AS Roma – Porto 2:1 (koniec) | Man Utd – PSG 0:2 (koniec)
AS Roma
2:1 (0:0)
FC Porto
Wtorek 12.02.2019, 21:00 • Stadio Olimpico, Rzym • Liga Mistrzów UEFA • 1/8 finału

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 21:00.

Serdecznie zapraszam na relację z Ligi Mistrzów. AS Roma – FC Porto.

Rzymianie rywalizowali w grupie G i obok Realu Madryt byli głównymi faworytami do wyjścia z grupy. Z tego obowiązku się obie drużyny wywiązały choć trochę w grupie się działo. Roma zapewniła sobie awans z dorobkiem 9 punktów po piątej kolejce mimo iż w niej przegrała właśnie z Realem. W ostatniej kolejce pewni awansu Giallorossi przegrali z Victorią Pilzno.
    Bramki Romy z fazy grupowej

Porto trafiło do bardzo wyrównanej grupy D, w której to ciężko było znaleźć zdecydowanego faworyta. Za rywali miało Schalke, Lokomotiv Moskwa i Galatasaray. Jak się okazało Portugalczycy okazali się najlepsi w tej grupie tracąc tylko 2 oczka w pierwszym meczu na wyjeździe z ekipą z Niemiec. Zatem mają na swoim koncie pięć zwycięstw z rzędu w tych rozgrywkach.
    Trening Porto przed starciem na Stadio Olimpico

Jeśli chodzi o postawę w rodzimych ligach to Roma ma na swoim koncie serię sześciu meczów bez porażki i zajmuje szóste miejsce w lidze. Niemniej w międzyczasie przytrafiła im się wysoka porażka 1:7 w Pucharze Włoch z Fiorentiną. Porto z kolei jest na czele portugalskiej Primeira Ligi, ale ich przewaga to raptem punkt nad Benficą Lizbona. W całym sezonie przegrało dotąd tylko dwa spotkania na ligowym podwórku.

Na relację z tego meczu zapraszam na godzinę 21:00. Bądźcie z nami na portalu lajfy com!

AS Roma: Mirante – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Lorenzo Pellegrini, De Rossi (C), Cristante – Zaniolo, Džeko, El Shaarawy

Rezerwowi: Olsen – Juan Jesus, Marcano, Santon, Pastore, Kluivert, N'Zonzi

FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Otávio, Danilo, Herrera (C) – Fernando, Tiquinho Soares, Brahimi

Rezerwowi: Vaná – M. Pereira, B. Costa, Hernâni, Ó. Torres, A. López, A. Pereira

1

2
    Akcja gości lewa flanką skutecznie powstrzymana przez rzymian, wznawiają grę od autu.

4
    Rozgrywają piłkę na swojej połowie gospodarze, jak na razie mamy spokojny początek meczu.

5
    Fernando otrzymał piłkę na prawym skrzydle i po chwili przerzucił piłkę na drugą stronę boiska, ale uczynił to niedokładnie. Od autu wznawia Roma.

6
    Akcja rzymian lewą stroną boiska. Płaskie zagranie w pole karne pewnie wychwycone przez Casillasa.

8
    Kolejna piłka dostarczona przez rzymian w pole karne rywali, ale ponownie spokojnie poradziła sobie z tym zagraniem defensywa Porto. Teraz goście przechodzą do ataku.

10
    Faulowany na lewym skrzydle Fernando i rzut wolny blisko pola karnego Giallorossich.

11
    Niedokładnie rozegrała piłkę ekipa z Portugalii i w efekcie miejscowi wyszli z kontrą, która kończy się jednak dla nich tylko wrzutem z autu na lewej flance.

13
    Aut dla gospodarzy na lewym skrzydle na wysokości pola karnego. Krótko rozegrana piłka i po chwili strata.

15
    Czysto powstrzymana szybka akcja Portugalczyków na lewym skrzydle. Roma ponownie przechodzi do ataku.

16
    Na spalonym złapany Stephan El Shaarawy.

17
    Małe nieporozumienie w szeregach obronnych gospodarzy, na szczęście przejął piłkę Mirante.
    Florenzi rozgrywa mecz numer 250 w barwach Romy

19
    Dżeko ostro potraktowany w środku pola przez Soaresa. Sędzia upomina słownie gracza gości.

21
    Aut dla Porto na wysokości pola karnego. Długi wyrzut w szesnastkę, przejmują piłkę miejscowi.

23
    Giallorossi utrzymują się przy piłce na swojej połowie. Jak na razie brakuje nam dobrych okazji z obu stron.

25
    Teraz to przyjezdni trzymają piłkę na swojej połowie, po dłuższym czasie pressing Romy zmusił Casillasa do dalekiego wybicia futbolówki.

27
    W końcu doczekaliśmy się celnego uderzenia. Sprzed szesnastki strzelał Lorenzo Pellegrini, lecz wprost w dobrze ustawionego golkipera Porto.

28
    Aut dla rzymian na lewym skrzydle. Krótko rozegrana piłka następnie za niska centra Pellegriniego.

30
    Wolny dla Porto na połowie rywala. Spokojnie rozegrali piłkę przyjezdni i przedostali się z nią w pole karne skąd uderzył Fernando. Pewnie interweniuje Mirante.

32
    Sporo walki o piłkę w środkowej strefie boiska. Żadna z drużyn nie może się teraz dłużej się przy niej utrzymać.

33
    Rzut wolny dla rzymian na prawym skrzydle Wrzutka Pellegriniego nie dotarła do nikogo, od bramki Casilllas.

35
    Korner dla gospodarzy. Najwyżej do dośrodkowania wyskakuje Dżeko, ale główkuje wysoko nad bramką.

36
    Akcja lewym skrzydłem miejscowych. Centra Kolarova zablokowana. Po wznowieni z gry autu Roma nadal jest w ataku.

37
    Groźnie było pod bramką gości! Uporał się z obrońcą na lewej stronie pola karnego Dżeko i potężnie uderzył z bliskiej odległości, tyle że w słupek!

39
    Inicjatywa w ostatnich kilku minutach jest po stronie rzymian. Coraz częściej przedostają się w szesnastkę rywala.
    39. Blisko szczęścia Džeko!

41
    Odzyskali piłkę goście i rozgrywają na swojej połowie, ale nie jest o to łatwo wskutek pressingu Romy.

42
    Próbował odebrać piłkę rywalowi w polu karnym Dżeko, ale sędzia uznał że faulował. Wolny dla Porto.

44
    Sporo pracy w defensywie w ostatnim czasie maja przyjezdni. Dwukrotnie czysto powstrzymany został teraz na lewym skrzydle aktywny w tym meczu Dżeko.

45
    Minuta doliczona przez arbitra.

45+2

Do przerwy bez bramek, większość pierwszej połowy była wyrównana, ale w ostatnim kwadransie pierwszej odsłony lepiej prezentowali się Giallorossi. Najbliżej otwarcia wyniku był Dżeko, ale zabrakło mu centymetrów do pełni szczęścia.
    Za dużo strzałów póki co nie mamy

46

46
    Bez zmian w przerwie meczu.

48
    Akcja lewym skrzydłem Porto. Nic z niej jednak nie wyszło, dobrze spisała się defensywa rzymian.

49
    Długa piłka zagrana w stronę Brahimiego, ten jednak nie miał szans dojść do tego podania.

50
    Mocne uderzenie z kilkunastu metrów Cristante, odbija piłkę przed siebie golkiper gości!
    50. Strzał Cristante

52
    Małe nieporumienienie między obrońcami Porto, na szczęście szybko przez nich wyjaśnione, niemniej nadal w ofensywie znajdują się gospodarze.

53
    Ruszyli z akcją lewym skrzydłem przyjezdni. Dostał piłkę Danilo, ale postanowił zaczekać na kolegów i wycofać piłkę. Po chwili niecelnie dośrodkowuje Militao.

55
    Na strzał z dystansu zdecydował się Stephan El Shaarawy, piłka poleciała wysoko nad bramką.

56
    Brahimi wywalczył na lewej flance rzut rożny. Telles wrzuca piłkę na bliższy słupek skąd nieznacznie niecelnie główkuje Danilo!

58
    Rozgrywają teraz piłkę na połowie rywala przyjezdni, zaczynają przejmować inicjatywę.
    58. Niedużo przestrzelił Danilo

59
    Za mocne podanie na prawej flance do Felipe, od bramki wznawia grę Mirante.

61
    Kolejne długie podanie tym razem do Militao. Ten jednak przy przyjmowaniu piłki za wysoko uniósł nogę
    i sędzia wskazał na rzut wolny dla rzymian.

62
    Mocny strzał z dystansu Pellegriniego, ale skutecznie na raty interweniuje Casillas.

64
    Przerwa w grze, pomoc medyczna przy Brahimim. Napastnik gości po chwili kulejąc zszedł z boiska.

65
    Gra wznowiona, przy piłce Porto.

66
    Yacine Brahimi powrócił na boisko, ale wyraźnie widać, że nadal ma jakieś problemy.

67
    Tymczasem dobrze rozegrała piłkę Roma, otrzymał ją na koniec w polu karnym Pellegrini
    i od razu uderzył, ale świetnie broni Casillas!

68
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Yacine Brahimi, na boisku pojawia się Adrián López.

70
    Gol dla Romy!

Mamy otwarcie wyniku! Dostał piłkę w polu karnym Dżeko i odegrał do niepilnowanego po prawej stronie NICOLÒ ZANIOLO a ten płaskim uderzeniem po dalszym rogu pokonał Casillasa!
    70. Nicolò Zaniolo (ASR) - 1:0

72
    Ruszyło do ataku od razu Porto. Dobrze rozegrana piłka na lewym skrzydle, ale potem zablokowany w polu karnym został Fernando.

74
    Herrera upomniany za faul na De Rossim.

75
    Dobra wrzutka z rzutu wolnego na dalszy słupek do Zaniolo, ten uderza z pierwszej piłki, ale chwyta ją pewnie Casillas.

76
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Fernando, na boisku pojawia się André Pereira.

76

Płaskie uderzenie sprzed pola karnego Dżeko trafia w słupek, ale dobiega do piłki NICOLÒ ZANIOLO i pewnie wbija ją do pustej bramki!
    76. Nicolò Zaniolo (ASR) - 2:0

78
    Gol dla Porto!
    Błyskawicznie odpowiada Porto! ADRIÁN LÓPEZ znalazł się sam przed bramkarzem gospodarzy i mocnym uderzeniem skierował piłkę do bramki. To ważne trafienie w kontekście dwumeczu!
    78. Adrián López (PRT) - 2:1

80
    Utrzymują się przy piłce przyjezdni i nie zamierzają poprzestać na jednej bramce, złapali wiatr w żagle.

82
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Lorenzo Pellegrini, na boisku pojawia się Steven N'Zonzi.

83
    Herrera posłał mocne uderzenie sprzed pola karnego a piłka nieznacznie minęła słupek!

84
    Zmiana w drużynie FC Porto: z boiska schodzi Otávio, na boisku pojawia się Hernâni.

85
    Miała okazję wyjść z kontrą Roma, ale czysto powstrzymany przez obrońcę został Dżeko.

86
    Telles wrzuca piłkę z lewego skrzydła, spokojnie chwyta ją golkiper rzymian.

87
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Nicolò Zaniolo, na boisku pojawia się Davide Santon.

88
    Spóźniony wślizg El Shaarawy'ego, żółta kartka.

90
    Zmiana w drużynie AS Roma: z boiska schodzi Stephan El Shaarawy, na boisku pojawia się Justin Kluivert.

90+1
    Pięć minut doliczonych przez arbitra.

90+2
    Za długie podanie na lewe skrzydło do Tellesa, ten przyblokowany przez obrońcę nie był w stanie dojść do tej piłki. Od bramki wznawia grę Mirante.

90+4
    Z kontra wyszła Roma, otrzymał piłkę na lewej stronie pola karnego Kolarov i mocno uderzył, lecz wprost w Casillasa!
    90+4. Okazja Kolarova

90+5

Roma wygrywa te spotkanie zasłużenie, ale może czuć niedosyt. Bramka zdobyta przez Lopeza sprawia, że w rewanżu ekipie z Portugalii do awansu wystarczy 1:0. Zapowiadają nam się spore emocje w tym dwumeczu. Bohaterem spotkania 19-letni Włoch Nicolo Zaniolo.

Posiadanie piłki: 43 % : 57 %.
    Strzały na bramkę: 9:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 1:1. Spalone: 1:0. Faule: 11:13.

Dziękuje za uwagę i zapraszam na pozostałe sportowe emocje na portalu lajfy com! (23:12:07)

Jarosław Kowalski

Gole: 70. Zaniolo, 76. Zaniolo – 78. A. López

Kartki:   88. El Shaarawy (ASR) – 74. Herrera (PRT)

Strzały celne: 9:2. Strzały niecelne: 4:2. Rzuty rożne: 1:1. Spalone: 1:0. Foule: 11:13.
    AS Roma: Mirante – Florenzi, Manolás, Fazio, Kolarov – Lorenzo Pellegrini (82. N'Zonzi), De Rossi (C), Cristante – Zaniolo (87. Santon), Džeko, El Shaarawy (90. Kluivert).
    Zmiany: Olsen – Juan Jesus, Marcano, Santon, Pastore, Kluivert, N'Zonzi.

FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Telles – Otávio (84. Hernâni), Danilo, Herrera (C) – Fernando (76. A. Pereira), Tiquinho Soares, Brahimi (68. A. López).
    Zmiany: Vaná – M. Pereira, B. Costa, Hernâni, Ó. Torres, A. López, A. Pereira.