Bayern – Bayer 3:1 (koniec) | Düsseldorf – Hoffenheim 2:1 (koniec) | Mainz – Augsburg 2:1 (koniec)
RB Lipsk – Hannover 3:2 (koniec) | Wolfsburg – Hertha 2:2 (koniec) | Borussia M. – Schalke 04 2:1 (koniec)
Bayern Monachium
3:1 (2:1)
Bayer Leverkusen
Sobota 15.09.2018, 15:30 • Allianz Arena, Monachium • Niemiecka Bundesliga • Runda 3

Bayern Monachium pokonuje gości z Leverkusen 3:1. Trzecia kolejka i trzecie zwycięstwo podopiecznych Nico Kovaca. Dzisiaj na listę strzelców nie wpisał się Robert Lewandowski. Uczynili to jednak kolejno Tolisso, Robben oraz James. Dla Leverkusen z rzutu karnego trafił Wendell i to był jedyny pozytyw w wykonaniu przyjezdnych. Bayer zagrał fatalne zawody, poza kilkoma minutami na początku meczu, oddał całkowicie pole gry Bawarczykom. Momentalnie wyglądało to wręcz kuriozalnie, a gospodarze zachowywali się tak, jakby najmniej ukarać rywali. Zakończyło się na 3:1 i z przebiegu gry, to zdecydowanie najmniej surowa kara dla Bayeru Leverkusen, który zanotował trzecią kolejną porażkę w obecnej kampanii Bundesligi. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas! (17:29:30)

90+5

90+4
    Piłka w bramce Bayeru Leverkusen, lecz gol nie zostaje uznany. Miękka wrzutka w pole karne w wykonaniu Alaby i James, który pokonał Hradecky'ego był na spalonym.

90+4
    Ostro wbita piłka w pole bramkowe przez Alabę i niewiele brakowało, by Mueller dołożył stopę.

90+3
    Robben szukał dośrodkowaniem Lewandowskiego, ale dobrą interwencję na przedpolu zanotował Hradecky.

90+2
    Jeszcze dwie, z czterech doliczonych minut. Tutaj już nic się nie zmieni. Tiki-taka Bayernu.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego. Piłkarze Bayeru wyglądają tak, jakby słaniali się na nogach.
    89. James Rodríguez (BAY) - 3:1

89
    Gol dla Bayernu!

Strzelcem gola JAMES RODRIGUEZ.

Kolumbijczyk dobija Aptekarzy. Robben ładnie wypuścił pod linię końcową Thiago, a ten miękko posłał piłkę na głowę Jamesa, który dopełnił formalności.

88
    Mueller nieco niedokładnie odegrał do Lewandowskiego, który nie opanował piłki na 13. metrze.

86
    Bayern bez pełnej determinacji, by zdobyć kolejne gole. Podopieczni Kovaca wyglądają, jakby jak najmniejszym nakładem sił chcieli zdobyć trzy punkty. Leverkusen kompletnie nie istnieje w drugiej połowie.

84
    Centra Alaby przechodzi przez dwójkę obrońców Leverkusen, ale Robben nieczysto trafił w piłkę.

83
    Zmiana w drużynie Bayer 04 Leverkusen: z boiska schodzi Leon Bailey, na boisku pojawia się Paulinho.

82
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Rafinha, na boisku pojawia się David Alaba.

82
    Nie jest w stanie kontynuować gry Rafinha. Przy pomocy klubowych fizjoterapeutów opuszcza boisko, a za chwilę w jego miejsce pojawi się Alaba.

81
    Przerwa w grze. Cierpi teraz Rafinha.
    80. Karim Bellarabi (LEV)

80
    Niech będzie to najlepsze podsumowanie fatalnej gry Leverkusen. Brutalne wejście w nogi Rafinhi w wykonaniu sfrustrowanego Bellarabiego i arbiter nie waha się – sięga po czerwoną kartkę! 7 minut "pograł" dziś dziewięciokrotny reprezentant Niemiec.

Piotr

Gole: 10. Tolisso, 19. Robben, 89. James Rodríguez – 6. Wendell

Kartki:   55. Wendell (LEV)   80. Bellarabi (LEV)

Posiadanie piłki: 75 % : 25 %.
    Strzały celne: 4:1. Strzały niecelne: 7:2. Rzuty rożne: 9:1. Spalone: 4:1. Foule: 4:12.
    Bayern Monachium: Neuer (C) – Kimmich, Boateng, Süle, Rafinha (82. Alaba) – Alcántara, Tolisso (42. James Rodríguez) – Robben, Müller, Gnabry (59. Javi Martínez) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Wagner, Ribéry, Javi Martínez, James Rodríguez, Alaba, Sanches.

Bayer Leverkusen: Hradecky – Bender (C) (27. Brandt), Jedvaj, Tah, Dragović, Wendell – Havertz, Bender, Kohr – Volland (73. Bellarabi), Bailey (83. Paulinho).
    Zmiany: R. Özcan – Paulinho, Brandt, Alario, Weiser, Bellarabi, Kiese Thelin.