Japonia – Polska 0:1 (koniec) | Senegal – Kolumbia 0:1 (koniec) | Panama – Tunezja 1:2 (koniec)
Anglia – Belgia 0:1 (koniec)
Japonia
0:1 (0:0)
Polska
Czwartek 28.06.2018, 16:00 • Wołgograd Ariena, Wołgograd • Mistrzostwa Świata • Grupa H

Z mojej strony to już wszystko. Dziękuję za śledzenie relacji i zapraszam na wieczorne emocje związane z meczami Anglii z Belgią oraz Panamy z Tunezją. Do zobaczenia! (18:01:11)

Faule: 11:8.

Nie zdążył wejść na murawę Błaszczykowski. Japończycy dopinają swego i kończą mecz z porażką 1:0 oraz z lepszym współczynnikiem Fair Play od Senegalu. Możemy się cieszyć, ponieważ kończymy ten mundial pozytywnym akcentem i udaje nam się zakończyć fazę grupową z trzema punktami. Miało być lepiej, ale skoro nie udało nam się awansować, to dobrze, że chociaż wygraliśmy ten mecz o honor.

90+4

90+3
    Przy linii bocznej czeka na wejście na murawę Błaszczykowski. Miał zmienić jednego z naszych reprezentantów, ale najprawdopodobniej się to nie uda, ponieważ Japończycy nie dopuszczają do przerwania gry.

90+2
    Obraz gry nie ulega zmianie. Japonia przy piłce, ale bez żadnego zaangażowania w ofensywie. Długo wymieniają piłkę wzdłuż boiska nasi rywale.

90+1
    O trzy minuty przedłużona zostaje druga połowa tego spotkania.

90
    Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry. Japończycy wiedzą, w jakiej są sytuacji i starają się nie prowokować niepotrzebnych zdarzeń.

89
    Bardzo daleko wybijają futbolówkę Japończycy. Ostatnie minuty rozgrywane są przy akompaniamencie gwizdów.

88
    Teraz to podopieczni Adama Nawałki znajdują się przy piłce. Póki co nie atakujemy. Miejmy nadzieję, że nasi jednak spróbują powalczyć o drugiego gola.

86
    Pogubili się w tej wymianie podań nasi rywale i piłka wychodzi na aut. Biało-Czerwoni wznawiają grę na wysokości linii środkowej boiska.

85
    Nie podoba się kibicom obecna gra Japonii. Azjaci przetrzymują piłkę, aby nie dać Polakom okazji na zdobycie gola, ale też aby nie wyłapać żadnej kartki.

84
    Japończycy nie spieszą się teraz z wyprowadzaniem ataków. Mają mniej żółtych kartek niż Senegal, a więc na ten moment znajdują się na drugim miejscu w tabeli.

82
    Ostatnia zmiana w japońskiej reprezentacji. Hasebe wchodzi w miejsce Muto.

82
    Płaska centra w pole karne do Lewego, który został uprzedzony przez Makino. Niewiele brakowało, a mogła paść bramka samobójcza.

81
    Rozpoczęliśmy ostatnie dziesięć minut regulaminowego czasu gry. Jest to również nasze ostatnie dziesięć minut na tym mundialu. Miejmy nadzieję, że kolejne już za cztery lata.

Gole: 59. Bednarek (Kurzawa)

Kartki:   66. Makino (JPN)

Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 4:5. Rzuty rożne: 5:7. Spalone: 1:0. Foule: 11:8.
    Japonia: Kawashima (C) – H. Sakai, Yoshida, Makino, Nagatomo – Yamaguchi, Šibasaki – G. Sakai, Okazaki (47. Ōsako), Usami (65. Inuj) – Muto (82. Hasebe).
    Zmiany: Higašiguči, Nakamura – Endo, Haraguči, Hasebe, Kagawa, Honda, Inuj, Ōsako, Ošima, Šódži, Ueda.

Polska: Fabiański – Bereszyński, Glik, Bednarek – Kurzawa (80. Peszko), Krychowiak, Góralski, Jędrzejczyk – P. Zieliński (79. Teodorczyk), Lewandowski (C), Grosicki.
    Zmiany: Białkowski, Szczęsny – Cionek, Pazdan, Ł. Piszczek, Błaszczykowski, Linetty, Peszko, Rybus, Kownacki, Milik, Teodorczyk.