Juventus – Ajax 1:2 (koniec) | FC Barcelona – Man Utd 3:0 (koniec)
Juventus FC
1:2 (1:1)
Ajax Amsterdam
Wtorek 16.04.2019, 21:00 • Allianz Stadium, Turyn • Liga Mistrzów UEFA • Ćwierćfinał

Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego wieczoru! (22:59:55)
    Ajax odprawia z kwitkiem kolejny wielki klub i przebojem wdziera się do najlepszej czwórki Ligi Mistrzów!

Mamy niespodziankę w Turynie! Faworyzowany Juventus przegrywa na własnym stadionie Ajaxem Amsterdam 1:2 i to przyjezdni meldują się w półfinale! Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy, który jednak dali sobie strzelić ważnego gola i znów musieli ruszyć do ataku. W drugiej odsłonie do swojej bardzo dobrej gry z poprzednich meczów wrócili podopieczni Erika ten Haga i udało im się wyjść na prowadzenie. Amsterdamczycy nie popełnili do końca żadnego błędu i "Stara Dama" nawet nie mogła pomarzyć o kontaktowym trafieniu.

90+5

90+4
    Spóźniony Ronaldo fauluje Veltmana. Zasłużona żółta kartka dla strzelca jedynego gola w tym spotkaniu dla "Bianconerich".

90+3
    Amsterdamczycy szanują futbolówkę na połowie przeciwników. Gospodarze nie mają już żadnych szans na strzelenie dwóch goli.

90+2
    Jeszcze dośrodkowanie Cancelo do Bonucciego, ale ten kopnął w głowę de Ligta. Od rzutu wolnego zaczynać będą przyjezdni.

90+1
    W międzyczasie arbiter doliczył dwie dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.

90+1
    Zdaniem sędziego nie było tutaj nieprzepisowego zagrania Blinda i nakazał grać dalej. Wydaje się, że to już koniec nadziei dla Juve.

90
    Spore zamieszanie w polu karnym amsterdamczyków! Gospodarze domagają się odgwizdania rzutu karnego i czekamy na weryfikację systemu VAR.

89
    Trzecia roszada w ekipie Ajaxu. Na ławkę siada Ziyech, a na kilka minut wchodzi na plac gry Huntelaar.

88
    Rugani wysoko wychodzi za Tadiciem i znów fauluje swojego przeciwnika. Sprytnie zachowuje się w tego typu sytuacjach Serb.

87
    Neres miał okazję na szybki atak, jednak zbyt długo zwlekał z podaniem. Bardzo szybko zaliczył stratę na rzecz Bentancura.

86
    Mocno zdenerwowani są już gracze Juventusu. Nie ma się im co dziwić, gdyż czasu pozostało mało czasu, a potrzeba im aż dwóch goli do awansu.

85
    Cofnął się pod własną bramkę van de Beek i bardzo mądrze zastawił się przed Pjaniciem. Nie wytrzymał Bośniak, faulując Holendra.

84
    Tadić centruje z pola karnego na dalszy słupek, gdzie wybija piłkę Rugani. Dopada do niej Schoene, lecz pudłuje z dwudziestu metrów.

83
    Trzecie przemeblowanie u miejscowych. Za Bernardeschiego pojawia się Bentancur.

82
    Druga zmiana w zespole Ajaxu. Swój występ kończy Sinkgraven, a szansę otrzymuje Magallan.

81
    Potwierdza decyzję bocznego arbitra system wideoweryfikacji. Na tablicy świetlnej nadal mamy rezultat 1:2.

Mateusz Nyka

Gole: 29. Ronaldo – 34. van de Beek, 69. de Ligt

Kartki:   70. Can (JUV), 90+4. Ronaldo (JUV)

Posiadanie piłki: 51 % : 49 %.
    Strzały celne: 2:4. Strzały niecelne: 4:6. Rzuty rożne: 4:5. Spalone: 1:3. Foule: 14:12.