Tottenham – Man City 0:1 (koniec)
Tottenham Hotspur
0:1 (0:1)
Manchester City
Poniedziałek 29.10.2018, 21:00 • Wembley Stadium, Londýn • Angielska Premier League • Runda 10

Koniec hitu 10. kolejki! Manchester City zwycięża po golu zdobytym już w szóstej minucie przez Mahreza i wraca na pozycję lidera angielskiej Premier League. Dziękuję za uwagę! (22:56:26)

90+5
    Żółtym kartonikiem został upomniany jeszcze Davies.

90+3
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Riyad Mahrez, na boisku pojawia się Gabriel Jesus.

90+2
    Z piątego metra wznawia grę Ederson. Tymczasem do wejścia na boisko szykowany jest Gabriel Jesus.

90+1
    O cztery minuty przedłużone zostają nadzieje gospodarzy.

89
    Zmiana w drużynie Manchester City F.C.: z boiska schodzi Bernardo Silva, na boisku pojawia się Vincent Kompany.

88
    Długo nie pozwala arbiter miejscowym na wznowienie gry z rzutu wolnego.

87
    Ostatnie minuty spotkania. Sporo chaosu na murawie, jednak ostatecznie gospodarzom udaje się na dłużej utrzymać przy piłce.

85
    Dość łatwo gubią się w ostatnich minutach defensorzy Manchesteru. Zobaczymy, czy miejscowi będą w stanie to wykorzystać.

84
    Domagają się odgwizdania przewinienia miejscowi, po starciu Sterlinga i Sissoko w środku pola. Arbiter nie przerywa jednak gry.

82
    Rzut rożny wywalczyli gospodarze. Wzmaga się doping na Wembley.

81
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Lucas Moura, na boisku pojawia się Christian Eriksen.

80
    To powinien, to musiał być gol! Dele Alli znakomicie przechwycił piłkę na lewej flance, a następnie wyłożył ją na wolne pole do Lameli. Argentyńczyk w idealnej sytuacji uderzył jednak ponad bramką!

79
    Przyjezdni wznawiają grę od rzutu wolnego blisko własnego pola karnego. Ucieka cenny czas ekipie Tottenhamu.

78
    Nie mieli koncepcji na przeprowadzenie ataku prawym skrzydłem londyńczycy i wycofali futbolówkę do ostatniego obrońcy.

77
    Niespełna kwadrans pozostał do końca regulaminowego czasu gry. W dalszym ciągu utrzymuje się rezultat z pierwszej połowy.

75
    Zmiana w drużynie Tottenham Hotspur F.C.: z boiska schodzi Moussa Dembélé, na boisku pojawia się Dele Alli.

Gole: 6. Mahrez

Kartki:   45. Lucas Moura (TOT), 90+5. Davies (TOT) – 53. Laporte (MAC), 61. Fernandinho (MAC)

Strzały celne: 1:6. Strzały niecelne: 3:2. Rzuty rożne: 3:6. Spalone: 4:4. Foule: 13:13.
    Tottenham Hotspur: Lloris (C) – Trippier, D. Sánchez, Alderweireld, Davies – Dier (68. Winks), Dembélé (75. Alli) – Moussa Sissoko, Lamela, Lucas Moura (81. Eriksen) – Kane.
    Zmiany: Gazzaniga – Alli, Eriksen, Aurier, S. Heung-Min, Walker-Peters, Winks.

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Laporte, Mendy – B. Silva (89. Kompany), Fernandinho, D. Silva (C) – Mahrez (90+3. Jesus), Agüero (71. De Bruyne), Sterling.
    Zmiany: Muric – De Bruyne, Jesus, Kompany, Foden, Otamendi, Sané.

Sędzia główny: Kevin Friend
    Asystenci: Stuart Burt, Matthew Wilkes
    Sędzia techniczny: Andre Marriner