Juventus – Tottenham 2:2 (koniec) | Basel – Man City 0:4 (koniec)
Juventus FC
2:2 (2:1)
Tottenham Hotspur
Wtorek 13.02.2018, 20:45 • Allianz Stadium, Turyn • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Wspaniały mecz zobaczyli dziś zawodnicy Juventusu i Tottenhamu. Niesamowity powrót wicemistrzów Anglii, którzy od 10. minuty przegrywali 0:2 i zdołali wywalczyć remis 2:2. Druga połowa wyraźnie należała do gości, Juve na własne życzenie oddało inicjatywę i zawodnicy Mauricio Pochettino wyjeżdżają z Turynu z bardzo dobrym wynikiem przed rewanżem. Po przerwie tempo gry nieco spadło za sprawą ataków pozycyjnych "Kogutów". Juventus dał się zepchnąć do obrony, przez co nie był w stanie wyprowadzić dobrej okazji strzeleckiej. Gospodarze jeśli chcą awansować do ćwierćfinału, nie mogą popełnić takiego błędu w trakcie meczu na Wembley. Natomiast Tottenhamowi należą się brawa za nieustępliwość i świetnie rozegraną drugą część spotkania. Teraz pozostaje nam czekać na drugie stracie w ramach tej rywalizacji, z pewnością będzie się działo! Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na pozostałe relacje! (22:42:46)

90+3

90+2
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Douglas Costa, na boisku pojawia się Kwadwo Asamoah.

90+2
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Christian Eriksen, na boisku pojawia się Victor Wanyama.

90+1
    Tottenham nadal wymienia podania na połowie Juventusu. Aurier wypuszczony na wolne pole przez Lucasa, ale Sandro dobrze interweniuje.

90
    Druga połowa potrwa jeszcze dwie minuty.

90
    Benatia nie opanował piłki po wrzucie z autu. Goście konstruują akcję na wysokości pola karnego Buffona.

89
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Érik Lamela, na boisku pojawia się Lucas Moura.

87
    Costa ruszył lewą stroną boiska. Centra Brazylijczyka zablokowana przez Vertonghena. Dośrodkowanie Pjanicia z rzutu rożnego pada łupem obrońców Tottenhamu.

85
    Benatia dobrze odnalazł się w szesnastce gości, ale strzał głową Marokańczyka wysoko nad poprzeczką.

84
    Płaska wrzutka De Sciglio w pole karne Llorisa. Vertonghen kiksuje przy wybiciu piłki, rzut rożny dla Juventusu.

83
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Dele Alli, na boisku pojawia się Son Heung-Min.

82
    Centra Pjanicia z rzutu rożnego na bliższy słupek. Defensorzy Tottenhamu zdołali uprzedzić Bentancura. Goście konstruują atak pozycyjny.

81
    Wyraźnie za głębokie dośrodkowanie Auriera w pole karne. Buffon ze spokojem wyłapał to zagranie bocznego obrońcy gości.

80
    Bentancur ostro potraktował Daviesa na lewej stronie. W pełni zasłużona żółta kartka dla młodego Urugwajczyka.

80
    Juventus ponownie nie jest w stanie przejść w okolice pola karnego Llorisa. Strata Sturaro w środku pola.

78
    Higuain rozciągnął grę na skrzydło po przejęciu Bentancura. Bernardeschi w swoim stylu zbiegł do środka i oddał techniczny strzał lewą nogą. Futbolówka odbiła się od defensora gości i wylądowała w rękach Llorisa.

77
    Zmiana w drużynie Juventus Turyn: z boiska schodzi Mario Mandžukić, na boisku pojawia się Stefano Sturaro.

76
    Juventus nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. Długie podanie do Higuaina, który faulował przy linii bocznej Dembele.

Radosław Łączkowski

Gole: 2. Higuaín, 9. Higuaín (kar.) – 35. Kane, 72. Eriksen

Kartki:   45. Benatia (JUV), 60. Higuaín (JUV), 80. Bentancur (JUV) – 8. Davies (TOT), 48. Aurier (TOT)

Spudłowany karny!: 45+2. Higuaín (JUV), nietrafiony

Posiadanie piłki: 38 % : 62 %.
    Strzały celne: 10:10. Strzały niecelne: 5:6. Rzuty rożne: 5:5. Spalone: 5:0. Foule: 16:13.
    Juventus FC: Buffon (C) – De Sciglio, Benatia, Chiellini, Aléx Sandro – S. Khedira (66. Bentancur), Pjanić, Bernardeschi – Costa (90+2. Asamoah), Higuaín, Mandžukić (77. Sturaro).
    Zmiany: Szczęsny – Marchisio, Asamoah, Rugani, Sturaro, Bentancur, Muratore.

Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Aurier, D. Sánchez, Vertonghen, Davies – Eriksen (90+2. Wanyama), Dier, Dembélé – Lamela (89. Lucas Moura), Kane, Alli (83. S. Heung-Min).
    Zmiany: Gazzaniga – Trippier, Rose, S. Heung-Min, Wanyama, Moussa Sissoko, Lucas Moura.

Sędziowie: Felix Brych – Mark Borsch, Stefan Lupp – Markus Hacker (Niemicy)