Toruń – Siarka T. 4:2 (koniec) | Rozwój – Olimpia E. 0:1 (koniec) | Resovia – Radomiak 1:0 (koniec)
ROW Rybnik – Skra 0:0 (koniec) | Stal S. W. – GKS Bełchatów 1:0 (koniec) | Górnik Ł. – Błękitni 1:1 (koniec)
Rozwój Katowice
0:1 (0:0)
Olimpia Elbląg
Sobota 13.04.2019, 15:00 • Stadion Rozwoju, Katowice • 2. Liga • 28. kolejka

Żegnamy deszczowe Katowice, dziękuje Państwu. Dobrego wieczoru. (17:10:00)

Faule: 15:14.

A więc Olimpia nie przegrywa 6. spotkania z rzędu i wygrywa trzecie po przerwie zimowej. Wywiezione punkty z Katowic są niesamowicie dla graczy trenera Noconia ważne, ponieważ windują drużynę z Elbląga na 13. miejsce w tabeli.
    Rozwój natomiast był dzisiaj gorszy, stworzył sobie mniej sytuacji i spada na 17. miejsce w tabeli. W tym momencie jest jednym z głównych kandydatów do spadku z II ligi.

90+6

90+6
    Zdenerwowani gracze Rozwoju, bo byli przekonani, że jeden z graczy gospodarzy był faulowany w polu karnym. Tego nie widział arbiter, po chwili zakończył to spotkanie.

90+4
    Musiolik fauluje atakując na połowie Olimpii. Minuta pozostała nam do końca i Olimpia wyjdzie ze strefy spadkowej. Jeszcze niedawno wydawało się to tylko dla zespołu z Elbląga snem.

90+3
    Płonka decyduje się na uderzenie zza pola karnego, ale było ono niecelne. Piłka przelatuje kilka metrów obok prawego słupka.

90+2
    Zagranie prostopadłe do Demianiuka, który do futbolówki nie dobiegł.

90+1
    Tylko 5 minut dolicza sędzia. Biorąc pod uwagę ile było przerw poświęconych na pomoc medyczną, to naprawdę mało.

90
    Kurowski fauluje na własnej połowie Bojasa. Ciekawe, ile doliczyć arbiter.

88
    Kurowski dośrodkowuje z rzutu wolnego tak tragicznie, że nawet nie ma co tego opisywać... Z takimi dośrodkowaniami Rozwój nie zdobędzie punktów w dzisiejszym meczu.

86
    Madejski broni doskonały strzał jednego z graczy Olimpii! Mogli szybko wyrównać katowiczanie.

84
    Gol dla Olimpii!
    Strzał z boku pola karnego zablokowany i LEWANDOWSKI na 7. metrze przed bramką dopada do piłki! Uderzenie do pustej bramki, w której nie było Golika. 1:0!

83
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Mońka, na boisku pojawia się Niedojad.

81
    Prytulak uderza w mur, a to była naprawdę dobra okazja na otworzenie wyniku tego spotkania.

80
    Kowalski (ROZ) fauluje jednego z rywali przed samym polem karnym. Dobra okazja dla Olimpii.

77
    Andrzejczak i Prytulak się zderzyli. Chwila znowu przerwy w grze.

76
    Dwóch graczy Olimpii oczekiwało na piłkę w polu karnym, ale się nie doczekali, a raczej nie zrozumieli, który z nich ma ją posłać w kierunku bramki rywala.

74
    Zmiana w drużynie Rozwój Katowice: z boiska schodzi Kuliński, na boisku pojawia się Andrzejczak.

Michał Rawa

Gole: 84. Lewandowski

Kartki:   80. Kowalski (ROZ) – 67. Lewandowski (OLE)

Strzały celne: 5:5. Strzały niecelne: 7:4. Rzuty rożne: 0:4. Spalone: 2:3. Foule: 15:14.
    Rozwój Katowice: Golik – Lepiarz, Łączek, Płonka, Wrzesień (66. Paszek), Olszewski, Kurowski, Kowalski, Kuliński (74. Andrzejczak), Mustolik, Mońka
    Zmiany: Soliński, Gancarczyk, Niedojad, Kamiński, Lazar, Andrzejczak, Paszek

Olimpia Elbląg: Madejski – Lewandowski, Wenger, Balewski, Fidziukiewicz (68. Demianiuk), Jurek, Kuczałek, Bojas, Prytuliak, Nowicki, Zaremba
    Zmiany: Rutkowski, Korkliniewski, Ressel, Sedelewski, Filipczyk, Demianiuk, Szuprytowski

Główny: Marcin Kochanek
    Asystenci: Daniel Szpila, Maciej Kosarzecki