Dzierżoniów – Stal Brzeg 1:3 (kon.)
koniec
Lechia Dzierżoniów
1:3 (0:2)
Stal Brzeg
niedziela 13.05.2018, 13:00 • Stadion OSiR, Dzierżoniów • 3 liga, grupa III
   
  90+3
  Koniec meczu.

  Zasłużone zwycięstwo Stali. Cały mecz zawodnicy z Brzegu kontrolowali przebieg gry. Lechia natomiast ograniczała się do pojedyńczych zrywów, nie zawsze zakończonych strzałem na bramkę. Strzałów zdecydowanie gospodarzom dziś zabrakło, nie dali szansy pomylić się bramkarzowi (jak w ostatniej minucie, kiedy zaskoczony strzałem na bramkę Stitou wbił ją sobie do sieci). Sporo sił na pewno kosztował dziś gospodarzy pościg za dynamiczną Stalą, a kontekście środowego zaległego meczu 20. kolejki z walczącą także o utrzymanie Unią Turza Śląska, może być to czynnik mocno wpływający na jakość dyspozycji już za 3 dni.
  Zapraszamy Państwa na to jakże ważne, środowe spotkanie, już o godzinie 17. (14:55:08)
   
  90+2
  Gol dla Lechii!
  Strzelcem bramki PASZKOWSKI.
   
  90+1
  Terpiłowski myli się minimalnie! Bardzo dobra piłka na wolne pole do młodego zawodnika Lechii, ale dobrze kryty przez obrońcę, jest o milimetry od wbicia piłki do bramki.
   
  90
  Próba rozegrania piłki przez Pietkiewicza, który zewnętrzną częścią stopy próbuje zgrać do prawego skrzydła do Słoneckiego, jednak zbyt mocno i piłka wychodzi na aut.
   
  89
  Paszkowski fauluje Kolankę. Rzut wolny z bocznego sektora, daleko od bramki, dla Stali.
   
  88
  Barski fauluje wychodzącego na czystą pozycję Żmudę tuż przed polem karnym, rzut wolny.
  Żmuda wykonuje rzut wolny, strzelając bezpośrednio na bramkę, ale zbyt mocno, piłka przelatuje dobre 2 metry nad poprzeczką.
   
  87
  Żółtą kartkę otrzymuje BARSKI (Lechia Dzierżoniów).
   
  85
  Zmiana w drużynie Stal Brzeg: z boiska schodzi CELUCH, na boisku pojawia się POŻARYCKI.
   
  83
  Kolejna dynamiczna kontra Stali! Ale chwila zawahania w jej rozegraniu kosztowała utratę piłki, gdyż dobry powrót zaliczają obrońcy.
   
  81
  Rzut wolny dla Lechii na 25. metrze. Dośrodkowanie na 7. metr, ale piłka po odbiciu głową przez gości spada pod nogi brzeżan, którzy szybko pozbywają się jej z okolic pola karnego.
   
  79
  Damian Celuch tym razem próbuje swoich sił, ponownie uruchomione prawe skrzydło w Stali i strzał tym razem w okolice bliższego słupka, ale minimalnie niecelnie.
   
  78
  Zmiana w drużynie Lechia Dzierżoniów: z boiska schodzi BRZEZICKI, na boisku pojawia się TERPIŁOWSKI.
   
  77
  Zmiana w drużynie Stal Brzeg: z boiska schodzi NOWACKI, na boisku pojawia się KOLANKO.
   
  75
  Gol dla Stali!
  Strzelcem bramki JANUSZKIEWICZ.

  Co nie stało się chwilę wcześniej (zdobycie bramki kontaktowej), zemściło się 2 minuty później.
  Przebywający na boisku od kilku minut Januszkiewicz mija obrońców z łatwością i strzałem po ziemi w długi róg, pokonuje Spaleniaka!
   
  73
  Ewidentnie piłka dziś nie chce gospodarzom wpaść do bramki! Wydawałoby się lepszej okazji do bramki kontaktowej niż rzut karny być nie może, a jednak...
   
  72
  BURYŁO (Lechia Dzierżoniów) nie wykorzystał rzutu karnego.
   
  71
  Faul na Barskim! Rzut karny!
   
  68
  Po rzucie rożnym Barski dobrze kieruje wyższego Sikorskiego i głową strąca piłkę, wybijając ją na aut. Oddala tym samym niebezpieczeństwo straty bramki, która – można rzec – wisi w powietrzu.
   
  67
  Znów Stal rozgrywa piłkę!
  Tym razem bliski pokonania Spaleniaka Celuch, który po rajdzie prawą stroną boiska oddaje kąśliwy strzał po ziemi, Spaleniak wyciąga się z największym trudem, ale paruje piłkę na rzut rożny.

  Sandra

  Bramki: 90+2. PASZKOWSKI – 13. BRONISŁAWSKI, 16. ZALEWSKI, 75. JANUSZKIEWICZ

  Kartki:   24. PIETKIEWICZ (DZR), 87. BARSKI (DZR)

  Nietrafiony rzutkarny: 72. BURYŁO (DZR), nietrafiony


  Lechia Dzierżoniów: SPALENIAK Dominik – BOROWY Grzegorz, PASZKOWSKI Patryk, BURYŁO Marcin, LECHOCKI Kamil, NIEDOJAD Damian, PIETKIEWICZ Piotr, BARSKI Filip, KORKUŚ Damian, SŁONECKI Paweł, TOMASZEWSKI Maciej
  Rezerwowi: SŁONECKI Krzysztof, SZYDZIAK Damian, BRZEZICKI Szymon, MUSZYŃSKI Paweł, JUŹWIK Paweł, TERPIŁOWSKI Ernest, SMUTEK Jakub

  Stal Brzeg: STITOU Amin – ŻMUDA Jakub, MAJ Michał, ZALEWSKI Kamil, LIPIŃSKI Dawid, NOWACKI Marcin, GAJDA Tomasz, CELUCH Damian, BRONISŁAWSKI Dominik, SIKORSKI Michał, JUREK Wojciech
  Rezerwowi: SZERMACH Piotr, CIEŚLIK Mateusz, KOLANKO Bartłomiej, KULCZYCKI Bartłomiej, POŻARYCKI Dawid, SZYMKOWIAK Maciej, JANUSZKIEWICZ Aleksander