Cracovia – Śląsk 3:3 (koniec) | Lechia – Termalica 0:1 (koniec)
Cracovia
3:3 (2:1)
Śląsk Wrocław
Piątek 04.05.2018, 18:00 • Stadion im. Józefa Piłsudskiego, Kraków • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Dziękujemy za śledzenie relacji z tego meczu, dobrego wieczoru! (20:03:33)
    Statystyki po meczu:
    Grad bramek w Krakowie!

Poradziła sobie Cracovia z obroną tego autu i tym samym zakończyliśmy pierwsze spotkanie w ramach 34. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Świetne widowisko w Krakowie, sześć bramek, w tym kilka dość ładnych. Cóż, co dobre to zawsze, szybko się kończy. Za około 30. minut rozpocznie się drugie widowisko, tym razem zapraszamy do Gdańska na spotkanie Lechii z Bruk-Betem. Dziękujemy!

90+4

90+4
    Myślę, że ostatnie 30. sekund tego spotkania, Śląsk ma szansę na gola, bowiem to oni będą kończyć ten mecz.

90+3
    Siplak upadł na plecy po starciu z Robakiem, przerwa w grze. Za moment kontynuujemy. Oczywiście nie było faulu Marcina Robaka.

90+2
    Lewandowski dośrodkował na pole karne, tam znalazł się Piech, który przedłużył piłkę w kierunku Robaka, ale ten już nie miał sił na urwanie się do tego podania.

90+1
    Trzy minuty dorzuca Daniel Stefański.

90+1
    Poradzili sobie z obroną piłkarze Śląska, chciał od razu Kosecki wyjść z kontrą, ale musiał wycofać piłkę.

90
    Strózik bardzo fajnie poszedł z piłką na prawej flance i był faulowany przez Piecha. Rzut wolny, już za moment, Rakels ustawia sobie futbolówkę.

89
    Spore zamieszanie w polu karnym Śląska Wrocław, uderzał Rakels, a jego strzał bardzo dobrze zablokował Tarasovs.

88
    Dośrodkowanie Picha na klatkę piersiową Piecha, ten jednak osaczony przez obrońców oddał futbolówkę i Cracovia wychodzi z akcją.
    87. Strzał Krzyśka Piątka.

87
    Ależ okazja Krzysztofa Piątka, pokusił się napastnik Cracovii na indywidualne zakończenie akcji, zejście na prawą nogę i zakręcenie na dalszy słupek bramki Słowika – niewiele zabrakło!

86
    Siplak świetnie wślizgiem powstrzymuje Jakuba Koseckiego.

85
    Celeban staranowany przez Słowika, chwila przerwy w grze. Chyba nic wielkiego się nie stało, natomiast ucierpiał lekko obrońca Śląska Wrocław.

85
    Zbyt głębokie dośrodkowanie i spokojnie łapie Adam Wilk, od razu dalekie wybicie w kierunku Rakelsa, ale ubiega go Celeban.

84
    Tarasovs dogrywał mocno piłkę, nabija jeszcze nogi Siplaka defensor Śląska i będzie rzut rożny.

Mateusz Zając

Gole: 40. Helik, 43. K. Piątek, 66. Dimun – 29. Robak (kar.), 50. Celeban, 72. Piech

Kartki:   28. Helik (CRA) – 67. Augusto Pereira Loureiro (SLA), 77. Srnić (SLA)

Cracovia: Wilk – Fink, Helik, Datković, Pestka (78. Siplak) – Covilo – Zenjov (57. Strózik), Dimun, Hernandez (73. Brock-Madsen), Rakels – K. Piątek.
    Zmiany: Stępniowski – Culina, Siplak, Dytiatjew, Deja, Brock-Madsen, Strózik.

Śląsk Wrocław: Słowik – Dankowski (56. Lewandowski), Celeban, Tarasovs, Cholewiak – Kosecki, Augusto Pereira Loureiro, Pałaszewski (57. Srnić), Pich – Chrapek (69. Piech) – Robak.
    Zmiany: Wrąbel – Srnić, Vacek, Lewandowski, Łuczak, Poprawa, Piech.

Sędziowie: Daniel Stefański (Bydgoszcz)