Piast – Red Dragons 5:1 (koniec) | Clearex – Szczecin 6:2 (koniec)
Piast Gliwice
5:1 (1:0)
Red Dragons Pniewy
Niedziela 10.02.2019, 16:00 • Hala Sportowa, Gliwice • FOGO Futsal Ekstraklasa • Runda 14

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne sportowe emocje do naszych relacji! (17:46:28)

To był naprawdę bardzo dobry piłkarski pojedynek. Piast Gliwice ostatecznie aż 5:1 pokonał Red Dragons Pniewy i w tabeli ligowej przeskoczył swojego dzisiejszego rywala. Bohaterem gospodarzy był z pewnością Jose Gutierrez, który zanotował dwa trafienia, ale nie można również zapomnieć o niezwykle skutecznym w bramce Michale Widuchu. Wybronił on wiele pojedynków, przede wszystkim z Mateuszem Kosteckim.

39:59
    Gol dla Piasta!
    Strzelcem bramki JOSE GUTIERREZ.

W ostatniej sekundzie mamy jeszcze piątą bramkę dla zespołu gospodarzy! Jose Gutierrez odebrał piłkę rywalowi w połowie boiska i po samotnej szarży skierował futbolówkę do siatki!

39:45
    Strzelcem bramki SERGIO PARRA.

Sergio Parra wykorzystuje złe wyprowadzenie piłki z własnego pola karnego przez Mateusza Kosteckiego! Wpakował on piłkę do pustej bramki gości!

39:11
    Skutecznie interweniuje w tej sytuacji zawodnik gospodarzy we własnym polu karnym. Coraz mniej czasu pozostaje gościom z Pniew.

38:31
    Miejscowi piłkarze wybijają piłkę z własnej połowy i przeleciała ona nieznacznie obok bramki Red Dragons Pniewy.

38:09
    Piast Gliwice dobrze przesuwa się w defensywie. Mieliśmy niezłą próbę znalezienia w polu karnym Skrzypka, ale w porę interweniuje Widuch.

37:00
    Przez minutę goście wymieniają spokojne podania na połowie rywali. Ostatecznie strzał oddaje Dominik Solecki, ale nie sprawił on żadnych problemów golkiperowi gospodarzy.

36:15
    Adrian Skrzypek zameldował się na boisku jako lotny bramkarz w ekipie Czerwonych Smoków.

36:08
    Timeout dla gości.

36:08
    Strzelcem bramki DOUGLAS.

Kapitalnie zachował się w tej sytuacji brazylijski zawodnik Piasta Gliwice! Douglas najpierw przejął piłkę na własnej połowie, a później popędził z nią na bramkę gości! Przeciwnicy bali się go faulować, a ten spokojnie pokonał wychodzącego z bramki Rafała Roja!

35:39
    Patryk Hoły tym razem spróbował coś wskórać w polu karnym gospodarzy, ale fatalnie na bramkę.

35:05
    Sergio Parra wznowi za moment grę od autu. Finalnie wszystko zakończyło się stratą Hiszpana.

34:20
    Oba zespoły mają na koncie po pięć akumulowanych przewinień. Każde kolejne będzie skutkować przedłużonym rzutem karnym.

33:53
    W starciu z dwoma rywalami świetnie poradził sobie Kostecki, a później sprytnie przymierzył w krótki róg bramki gospodarzy. Znowu górą bramkarz gospodarzy.

33:41
    Żółtą kartkę otrzymuje Skrzypek (Red Dragons Pniewy).

33:37
    Nie poddają się piłkarze Czerwonych Smoków. Za moment będą oni wykonywać rzut rożny.

32:40
    Nie ma dzisiaj szczęścia Mateusz Kostecki! Znowu otrzymał on idealne podanie w polu karnym i nie zdołał pokonać świetnie dysponowanego Widucha!

Dawid Czempisz

Gole: 13. Gutierrez, 24. Szadurski, 37. Douglas, 40. Parra, 40. Gutierrez – 30. Solecki

Kartki:   26. Douglas (PIA) – 34. Skrzypek (PNI)

Piast Gliwice: Widuch (Rozmus) – Gutierrez, Parra, Omylak, Grzywa, Franz, Śmiałkowski, Dewucki, Douglas, Bugański, Szadurski.
    Red Dragons Pniewy: Budych (Roj) – Wachoński, Kostecki, Frajtag, Skrzypek, Solecki, Hoły, Stankowiak, Miałkas, Kijak, Vakhula.

Główny: Sławomir Steczko (Kraków)
    Drugi: Wojciech Curyło (Kraków)
    Trzeci: Tomasz Wanicki (Knurów)
    Czasowy: Roman Białek (Gliwice)