Resovia – ROW Rybnik 0:0 (poz.) | Skra – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Błękitni – Znicz 3:2 (koniec)
Toruń – Gryf 0:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Rozwój 1:0 (koniec) | Ruch – Górnik Ł. 1:1 (koniec)
Widzew – Stal S. W. 0:0 (koniec)
Ruch Chorzów
1:1 (0:0)
Górnik Łęczna
Sobota 01.12.2018, 17:00 • Stadion Miejski, Chorzów • 2. Liga • 21. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (18:53:53)

Po przerwie piłkarze zdobyli gole. Ruch Chorzów był bliżej zwycięstwa, ponieważ prowadził wskutek perfekcyjnego uderzenia z dystansu Michała Walskiego. Górnik Łęczna dopadł swojego przeciwnika w ostatnim kwadransie i spadkowicze z zaplecza Lotto Ekstraklasy podzielili się punktami.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

88
    Coraz mniej skomplikowane rozwiązania stosują piłkarze obu spadkowiczków z zaplecza Lotto Ekstraklasy. Szybują dośrodkowania w pole karne.

86
    Szewczyk napomniany żółtym kartonikiem. Ten zawodnik pojawił się na boisku z ławki rezerwowych.

85
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Essam, na boisku pojawia się Dzięgielewski.

82
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Kowalski, na boisku pojawia się Mandrysz.

81
    Ostatnie minuty spotkania i kolejne przegrupowanie po zmianie wyniku. Tym bardziej na uskrzydlonych wyglądają łęcznianie, ale to naturalne.

78
    Gol dla Łęcznej!
    Samobójcze trafienie zalicza KAMIL LECH.

Wyrównanie w ostatnim kwadransie rywalizacji. Cieszą się piłkarze Górnika Łęczna, których przyspieszenie pozwoliło zlikwidować przewagę Ruchu Chorzów. Kamil Lech niefortunnie interweniował po uderzeniu Rogali i skierował piłkę plecami do własnej bramki.

76
    Dwie próby Mateusza Bogusza, który ma coraz więcej miejsca na prawej stronie boiska. Obie zostały zablokowane przez podopiecznych Franciszka Smudy.

74
    Szybko przeprowadzona akcja przez Górnika Łęczna. W ostatnim momencie wmieszali się w to wszystko gospodarze i oddalili niebezpieczeństwo.

73
    Górnik Łęczna zdobywa przewagę pod względem posiadania piłki przed ostatnim kwadransem.

71
    Coraz mniej czasu musi pilnować swojego prowadzenia Ruch Chorzów. Po zmianie wyniku dotychczas jedna sytuacja podbramkowa dla klubu z okolic Lublina.

68
    Zmiana w drużynie Ruch Chorzów: z boiska schodzi Majewski, na boisku pojawia się Balicki.

65
    Kamil Lech mógł liczyć na asekurację swojego defensora. Po interwencji młodego bramkarza Ruchu Chorzów piłka tańczyła w polu karnym. Nie potrafili skierować jej z bliska do bramki przyjezdni. Najbliżej był Mohamed Essam.

64
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Pajnowski, na boisku pojawia się Szewczyk.

64
    Coraz więcej przymusowych przerw w grze. Mateusz Bogusz opuścił boisko kulejąc i z grymasem bólu wymalowanym na twarzy.

62
    Powoli ponosi fantazja Michała Walskiego. Po zdobyciu pierwszego gola w tym meczu postanowił pobić swój wyczyn i tym razem przelobować Patryka Rojka strzałem z połowy boiska.

Gole: 54. Walski – 78. Lech (sam.)

Kartki:   43. Podgórski (RUC) – 26. Tymosiak (LCZ), 43. Sasin (LCZ), 55. Pajnowski (LCZ), 86. Szewczyk (LCZ)

Ruch Chorzów: Lech – Podgórski, Duriska, Kulejewski, Miahkow, Obst, Urbańczyk, Kowalski (82. Mandrysz), Walski, Bogusz, Majewski (68. Balicki).

Zmiany: Wilk – Komarnicki, Machała, Wdowik, Balicki, Winciersz, Mandrysz.

Górnik Łęczna: Rojek – Pajnowski (64. Szewczyk), Rogala, Midzierski, Zagórski, Tymosiak, Sasin, Pisarczuk, Essam (85. Dzięgielewski), Szysz, Wojciechowski.

Zmiany: Podleśny – Szewczyk, Kukułowicz, Korczakowski, Sosnowski, Bętkowski, Dzięgielewski.

Sędziowie: Marcin Szrek (Kielce)