Chojnice – Katowice 3:2 (kon.) | Toruń – Zduńska Wola 0:2 (kon.) | Cl. Chorzów – Pniewy 8:1 (kon.)
AZS Gdańsk – Piast Gliwice 3:9 (kon.)
koniec
Red Devils Chojnice
3:2 (2:2)
AZS UŚ Katowice
sobota 12.01.2019, 16:00 • Centrum Park, Chojnice • Futsal Ekstraklasa • Runda 12
   
  Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:43:49)
   
  Red Devils Chojnice wygrali drugi mecz we własnej hali po powrocie do Futsal Ekstraklasy. Wartościowe zwycięsto po nietypowym scenariuszu spotkania. Gospodarze odwrócili wynik 0:2 na 3:2. Po nieudanym początku chojniczanie zmobilizowali się do skutecznego ataku. Wynik ustalił Andrij Burdiuch, który kończy pojedynek z dubletem na koncie.
   
  40:00
  Koniec meczu.
   
  39:58
  Krótko przed końcem spotkania Sebastian Kartuszyński popisał się wzorową interwencją po mocnym strzale Tomasza Szczurka.
   
  39:05
  Przyjezdni atakują z wycofanym bramkarzem.
   
  38:55
  Przerwa na żądanie trenera katowiczan.
   
  38:30
  Piłka w posiadaniu AZS UŚ Katowice. Gościom pozostało mało czasu na doprowadzenie do remisu, ale niemrawo zabierają się do atakowania.
   
  38:03
  Przerwa na żądanie trenera Red Devils Chojnice.
   
  36:10
  Sebastian Kartuszyński zatrzymał kolejny atak zespołu z Górnego Śląska. Nie zastanawiał się długo, a wybił piłkę poza plac.
   
  35:05
  Łapią również faule poddenerwowani katowiczanie. Już trzy po ich stronie, a Red Devils nadal balansują na granicy limitu.
   
  34:10
  Chojniczanie po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu, a tracili już dwie bramki do przeciwnika.
   
  33:41
  Gol dla Red Devils!
  Strzelcem bramki ANDRIJ BURDIUCH.

  Drugie trafienie w tym meczu, a ósme w sezonie Burdiucha. To najskuteczniejszy zawodnik Red Devils. Wykorzystał on pierwszy tak poważny błąd Kamila Lasika, którego wcześniejsze interwencje były skuteczne.
   
  33:20
  Zablokowane uderzenie jednego z przyjezdnych i drużyna z Katowic musi zadowolić się rzutem rożnym.
   
  32:00
  Coraz mniej czasu na rozstrzygnięcie spotkania. Odpowiednio rozgrzani bramkarze interweniują skutecznie, a ponadto mają trochę szczęścia. Na przykład piłka dwukrotnie trafiła w poprzeczkę AZS UŚ Katowice.
   
  30:55
  Poprzeczka! Przemysław Laskowski minimalnie przestrzelił, a kibice już widzieli oczami wyobraźni piłkę w bramce AZS UŚ Katowice po widowiskowym lobie ponad Kamilem Lasikiem.
   
  29:15
  Pięć fauli Red Devils Chojnice w mniej niż 10 minut drugiej połowy spotkania.
   
  28:40
  Kibice domagali się rzutu karnego za zagranie ręką Tomasza Szczurka. Sędzia nie gwizdnął, a przeprowadzony przez katowiczan kontratak zakończył się uderzeniem Jędrzeja Jasińskiego w boczną siatkę.
   
  28:30
  Druga połowa jest mniej widowiskowa niż poprzednia. Nie chodzi tylko o liczbę goli, ale sporo jest przerw, przez co tempo rywalizacji jest rwane.
   
  27:55
  Cztery faule Red Devils, a dwa po stronie katowiczan.

  Sebastian

  Bramki: 13. Burdiuch, 16. Bernardo, 34. Burdiuch – 5. Gładczak, 8. Szczurek

  Kartki:   22. Kubiszewski (CHO)


  Red Devils Chojnice: Kartuszyński (Werner) – Burdiuch, P. Laskowski, Kąkol, Kolesnik – Sobański, Mazurkiewicz, Bernardo, D. Laskowski, Kubiszewski.

  AZS UŚ Katowice: Lasik (Bednarczyk) – Podobiński, Gładczak, Musiał, Piskorz – Jasiński, Szczurek, Wojtyna, Dubiel, Hewlik.

  Sędziowie: Cipiński, Mital – Piotrowski, Bartoszewski