Szczecin – Jelcz-Laskowice 2:3 (kon.) | MOKS Białystok – Bielsko-Biała 4:9 (kon.)
koniec
Pogoń '04 Szczecin
2:3 (0:1)
Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice
niedziela 13.01.2019, 16:00 • Hala przy Twardowskiego, Szczecin • Futsal Ekstraklasa • Runda 12
   
  Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:46:26)
   
  Orzeł Jelcz-Laskowice triumfuje w Szczecinie. Beniaminek po raz drugi w sezonie okazał się lepszy od Pogoni 04. Dość wyrównane spotkanie rozstrzygnął w drugiej połowie Mykoła Morozow, który strzelił dwa gole. Po przerwie wstrzeliła się również ekipa Ołeha Zozuli, ale jej trafienia nie wystarczyły do zapunktowania. Gospodarze grzęzną na dnie tabeli, a przyjezdni umacniają się w czołówce.
   
  40:00
  Koniec meczu.
   
  39:30
  Ostatnie szanse gospodarzy na zapunktowanie.
   
  39:00
  Przerwa na żądanie trenera Pogoni 04 Szczecin.
   
  38:40
  Mateusz Gepert nie skierował piłki do bramki z ostrego kąta. Maciejowi Foltynowi pozostało przypilnować słupka i odprowadzić futsalówkę wzrokiem poza boisko.
   
  38:05
  Zrobiło się małe zamieszanie na boisku. Pogoni 04 zostało mało czasu na doprowadzenie do remisu. Będzie grać z wycofanym bramkarzem.
   
  37:34
  Gol dla Pogoni!
  Strzelcem bramki KONRAD PRAWUCKI.

  Piłka zanim trafiła do siatki odbiła się od słupka bramki Macieja Foltyna. Konrad Prawucki próbował kilkakrotnie strzelić gola. Wreszcie trafił i końcówka spotkania może być interesująco.
   
  36:50
  Karol Czyszek faulował. Żółta kartka i syrena z powodu piątego przewinienia Pogoni 04 Szczecin.
   
  35:30
  Konrad Prawucki znalazł miejsce do uderzenia obok wymanewrowanego defensora, jednak nie przymierzył z lustro bramki Macieja Foltyna. Golkiper przyjezdnych nie musiał interweniować.
   
  34:47
  Konrad Prawucki strzelił w dynamicznie wyskakującego z bramki beniaminka defensora. Pogoń 04 Szczecin nie spożytkowała rzutu wolnego pośredniego.
   
  34:45
  Błąd czterech sekund i szansa dla Pogoni na zaskoczenie Macieja Foltyna z rzutu wolnego.
   
  34:40
  Kontrola wydarzeń w wykonaniu Orła Jelcz-Laskowice. Drużyna w pomarańczowych strojach pozwoliła gospodarzom na stworzenie tylko jednej sytuacji strzeleckiej w ostatnim fragmencie spotkania. Nie wykorzystał jej Konrad Prawucki.
   
  33:35
  Pięć przewinień na koncie Orła Jelcz-Laskowice.
   
  32:59
  Gol dla Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice!
  Strzelcem bramki MYKOŁA MOROZOW.

  Szybko poprawił się zawodnik Orła Jelcz-Laskowice. Tym razem jego strzał nie pozostawiał już nic do życzenia. Mykoła Morozow po raz pierwszy dziś wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie.
   
  32:30
  Mykoła Morozow próbował strzelić drugiego gola, jednak jego uderzenie z dystansu nie było udane.
   
  31:30
  Podanie z głębi pola do Mateusza Jakubiaka, któremu pozostało ominąć Macieja Foltyna i skierować piłkę do bramki. Udało się wykonać tylko ten pierwszy element.
   
  31:05
  Orzeł Jelcz-Laskowice zyskuje cenny czas, a wymarzonym dla niego scenariuszem byłoby powiększenie przewagi. Od pewnego czasu bez klarownych sytuacji podbramkowych.
   
  30:30
  Mają do siebie pretensje zawodnicy w pomarańczowych koszulkach. Ich akcja została zepsuta w momencie, w założeniu, ostatniego podania.

  Sebastian

  Bramki: 23. Czyszek, 38. Prawucki – 14. Solano, 29. Morozow, 33. Morozow

  Kartki:   12. Jakubiak (SZC), 25. Maćkiewicz (SZC), 37. Czyszek (SZC)


  Pogoń '04 Szczecin: Szklarz (Wilczek) – Maćkiewicz, Czyszek, Gepert, Jakubiak – Kondiuch, Sobieraj, Sapon, Dąbrowski, Prawucki, Czepielewski, Czajkowski.

  Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice: Foltyn (Charrier) – Pastars, Wojciechowski, Amantes, Morozow – Walty, Solano, Hatakeyama, Makowski, Nuno Barbosa, Kędra, Andrade.

  Sędziowie: Muszyński, Jagodziński – Gryfice, Pondo