Śląsk – Piast 3:1 (koniec) | Sandecja – Cracovia 0:1 (koniec) | Pogoń – Lechia 1:1 (koniec)
Termalica – Arka 2:1 (koniec)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
2:1 (1:1)
Arka Gdynia
Sobota 12.05.2018, 15:30 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • PKO Ekstraklasa • Grupa Spadkowa

Niezwykle ważne zwycięstwo Termaliki! Gospodarze bardzo dobrze zagrali w drugiej połowie i pokonują Arkę 2:1. Piast swój mecz przegrał, co oznacza, że ekipa z Niecieczy opuszcza strefę spadkową. Dziękuję za uwagę! (17:29:54)

90+3
    Jeszcze jedna akcja Termaliki! Z ostrego kąta uderzał Matei, ale posłał piłkę obok słupka!

90+3
    Z dystansu uderzał Śpiączka, ale nie trafił czysto w piłkę i Steinbors nie miał kłopotów z interwencją.

90+1
    Przy piłce Arka. Termalica broni się niemal całą jedenastką na własnej połowie.

90
    O cztery minuty przedłużone zostaje to spotkanie!

88
    Trela z ogromnym spokojem wyłapuje piłkę po uderzeniu z dystansu jednego z rywali.

86
    Rozpędzony Gutkovskis trafiony przez rywala w twarz. Arbiter bez wahania odgwizduje przewinienie.

85
    Do końca regulaminowego czasu gry pozostało pięć minut. Trela wznawia grę od rzutu wolnego i dalekim wykopem piłki próbuje uruchomić kolegów.

83
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Artem Putiwcew, na boisku pojawia się Joona Toivio.

82
    Przed własnym polem karnym ucierpiał Putiwcew. Mamy krótką przerwę w grze.

81
    Po raz kolejny bardzo dobrą interwencją popisuje się Trela. Arkowcy w dalszym ciągu znajdują się jednak przy piłce.

80
    Gdynianie znajdują się przy piłce, ale nie bardzo mają pomysł na rozmontowanie defensywy gospodarzy.

78
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Krzysztof Janus, na boisku pojawia się Patryk Kun.

77
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Szymon Pawłowski, na boisku pojawia się Gabriel Matei.

75
    Dokładnie kwadrans pozostał do zakończenia spotkania. Prowadzenie Termaliki, a także niekorzystny dla Piasta wynik ze Śląskiem sprawia, iż Nieciecza opuszcza strefę spadkową!

74
    Z grymasem bólu na twarzy na jakiś czas schodzi poza linię końcową Śpiączka.

Gole: 45+1. Śpiączka, 59. Gutkovskis – 20. Janus

Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 9:12. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 3:2. Foule: 12:8.
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Trela – Szeliga, Kupczak, Putiwcew (83. Toivio), Maksimenko – Ł. Piątek, Grzelak – Śpiączka, Purece (69. Stefanik), Pawłowski (77. Matei) – Gutkovskis.
    Zmiany: Mucha – Guba, Stefanik, Toivio, Kwantaliani, Iancu, Matei.

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik (C), Pouggouras, Marciniak – Janus (78. Kun), Bohdanow, Szwoch, Piesio (62. Łoś) – Jankowski, Siemaszko (46. Jurado).
    Zmiany: Więckowicz – Socha, Kun, Jurado, Łoś, Helstrup.