Sandomierz – Odra O. 0:1 (koniec) | Termalica – Lechia 1:3 (koniec) | Chrobry – Legia 0:3 (koniec)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
1:3 (0:1)
Lechia Gdańsk
Środa 05.12.2018, 17:00 • Stadion Bruk-Bet, Nieciecza • Fortuna Puchar Polski • 1/8 finału

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:01:36)
    Lechia pozostaje w grze o trofeum.

Lechia Gdańsk awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski. Ważna była bramka Daniela Łukasika zdobyta tuż przed przerwą. W drugiej połowie na Bruk-Bet Termalicę Nieciecza spadło kilka plag z golem Tomasza Makowskiego na czele. Gospodarze nie poddali się i jeszcze odpowiedzieli trafieniem kontaktowym, ale na więcej nie było ich stać. W doliczonym czasie goście ustalili wynik na 3:1. Dalej o trofeum walczy zatem ekipa z Trójmiasta, która nie zagrała widowiskowo, ale skutecznie. Jej bronią okazały się uderzenia spoza pola karnego. Zakończyła się pucharowa przygoda pierwszoligowca, a Marcinowi Kaczmarkowi nie udał się prestiżowy bój z klubem z Trójmiasta.

90+7

90+7
    Gol dla Lechii!
    Strzelcem bramki RAFAŁ WOLSKI.

Trafienie zmiennika w doliczonym czasie. Wymanewrował on Michała Leżonia i strzelił do odsłoniętej bramki. Fatalnie zachował się przed własnym polem karnym Mateusz Kupczak, który sprezentował gola pomocnikowi Lechii Gdańsk.

90+4
    Przemysław Szarek walczy z powodzeniem, wygląda to jak drybling, tyle że dzieje się to na własnej połowie, a Bruk-Bet Termalica potrzebuje ekspresowego wyrównania.

90+3
    Bruk-Bet Termalica Nieciecza stara się jeszcze zaatakować. Grająca w jedenastu przeciwko dziesięciu Lechia Gdańsk radzi sobie z tymi akcjami.

90
    Doliczone siedem minut.

89
    Poradzili sobie gdańszczanie z dośrodkowaniami Jacka Kiełba oraz Bartosza Szeligi. Jeszcze doszło do niebezpiecznego zderzenia przed szesnastką Lechii.

88
    Zmiana w drużynie Bruk-Bet Termalica Nieciecza: z boiska schodzi Misak, na boisku pojawia się Skóraś.

86
    Zablokowane uderzenie z rzutu wolnego. Po nim przerwa w grze, ponieważ próbujący również interweniować Michał Leżoń został boleśnie znokautowany przez Stevena Vitorię.

86
    Przewinienie na Rafale Wolskim blisko linii pola karnego niecieczan.

85
    Całe ofensywne trio Lechii Gdańsk zostało wymienione. Na desancie pozostał Flavio Paixao. Pomaga mu Lukas Haraslin, który przed momentem oddał uderzenie i zostało ono z trudem zablokowane.

84
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Arak, na boisku pojawia się Wolski.

83
    Lechia Gdańsk stara się uspokoić sytuację na boisku. Nie do końca się to udaje. Po przewinieniu Bruk-Bet Termalica wznowił grę od rzutu wolnego.