Borussia D. – Hertha 2:2 (koniec) | Düsseldorf – Wolfsburg 0:3 (koniec) | Hannover – Augsburg 1:2 (koniec)
Mainz – Bayern 1:2 (koniec) | Hoffenheim – Stuttgart 4:0 (koniec)
FSV Mainz 05
1:2 (0:1)
Bayern Monachium
Sobota 27.10.2018, 15:30 • OPEL ARENA, Mohuč • Niemiecka Bundesliga • Runda 9

Mainz ulega faworyzowanemu Bayernowi 1:2. To szóste spotkanie dla gospodarzy bez ligowego zwycięstwa. Bayern odnosi zasłużoną wiktorię, gdyż na przestrzeni całego spotkania był drużyną zdecydowanie lepszą. Gospodarze pokazali się z dobrej strony przez dziesięć minut drugiej połowy, kiedy to zdołali wyrównać wynik meczu, ale ostatecznie Bayern zdobył drugiego gola i wypracował sobie kolejne szanse. Finał, finałów Bawarczycy odnoszą zwycięstwo 2:1 po golach Goretzki i Thiago. Dla miejscowych trafił Boetius. Dziękujemy za wspólne emocje! (17:24:50)

90+5

90+4
    I faul na Rafinhi w walce o pozycję.

90+4
    Bramkarz Mainz w szesnastce Bayernu! Rzucają wszystko na jedną szalę!

90+4
    Olbrzymie zamieszanie przed bramką Neuera, lecz ostatecznie dla gospodarzy tylko korner.

90+4
    Ostatnia minuta. Mainz od rzutu z autu. Aż ośmiu graczy gospodarzy w polu karnym Bayernu.

90+2
    Dwie minuty już upłynęły. Bayern utrzymuje grę z dala od własnego pola karnego.

90
    4 minuty doliczone przez sędziego.

90
    Martinez wraca do gry, choć wygląda na lekko zdezorientowanego sytuacją wokół niego.

89
    Mamy przerwę w grze. Martinez próbuje dojść do siebie w towarzystwie klubowych fizjoterapeutów.

88
    Ujah łokciem potraktował Javiego Martineza w walce o górną piłkę. Arbiter sięga po żółtą kartkę.

88
    Dwie minuty nadziei dla Mainz. Zdaje się, że wszystkie siły zaczynają miejscowi rzucać do ataku. Aut na wysokości pola karnego i cała drużyna, nie licząc bramkarza na połowie Bayernu.

86
    Jeszcze kartka dla Javiego Martineza. Głupie zachowanie Hiszpana, który odrzucił piłkę po gwizdku arbitra.

86
    Nie dziwi statystyka posiadania piłki – 62% na korzyść Bayernu.

84
    Jean-Paul Boëtius złapany na spalonym.

84
    Zmiana w drużynie FSV Mainz 05: z boiska schodzi Danny Latza, na boisku pojawia się Alexandru Maxim.

84
    Zmiana w drużynie Bayern Monachium: z boiska schodzi Thomas Müller, na boisku pojawia się Rafinha.

81
    Akcja Alaby z Riberym, która przynosi rzut rożny.

81
    Bayern póki co odkłada wyrok na rywalach. Mogło być już dwukrotnie 3:1, a wciąż jedna bramka różnicy, która daje cień nadziei gospodarzom dzisiejszego meczu.

Piotr

Gole: 48. Boëtius – 39. Goretzka, 62. Alcántara

Kartki:   43. Aarón (MAI), 61. Öztunali (MAI), 88. Ujah (MAI) – 86. Javi Martínez (BAY)

Posiadanie piłki: 34 % : 66 %.
    Strzały celne: 1:5. Strzały niecelne: 4:9. Rzuty rożne: 2:7. Spalone: 1:3. Foule: 13:6.
    FSV Mainz 05: F. Müller – Brosinski, Bell, Niakhaté, Aarón – Gbamin, Malong (69. Ujah), Latza (84. Maxim) – Öztunali, Mateta (69. Quaison), Boëtius.
    Zmiany: Zentner – Quaison, Maxim, Ujah, Onisiwo, Mwene, Hack.

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Süle, Boateng, Alaba – Javi Martínez – Müller (84. Rafinha), Goretzka (55. Sanches), Alcántara, Gnabry (57. Ribéry) – Lewandowski.
    Zmiany: Ulreich – Wagner, Ribéry, James Rodríguez, Rafinha, Hummels, Sanches.