West Ham – Arsenal 1:0 (koniec) | Brighton – Liverpool 0:1 (koniec) | Burnley – Fulham 2:1 (koniec)
Cardiff – Huddersfield Town 0:0 (koniec) | Crystal Palace – Watford 1:2 (koniec) | Leicester – Southampton 1:2 (koniec)
Chelsea – Newcastle 2:1 (koniec)
West Ham United
1:0 (0:0)
Arsenal F.C.
Sobota 12.01.2019, 13:30 • Stadion Olimpijski w Londynie • Angielska Premier League • Runda 22
    Młody Rice bohaterem Młotów:

West Ham United ogrywa Arsenal 1-0! Decydujące trafienie należało do Rice'a, który za dwa dni będzie obchodził 20. urodziny. Dzięki trzem punktom Młoty przesuwają się, przynajmniej tymczasowo na ósmą pozycję w tabeli, zaś z Kanonierami jutro mogą zrównać się punktami Czerwone Diabły. (15:24:29)

90+4

90+3
    Koscielny skierował futbolówkę głową do siatki bramki rywali, lecz przy dośrodkowaniu kolegi doszło do spalonego i arbiter przerwał grę.

90+1
    Fabiański wyłapał futbolówkę dośrodkowaną przez Torreirę z rzutu rożnego. Polski bramkarz otrzymał owacje od zgromadzonych kibiców.

90+1
    Sędzia doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

90
    Ambitna walka Iwobiego w narożniku boiska. Zdołał jeszcze zacentrować, a Rice skiksował i podarował rywalom rzut rożny.

88
    Cresswell pognał z kontratakiem. Zgrał do boku do Felipe Andersona, a ten w szesnastce rywali mocno przekombinował i stracił futbolówkę.

87
    Ostatnie minuty spotkania. Arsenal wciąż nie jest w stanie wykreować dogodnej sytuacji zakończonej celnym uderzeniem.
    86. Arnautović dziękował kibicom przy zejściu z boiska, jakby miał się z nimi żegnać. Czy Austriak odejdzie w tym okienku transferowym?

83
    Wyraźny ofsajd Kolasinaca. Wpadł w świetnie zastawioną pułapkę gospodarzy.

83
    Nieudany wykop Fabiańskiego. Posłał futbolówkę za linię boczną boiska.

82
    Zmiana w drużynie West Ham United F.C.: z boiska schodzi Michail Antonio, na boisku pojawia się Pedro Obiang.

80
    Skuteczny pressing gospodarzy zmusił Kanonierów do dłuższego rozgrywania piłki na własnej połowie. Czas upływa na ich korzyść.

79
    Późno wywołany faul Felipe Andersona przy linii bocznej.

77
    Carroll faulował Koscielnego w walce w powietrzu na połowie Arsenalu.

76
    Dzisiejsze spotkanie ogląda 59 946 widzów.

74
    Niewiele ponad kwadrans do zakończenia tego pojedynku. West Ham skupia się obecnie na powstrzymywaniu coraz liczniejszych ataków przeciwników.

Krzysztof

Gole: 48. Rice

Kartki:   46. Mustafi (ARS), 60. Kolašinac (ARS)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 3:2. Strzały niecelne: 7:8. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 5:3. Foule: 7:10.
    West Ham United: Fabiański – Zabaleta, Ogbonna, Diop, Cresswell – Noble (C), Rice – Antonio (82. Obiang), Nasri (71. Snodgrass), Anderson – Arnautović (71. Carroll).
    Zmiany: Adrián – Masuaku, Snodgrass, Obiang, Diangana, Carroll, Lucas Pérez.

Arsenal F.C.: Leno – Papastathópoulos, Koscielny (C), Mustafi (59. Ramsey) – Maitland-Niles (69. Bellerín), Guendouzi, Xhaka (59. Torreira), Kolašinac – Iwobi, Aubameyang – A. Lacazette.
    Zmiany: Cech – Bellerín, Lichtsteiner, Monreal, Ramsey, Torreira, Nketiah.

Główny: J. Moss

Widownia: 59 946