Szczecin – FC Toruń 2:3 (koniec) | Clearex – AZS Gdańsk 2:2 (koniec) | Jelcz-Laskowice – AZS UŚ 5:3 (koniec)
Jagiellonia – Red Devils 3:1 (koniec)
Pogoń '04 Szczecin
2:3 (1:3)
FC Toruń
Sobota 13.10.2018, 15:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • FOGO Futsal Ekstraklasa

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (16:45:24)

FC Toruń zmazał plamę po nieudanym występie w poprzedniej kolejce i zatriumfował w Szczecinie 3:2. W drugiej połowie stracili przyjezdni część swojej zaliczki, ale dzięki Nicolae Neagu nie pozwolili Pogoni na wyrównanie. Sytuacja zero-czwórki w tabeli jest coraz bardziej skomplikowana.

40:00

38:26
    Rehabilituje się Nicolae Neagu i obronił strzał Daniela Szklarza z przedłużonego rzutu karnego. Kapitalna interwencja bramkarza FC Toruń!

38:26
    Przewinienie Nicolae Neagu i przedłużony rzut karny dla Pogoni. Na dodatek żółta kartka.

37:45
    Pogoń z wycofanym bramkarzem w końcówce meczu.

37:40
    Domagali się szóstego przewinienia gospodarze, ale sędzia uznał, że Mateusz Gepert został zatrzymany zgodnie z przepisami.

36:45
    Zdecydowanie zbyt delikatne uderzenie Konrada Prawuckiego prosto w dłonie bramkarza Nicolae Neagu. Po niej przerwa na żądanie trenera Pogoni.

35:39
    Piąte przewinienie FC Toruń na Mateuszu Gepercie.

34:57
    Przerwa w grze po tym jak Marcin Mikołajewicz zatrzymał głową potężne uderzenie Karola Czyszka.

34:25
    Interweniował z powodzeniem nogą Nicolae Neagu po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i strzale celnym Mateusza Geperta.

34:10
    Przewinienie Mateusza Jakubiaka na Michale Wojciechowskim. Po nim trzy faule ma Pogoń, natomiast cztery jej przeciwnik z miasta Kopernika.

33:00
    Nie zmienia się nastawienie FC Toruń, który stara się jak najdłużej utrzymywać w posiadaniu piłki.

32:02
    Gol dla Pogoni!
    Strzelcem bramki MATEUSZ JAKUBIAK.

Bramka kontaktowa i jeszcze może być interesująco w hali przy Twardowskiego. Mateusz Jakubiak wepchnął piłkę z bliska do bramki i przywrócił nadzieję gospodarzom na jakiś punkt.

30:40
    Mniej niż 10 minut do końca spotkania w Szczecinie. Pogoń próbuje zorganizować się do ataku, ale to okazuje się być trudne zadanie.

29:12
    Tym razem słupek po uderzeniu Marcina Mikołajewicza. Zatańczyła piłka blisko linii bramkowej Pogoni, ale nie wtoczyła się za nią!

27:19
    Mnóstwo czasu miał Mateusz Jakubiak na pokonanie Nicolae Neagu w sytuacji sam na sam, tymczasem kapitan Pogoni skierował piłkę w pierś doświadczonego bramkarza FC Toruń.

26:30
    Daniel Maćkiewicz strzelił z ostrego kąta w słupek bramki FC Toruń. Poprawka tego samego zawodnika już zdecydowanie bardziej niecelna.

25:45
    Akcja indywidualna Karola Czyszka dała Pogoni wznowienie z autu. Po nim uderzenie i z trudem interweniował po kąśliwym uderzeniu Nicolae Neagu.

Gole: 17. Maćkiewicz, 33. Jakubiak – 10. Waszak, 14. Wojciechowski, 20. Spychalski (10 m rzut karny)

Kartki:   24. Hirka (SZC) – 16. Cyman (TOR), 17. Kriezel (TOR), 39. Neagu (TOR)

Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilkosz) – Czyszek, Jakubiak, Gepert, Prawucki – Kondiuch, Sobieraj, Dąbrowski, Czepielewski, Hirka, Czajkowski, Chrzczon, Maćkiewicz.

FC Toruń: Neagu (Iwański, Wędołowski) – Wojciechowski, Mikołajewicz, Elsner, Spychalski – Domański, Cyman, Zboralski, Waszak, Kwiatkowski, Kriezel, Mrówczyński.

Sędziowie: Grzębowski, Adamonis – Kofluk, Sobinek