Japonia – Polska 0:1 (koniec) | Senegal – Kolumbia 0:1 (koniec) | Panama – Tunezja 1:2 (koniec)
Anglia – Belgia 0:1 (koniec)
Panama
1:2 (1:0)
Tunezja
Czwartek 28.06.2018, 20:00 • Mordovia Arena, Sarańsk • Mistrzostwa Świata • Grupa G

Dobiegła końca faza grupowa tegorocznego Mundialu. Za nami już 48 spotkań, ale przed nami najważniejsze rozstrzygnięcia na rosyjskich boiskach. Zapraszam Państwa do śledzenia ich na LAJFY COM, a za dzisiejszą relację dziękuję. Dobrej nocy. (22:03:56)
    Tak prezentuje się końcowa tabela grupy G:

Tunezja i Panama kończą swój udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata. Pierwsza połowa padła co prawda łupem Panamczyków, ale to Tunezja była skuteczniejsza w drugiej połowie. Nie oznacza to, że lepsza. Kanałowcy niespodziewanie stworzyli spore zagrożenie pod bramką Tunezyjczyków w kilku sytuacjach i byli bliscy wyrównania. Do domu wrócą z pewnością z podniesionym czołem, z dwoma golami na koncie, ale bez punktów. Z nimi wrócą do Tunezji Orły Kartaginy, które plasują się na trzecim miejscu w grupie G.

90+5
    Édgar Bárcenas uderza nad murem, ale prosto w ręce Maslusiego. To była piłka na remis, ale nie uderzył dobrze Panamczyk. Uderzony został jeszcze Ajmán Maslúsí, bramkarz Panamy. Leży teraz na murawie. Pięć doliczonych minut już minęło. Sędzia za chwilę zakończy mecz.

90+4
    Ręką zagrywa Ahmad Chalíl przed własnym polem karnym, około 20. metrów do bramki. To dobra okazja dla Panamczyków.

90+3
    Aníbal Godoy przed szansą. Uderzał już z obrębu pola karnego, ale futbolówka poleciała obok prawego słupka bramki.

90+3
    Ghailín Čaalalí (Tunezja) kopnął bardzo nieładnie Aníbala Godoya. To mogła być nawet czerwona kartka.

90+2
    Atakowali Panamczycy, ale to nie było celne zagranie do Barcenasa. Starają się kontrować Tunezyjczycy, ale szybko ustawili się Kanałowcy.
    90. Abdiel Arroyo (PNM) nie dostawił nogi i nadal Tunezja na prowadzeniu.

90
    Pięć minut dolicza sędzia Shukralla do końca tego meczu.

89
    Wpadnie? Nie! Luis Ovalle dośrodkowuje z lewej strony, chyba trzech Panamczyków minęło się z piłką, która nie znalazła drogi do bramki. Furę szczęścia mieli teraz Tunezyjczycy.

89
    Nie spieszył się z tym zejściem Chazri. Rozpoczęła się ostatnia minuta tego spotkania, które zakończy występ obydwu zespołów na Mundialu.

88
    Zmiana w drużynie Tunezja: z boiska schodzi Vahbí Chazrí, na boisku pojawia się Basím Srarfí.

86
    Wysoko atakująca Panama sprokurowała błąd bramkarza tunezyjskiego.

84
    Luis Tejada fauluje Ghailína Čaalalíego pod polem karnym Tunezji. Starali się kontrować Panamczycy, ale skończyło się to stratą piłki.

82
    Hamdí Naggúz fantastycznie zagrywa między obrońców do Chazriego, który starał się minąć środkowych obrońców Panamy, ale Escobar nie dał się ograć i zabrał piłkę graczowi Rennes.

Michał Rawa

Gole: 33. Maríá (sam.) – 51. F. bin Júsif (Chazrí), 66. Chazrí (Haddadí)

Kartki:   78. Ávila (PNM), 79. G. Gómez (PNM) – 44. Sasí (TUN), 71. Badrí (TUN), 90+3. Čaalalí (TUN)

Strzały celne: 4:7. Strzały niecelne: 4:4. Rzuty rożne: 0:6. Spalone: 4:1. Foule: 18:19.
    Panama: Penedo – Machado, Torres (C) (56. Tejada), Escobar, Ovalle – Bárcenas, Godoy, G. Gómez, Ávila (80. Abdiel Arroyo), Rodríguez – G. Torres (46. Cummings).
    Zmiany: Á. Rodríguez, Calderón – Cummings, Pérez, Pimentel, Davis, Abdiel Arroyo, Tejada, Baloy.

Tunezja: A. Maslúsí (C) – Naggúz, Baduí, Maríá, Haddadí – Sasí (46. Badrí), Schirí, Čaalalí – F. bin Júsif, Chazrí (88. Srarfí), Slití (77. Chalíl).
    Zmiany: Binaluání, Chauí, Badrí, Maalúl, bin Amúr, Chalíl, Srarfí, Khelifa.

Główny: Nawaf Shukralla (BHR)
    Asystenci: Yaser Tulefat (BHR), Taleb Al Marri (QAT)
    Techniczny: Mehdi Abid Charef (ALG)