Rekord – Clearex 4:3 (koniec)
Rekord Bielsko-Biała
4:3 (2:1)
Clearex Chorzów
Piątek 09.11.2018, 19:00 • Hala BTS Rekord, Bielsko-Biała • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 7

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00.

Clearex jest na czwartym miejscu w Futsal Ekstraklasie z bilansem trzy zwycięstwa, dwa remisy i poniesiona na inaugurację rozgrywek porażka. Do Rekordu Bielsko-Biała traci punkt, choć trzeba pamiętać, że mistrz Polski ma jedno rozegrane spotkanie mniej. Nie zmienia to faktu, że przyjezdni postarają się nawiązać twardą walką z faworytem.

Clearex Chorzów nie zdobył w poprzedniej kolejce kompletu punktów. Drużyna z Górnego Śląska zremisowała 3:3 ze Słonecznym Stokiem Białystok. Miała dwubramkową przewagę, ale nieudana końcówka kosztowała chorzowian dwa "oczka".

W poprzedniej kolejce Rekord Bielsko-Biała zdemolował 13:5 Pogoń 04 Szczecin. Jego wyższość została szybko potwierdzona golami. Później drużyna Andrzeja Szłapy mogła zabawiać publiczność interesującymi atakami, choć popełniała również błędy w defensywie.
    Rekord zagra ponownie we własnej hali.

Rekordziści są wiceliderami Futsal Ekstraklasy. Ich bilans to cztery zwycięstwa oraz jedna porażka poniesiona w hali FC Toruń. Drużyna spod Klimczoka musi walczyć o odzyskanie prowadzenia w tabeli.

Rekord Bielsko-Biała zagra z Clearexem Chorzów przed prestiżowymi meczami w Lidze Mistrzów. Chce nabrać rozpędu i przekonać o swojej wysokiej formie. Początek spotkania w piątek o godzinie 19.

Rekord Bielsko-Biała: Kałuża, Nawrat – Surmiak, Dudek, Biel, Gąsior, Popławski, Budniak, Alex Viana, Łasak, Bondar, Marek, Kubik, Janovsky.

Clearex Chorzów: Krzyśka, Puzio – Golly, Zastawnik, Seget, Salisz, Mizgajski, Łuszek, Switoń, Wędzony, Leszczak, Iwanow.

Futsaliści zameldowali się na parkiecie. Rekord Bielsko-Biała w białych strojach z zielonymi akcentami, natomiast jego przeciwnik w czarnych koszulkach z czerwonymi paskami.

1

01:20
    Pierwsza akcja Clearexu Chorzów bez specjalnego zagrożenia dla Bartłomieja Nawrata. W odpowiedzi bezpańska piłka wrzucona na połowę przyjezdnych.

01:30
    Premierowa interwencja Rafała Krzyśki. Wcześniejsze dwa uderzenia zespołu spod Klimczoka zostały zablokowane.

01:55
    Nieudana akcja Łuszka blisko narożnika pola karnego Rekordu Bielsko-Biała. Nadal Bartłomiej Nawrat nie musiał interweniować.

02:35
    Wstrzelenie z prawego skrzydła w środek pola karnego Clearexu Chorzów. Nie było tam zawodnika gotowego skierować piłkę z bliska do bramki.

02:55
    Nie jest to na samym początku otwarte spotkanie. Dużo ostrożności po obu stronach boiska.

03:45
    Michał Kubik wypracował sobie miejsce do uderzenia przed polem bramkowym Clearexu Chorzów. Płaska próba doświadczonego zawodnika nieznacznie obok słupka.

04:20
    Bartłomiej Nawrat zrobił porządek na przedpolu własnej bramki. Z wyczuciem interweniował zawodnik z Bielska-Białej.

04:55
    Świetnie Bartłomiej Nawrat! Zbiera gratulacje bramkarz od kompanów z pola. Zrobił dwa kroki w odpowiednim kierunku i zablokował przeciwnika w sytuacji sam na sam.

05:30
    Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu to sprawka zawodnika Rekordu.

06:05
    Szeroka akcja zawodników Rekordu. Nie udało się zakończyć jej uderzeniem w kierunku bramki Rafała Krzyśki.

06:35
    Salisz mocno kopnął piłkę z rzutu rożnego, tyle że trafił w defensora Rekordu Bielsko-Biała. Bartłomiej Nawrat miał wolne w bramce gospodarzy.

07:20
    Cały czas bezbramkowo w Bielsku-Białej i trudno powiedzieć, żeby zarysowała się przewaga któregoś z klubów. Wyrównany pojedynek.

07:55
    Zawodnik Rekordu Bielsko-Biała potrzebuje pomocy medycznej. Nie wydaje się, żeby konieczna była zmiana spowodowana urazem.

08:20
    Crossowe podanie, ale atakujący Rekordu został zatrzymany przez defensora Clearexu Chorzów. Nie ma wielu obowiązków w bramce Rafał Krzyśka.

08:45
    Wadym Iwanow huknął płasko z rzutu wolnego. Dobra była tylko koncepcja zawodnika Clearexu Chorzów, piłka przeleciała obok bramki Bartłomieja Nawrata.

10:00
    Remis 2:2 w faulach na półmetku pierwszej połowy. Sędzia postanowił porozmawiać indywidualnie z krewkim Sebastianem Leszczakiem.

10:30
    Płaski strzał zza pola karnego obok bramki Rafała Krzyśki. Rzucił się dla bezpieczeństwa były golkiper reprezentacji Polski.

11:25
    Powoli może niecierpliwić się publiczność w Bielsku-Białej. Cały czas nie padł gol w tym meczu. Poprzednie spotkanie z Pogonią 04 Szczecin wyglądało kompletnie inaczej.

12:05
    Szybkie rozegranie rzutu rożnego i strzał blisko spojenia słupka z poprzeczką bramki Clearexu.

12:54
    Gol dla Clearexu!
    Strzelcem bramki MARIUSZ SEGET.

Drużyna z Chorzowa wyszła na prowadzenie. Na lewym skrzydle zatańczył z przeciwnikami Mikołaj Zastawnik, po którego znakomitym dośrodkowaniu Mariuszowi Segetowi pozostało skierować piłkę z bliska do bramki.

13:30
    Rekord Bielsko-Biała musi zorganizować się do odrabiania strat. Dotychczas jego ataki nie skutkowały konkretami.

13:51
    Alex Viana postraszył uderzeniem zza pola karnego. Rafał Krzyśka nie musiał zrobić nic ponad odprowadzenie piłki wzrokiem poza boisko.

14:30
    Czwarte przewinienie po stronie Clearexu Chorzów. Muszą uważać przyjezdni.

14:45
    Nie opanował piłki Sebastian Leszczak blisko pola bramkowego Rekordu Bielsko-Biała. Po błędzie snajpera Clearexu futsalówka dla mistrza kraju.

15:10
    Mocne uderzenie Sebastiana Leszczaka i sygnalizował on zagranie ręką zawodnika Rekordu. Sędzia nie zareagował.

15:38
    Fenomenalna szansa na wyrównanie! Rafał Krzyśka interweniował nogami po uderzeniu z woleja Alexa Viany. Po sekundzie jeszcze dobijał z bliska do opuszczonej bramki kapitan Rekordu Bielsko-Biała, ale fatalnie spudłował.

16:30
    Ponownie w natarciu rozdrażniona drużyna spod Klimczoka.

17:35
    Rozdrażnieni są gospodarze, ale wyrównać na razie nie potrafią. Rafał Krzyśka mobilizuje swoich obrońców do żwawego przemieszczania się.

18:20
    Ostatnie szanse na wyrównanie w pierwszej połowie. Rekord Bielsko-Biała w posiadaniu piłki.

18:35
    Rafał Krzyśka spodziewał się uderzenia po ziemi i w odpowiednim momencie rzucił się na parkiet. Piłka w jego objęciach.

19:32
    Gol dla Rekordu!
    Strzelcem bramki ARTUR POPŁAWSKI.

Poprawiły się nastroje w obozie mistrza Polski. Artur Popławski znalazł się we właściwym miejscu i czasie i jeszcze przed przerwą odebrał Clearexowi prowadzenie.

19:49
    Strzelcem bramki OŁEKSANDR BONDAR.

Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Druga bramka Rekordu Bielsko-Biała kilkanaście sekund po pierwszej. Tym razem gratulacje od kompanów z zespołu zbiera Ołeksandr Bondar.

20:00

Po pierwszej połowie Rekord Bielsko-Biała prowadzi 2:1 i jego zwycięstwo jest coraz bardziej realne. Trafienie Mariusza Segeta po dośrodkowaniu Mikołaja Zastawnika mogło się podobać. Clearex prowadził, ale w ostatniej minucie faworyt odwrócił rezultat. To się nazywa finisz. Poza tym trwa twarda, wyrównana walka, a od czasu do czasu również sytuacje podbramkowe. Na jeszcze bardziej obfitą kanonadę liczymy po przerwie.

21

21:30
    Początek drugiej części podobny do pierwszych minut tego spotkania. Nikt nie chce popełnić błędu, szczególnie Rekord Bielsko-Biała, który z trudem wyszedł na prowadzenie.

22:15
    Pierwszy faul po przerwie tak samo jak w pierwszej połowie Clearexu.

22:27
    Strzelcem bramki SEBASTIAN LESZCZAK.

Nie zawodzi w tym sezonie Sebastian Leszczak. Wreszcie wstrzelił się w tym meczu topowy snajper Futsal Ekstraklasy. Nie dał rady dosięgnąć piłki Bartłomiej Nawrat.

23:45
    Ponownie równowaga w tym meczu. Od początku trwa walka zażarta, a wynik jest tego odzwierciedleniem.

24:30
    Denerwują się zawodnicy na ławkach rezerwowych. Biją też brawo zawodnicy z Chorzowa, ponieważ po ostatnich akcjach Rekordu musiał interweniować Rafał Krzyśka.

25:40
    Dwa faule Clearexu, jeden Rekordu w drugiej połowie.

27:05
    Coraz mocniejsze są ataki Rekordu Bielsko-Biała. Zaledwie kilkanaście minut zostało do końca regulaminowego czasu.

28:30
    Ciekawe, czy któraś z drużyn zdecyduje się na podjęcie dużego ryzyka w ostatnich minutach spotkania.

29:10
    Drugie przewinienie Rekordu Bielsko-Biała. Sędzia z Czech nie zamierzał długo dyskutować z agresywnym zawodnikiem.

30:30
    Druga połowa na półmetku. Clearex wyrównał i stawia na przeprowadzanie szybkich ataków.

31:35
    Trzeci raz gwizdek sędziego po przewinieniu zawodnika z Chorzowa. Powoli zbliżają się oni do limitu.

32:20
    Trzeci faul również na koncie mistrza Polski.

33:40
    Nie zmienia się wynik, zmienia się tylko liczba fauli. Clearex złamał przepisy futsalowe po raz czwarty.

33:51
    Strzelcem bramki ALEX VIANA DE SILVEIRA JUNIOR.

Atakowali gospodarze i są na prowadzeniu. Alex Viana próbował już w pierwszej połowie, ale piłka po jego uderzeniu wylądowała w bramce dopiero po przerwie.

34:45
    Clearex stara się przenieść grę na połowę zespołu spod Klimczoka. Nie udało mu się zachować czystego konta po przerwie i ma kłopot.

35:04
    Strzelcem bramki ŁUKASZ BIEL.

Dwubramkowa zaliczka zespołu spod Klimczoka chyba gwarantuje zdobycie kompletu punktów. Wbiegł na boisko z impetem Łukasz Biel i trafił do bramki.

36:30
    Piąte przewinienie przyjezdnych. Każde następne będzie ukarane przedłużonym rzutem karnym.

37:10
    Ostatnie szanse zespołu z Chorzowa na poprawienie wyniku. Rekord skoncentrowany w obronie.

38:00
    Piąty faul również na koncie podopiecznych Andrzeja Szłapy.

38:04
    Strzelcem bramki WADYM IWANOW.

Bramka kontaktowa i jeszcze będzie gorąco w ostatnich sekundach spotkania. Wadym Iwanow wykorzystał przewagę liczebną Clearexu na połowie Rekordu.

40:00

Nie był to łatwy mecz dla Rekordu Bielsko-Biała, ale potrafił postawić na swoim. Mistrz Polski będzie nocować na pozycji lidera Futsal Ekstraklasy dzięki wygranej 4:3 z Clearexem Chorzów. Gospodarze zdobyli decydujące gole dopiero w końcówce spotkania. Do bramki Rafała Krzyśki trafili po przerwie Alex Viana oraz Łukasz Biel. Przed Rekordem teraz mecze w prestiżowej Lidze Mistrzów.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:52:42)

Gole: 20. Popławski, 20. Bondar, 34. Junior, 36. Biel – 13. Seget, 23. Leszczak, 39. Iwanow

Rekord Bielsko-Biała: Nawrat (Kałuża) – Popławski, Budniak, Bondar, Marek – Surmiak, Dudek, Biel, Gąsior, Alex Viana, Łasak, Kubik, Janovsky.

Clearex Chorzów: Krzyśka (Puzio) – Zastawnik, Seget, Łuszek, Iwanow – Golly, Salisz, Mizgajski, Switoń, Wędzony, Leszczak.