Skra – Olimpia E. 2:1 (koniec) | Błękitni – Gryf 4:1 (koniec) | Toruń – Resovia 0:1 (koniec)
Radomiak – Rozwój 2:0 (koniec) | Siarka T. – Znicz 2:2 (koniec) | Pogoń Sdl. – Stal S. W. 5:1 (koniec)
GKS Bełchatów – Górnik Ł. 2:0 (koniec) | Widzew – ROW Rybnik 1:1 (koniec)
Błękitni Stargard
4:1 (2:1)
Gryf Wejherowo
Sobota 09.03.2019, 13:00 • Stadion Miejski, Stargard • 2. Liga • 23. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:58:06)

Błękitni Stargard wywalczyli pierwszy komplet punktów w rundzie wiosennej. Drużyna Adama Topolskiego rozpoczęła mecz źle, wcześnie straciła gola i przez dwa kwadranse miała problem z dobraniem się do skóry przeciwnika. Później gospodarze przyspieszyli ze znakomitym skutkiem. Odwrócili wynik na 2:1 w pierwszej połowie, a po przerwie doprowadzili do przekonującego 4:1. Na dodatek wypracowali sobie dodatni bilans w dwumeczu z Gryfem, co zwiększa szansę na utrzymanie.

90+2

90
    Doliczone dwie minuty.

88
    Akcja Michała Cywińskiego co prawda przerwana przez przeciwnika, ale Błękitni mają korner i pozostają na połowie Gryfa Wejherowo.

87
    Akcja Błażeja Starzyckiego z Michałem Cywińskim zakończona uderzeniem tego drugiego z kilkunastu metrów obok bramki Wiesława Ferry.

85
    Nerwowa interwencja obrońcy Gryfa Wejherowo we własnym polu bramkowym. Korner dla stargardzian.

84
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Adrian Kwiatkowski, na boisku pojawia się Starzycki.

84
    Dobre utrzymanie się w posiadaniu piłki Krystiana Sanockiego. Po akcji skrzydłowego przepychanka w centrum boiska wyjaśniona przez Piotra Idzika.

82
    Potworna ulewa. Mokną nie tylko piłkarze na murawie, ale również siedzący pod dachem kibice. Konstrukcja nie zatrzymuje ściany deszczu.

80
    Zmiana w drużynie Błękitni Stargard: z boiska schodzi Ogrodowski, na boisku pojawia się Sitkowski.

79
    Interwencja Mariusza Rzepeckiego na przedpolu. Złapał piłkę będącą nad głowami zawodników z Wejherowa.

78
    Dużo przewinień w tym spotkaniu. Piłka przyznana tym razem Gryfowi Wejherowo.

76
    Kolejna akcja Przemysława Brzeziańskiego. Tym razem nie podawał, a strzelił mocno obok spojenia słupka z poprzeczką bramki Gryfa Wejherowo.

76
    Płaskie podanie Przemysława Brzeziańskiego w pole bramkowe, którego nie udało się wykorzystać odrobinę zbyt szybkiemu w tej sytuacji Adrianowi Kwiatkowskiemu.

74
    Michał Cywiński próbował strzelić fenomenalnego gola nożycami po dośrodkowaniu z prawego skrzydła. Szkoda z perspektywy widowiska, że pomocnik Błękitnych miał na swojej drodze do bramki defensora Gryfa Wejherowo.

73
    Wiesław Ferra wznowił grę dalekim wykopem po nieudanym dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

71
    Denerwują się na siebie zawodnicy Gryfa Wejherowo, a to nie zwiastuje nic dobrego dla nich.

70
    Junpei Shimmura wbiegł przed przeciwnika we własnym polu karnym i jeszcze dał się sfaulować.

Gole: 31. Adrian Kwiatkowski, 45+3. Brzeziański (kar.), 52. Sanocki, 57. Cywiński – 6. Rogalski

Kartki:   45+4. Shimmura (BSS) – 39. Sikorski (WEJ), 42. Koziara (WEJ), 45+1. Liberacki (WEJ)

Błękitni Stargard: Rzepecki – Szrek, Baranowski, Błyszko, Ogrodowski (80. Sitkowski) – Sanocki, Shimmura, Karmański, A. Kwiatkowski (84. Starzycki) – Brzeziański, Kurbiel (41. Cywiński).

Zmiany: Brzozowski – Cywiński, Gawron, Sitkowski, Starzycki, Ostrowski.

Gryf Wejherowo: Ferra – Brzuzy, Gulczyński, Wicki (20. Liberacki), Goerke – Sikorski (46. Węsierski), Koziara – Macierzyński (66. Ryk), Pietroń, Chwastek – Rogalski (64. Czychowski).

Zmiany: Wika – Ewertowski, Czychowski, Ryk, Liberacki, Machol, Węsierski.

Sędziowie: Piotr Idzik (Poznań)