek szuka sobie miejsca na oddanie strzału, ale ładnie przyblokowali go rywale. Później udało się byłemu graczowi Piasta Gliwice huknął z prawego skrzydła, ale znowu górą golkiper Clearexu!

34:26
    Katowiczanie mogą spokojnie wyprowadzić akcję z lotnym bramkarzem. Szukają oni na pozycji Kmiecika. W dobrej sytuacji do pustej bramki nie trafił z własnej połowy Łopuch!
    Krzyśka broni strzał Kmiecika

34:05
    Bliski szczęścia był Kamil Kmiecik! Po kontrze uderzał on zza pola karnego, ale na posterunku był Krzyśka!

33:25
    AZS UŚ Katowice decyduje się na grę z lotnym bramkarzem. W tej roli na boisku występować będzie Krzysztof Salisz.

33:03
    Timeout dla gospodarzy.

32:07
    Sławomir Pękala był bliski zmniejszenia strat, jednak jego płaski strzał zza pola karnego nie był zagrożeniem dla Krzyśki.

Dawid Czempisz

Gole: 31. Pękala (Salisz) – 10. Świtoń (Zastawnik), 18. Zastawnik, 24. Leszczak, 32. Ivanov (Świtoń), 39. Leszczak (Łuszczek)

Kartki:   19. Gładczak (CHZ)

AZS UŚ Katowice: Lasik (Gruszczyński) – Jasiński, Kmiecik, Cygnarowski – Tkacz, Podobiński, Salisz, Musiał, Wojtyna, Pękala, Moritz, Hewlik.
    Clearex Chorzów: Krzyśka (Potempa) – Zastawnik, Łuszczek, Świtoń, Ivanov – Gładczak, Golly, Seget, Omylak, Łopuch, Mizgajski, Wędzony, Leszczak.

Główny: Grzegorz Wiercioch (Knurów)
    Drugi: Mariusz Krupa (Bochnia)
    Czasowy: Henryk Bąk (Zabrze)