AS Roma – FC Barcelona 3:0 (koniec) | Man City – Liverpool 1:2 (koniec)
Manchester City
1:2 (1:0)
Liverpool F.C.
Wtorek 10.04.2018, 20:45 • Etihad Stadium, Manchester • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Dziękujemy już Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (22:38:41)
    Armia Kloppa melduje się w półfinale Ligi Mistrzów:

To już koniec tego pięknego piłkarskiego spektaklu. Po pierwszej połowie Manchester City był na prowadzeniu i miał zdecydowanie więcej sytuacji strzeleckich. Również wtedy sędzia Mateu Lahoz nie uznał jak najbardziej prawidłowego trafienia Leroy'a Sane. Liniowy dopatrzył się w tamtej sytuacji spalonego. Po przerwie zdecydowanie lepiej zagrali już jednak gracze Kloppa i wyprowadzili dwa zabójcze ciosy. Na listę strzelców wpisali się kolejno Mohamed Salah oraz Roberto Firmino. W efekcie do 1/2 finału Ligi Mistrzów awansowali piłkarze The Reds!

90+2

90+1
    Arbiter tego meczu doliczył ostatecznie zaledwie dwie dodatkowe minuty. Niebawem zagwiżdże więc po raz ostatni.

90
    To już ostatnia minuta tego niezwykle ciekawego piłkarskiego widowiska. Mateu Lahoz niebawem ogłosi ile minut doliczy do tego spektaklu.

89
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Mohamed Salah, na boisku pojawia się Danny Ings.

88
    Saido Mane obchodzi 26. urodziny i zdecydowanie jest to dla niego idealny prezent udział oraz świetny występ w takim meczu.

87
    Skrzydłowi miejscowego teamu posłali dzisiaj niezliczoną liczbę dośrodować w szesnastkę The Reds, ale tam znakomicie radzą sobie z nimi defensorzy Liverpoolu.

86
    Niektórzy kibice Manchesteru City opuszczają już Etihad Stadium. Nie jest to częsty widok w ramach decydujących spotkań Ligi Mistrzów.

85
    Proszę Państwa w Rzymie AS Roma prowadzi 3:0 z FC Barceloną i przy takim wyniku do 1/2 finału Ligi Mistrzów awansuje włoska drużyna!
    Liverpool prowadzi z The Citizens:

82
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Trent Alexander-Arnold, na boisku pojawia się Nathaniel Clyne.

82
    Zmiana w drużynie Liverpool F.C.: z boiska schodzi Roberto Firmino, na boisku pojawia się Ragnar Klavan.

81
    Znowu na ofsajdzie był Sane. Późniejsza bramka Gundogana nie mogła został w związku z tym uznana.

81
    Kombinacyjna wymiana podań między Aguero i Gabrielem Jesusem kończy się stratą tego drugiego.

80
    Gundogan otrzymał dobre podanie na linię pola karnego i jego płaskie uderzenie zostało w ostatniej chwili zablokowane przez rywala.

79
    Rozsądnie Liverpool kradnie w końcówce sekundy i przez dłuższy czas utrzymuje się w posiadaniu piłki. Na boisku zamelduje się jeszcze defensor The Reds.

78
    Fani The Reds szaleją z radości. Nikt już nie odbierze im awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Gospodarze z kolei muszą jeszcze dograć to spotkanie do końca.

Dawid Czempisz

Gole: 2. Jesus – 56. M. Salah, 77. Firmino

Kartki:   14. Ederson (MAC), 30. B. Silva (MAC) – 14. Mané (LIV), 29. Alexander-Arnold (LIV), 34. Firmino (LIV), 66. V. van Dijk (LIV)

Posiadanie piłki: 64 % : 36 %.
    Strzały celne: 3:3. Strzały niecelne: 5:2. Rzuty rożne: 9:2. Spalone: 8:0. Foule: 5:7.
    Manchester City: Ederson – Walker, Otamendi, Laporte – Fernandinho – B. Silva (74. Gündoğan), De Bruyne, D. Silva (C) (66. Agüero) – Sterling, Jesus, Sané.
    Zmiany: Bravo – Agüero, Foden, Delph, Gündoğan, Zinčenko, Kompany.

Liverpool F.C.: Karius – Alexander-Arnold (82. Clyne), Lovren, V. van Dijk, Robertson – Oxlade-Chamberlain, Wijnaldum, Milner (C) – M. Salah (89. Ings), Firmino (82. Klavan), Mané.
    Zmiany: Mignolet – Klavan, Clyne, Ings, Solanke, Woodburn, Moreno.

Główny: Antonio Mateu Lahoz
    Asystenci: Pau Cebrian Devis, Roberto del Palomar
    Bramkowi: Carlos Del Cerro, Alejandro Hernandez
    Techniczny: Teodoro Sobrino (Wszyscy Hiszpania)