Łotwa – Polska 1:3 (kon.)
koniec
Łotwa
1:3 (0:1)
Polska
środa 11.09.2019, 19:00 • Ryga, Łotwa • Reprezentacja U19
   
  Dziękuję za wspólnie spędzony czas. (20:34:05)
   
  Półfinałowy mecz Polska – Hiszpania w czwartek o godzinie 19.
   
  Polska awansowała do półfinału mistrzostw Europy do lat 19. Do sukcesu potrzebowała minimum remisu. Wykonała zadanie z nawiązką. W spotkaniu z Łotwą drużyna Łukasza Żebrowskiego była faworytem i poradziła sobie z tą presją. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Przez większą część spotkania Biało-Czerwoni grali rozsądnie bez piłki, a w odpowiednich momentach dokumentowali golami swoją przewagę w umiejętnościach.
   
  40:00
  Koniec meczu.
   
  39:30
  Odliczanie do końca meczu. Radosne dla Polski.
   
  38:40
  Palonek zatrzymany ułamek sekundy przed uderzeniem do opuszczonego przez bramkarza królestwa Łotwy.
   
  37:30
  Kolejne podania Łotwy. Poddenerwowany Iljins strzelił, ale wysoko ponad bramką Polski.
   
  36:20
  Ostatnie szanse reprezentantów Łotwy na zapunktowanie w organizowanym przez siebie turnieju. Polska już chyba poznała wszystkie warianty rozegrania przeciwnika.
   
  35:35
  Prokop pomylił się wyraźnie oddając uderzenie przez całe boisko. Jeszcze takiego celnego strzału nie udało się wykonać, a okazje były.
   
  35:00
  Zostało pięć minut i awans Polski jest już bardzo iluzorycznie zagrożony, ale nie wolno stracić koncentracji do końcowej syreny.
   
  34:30
  Cvetkovs także trafił w dobrze ustawionego reprezentanta Polski. Po rykoszecie futsalówka nie poleciała w bramkę Iwanka.
   
  33:55
  Uderzenie z dystansu prosto w nogi reprezentanta Polski.
   
  33:05
  Szybko rozegrany atak. Po przepuszczeniu Kozlovskisa dośrodkowanie i uderzenie z bliska. Krzysztof Iwanek był już w parterze, ale intuicyjnie wystawił dłoń i w ten sposób uratował Polskę przed stratą drugiego gola.
   
  32:30
  Przerwa na żądanie selekcjonera Łotwy.
   
  31:34
  Gol dla Polski!
  Strzelcem bramki PIOTR MATRAS.

  Polacy wzięli w kleszcze Kozlovskisa, który gra jako lotny bramkarz. Po wyłuskaniu piłki udało się przeprowadzić ekspresową akcję. Piotr Matras miał przed sobą tylko rozpaczliwie broniącego zawodnika z pola, którego ominął mocnym strzałem w okienko.
   
  30:50
  Dłuższe rozegranie Polski. Szkoda, że piłka opuściła boisko, ale zyskaliśmy sporo cennego czasu.
   
  29:40
  Nadal to samo w wykonaniu reprezentacji Łotwy. Pieczołowicie budowana akcja. Wierz rywale, że ponownie uda się uśpić defensywę Polski.
   
  29:10
  Przerwa na żądanie Łukasza Żebrowskiego.
   
  28:40
  Krzysztof Iwanek jeszcze nie wstrzelił się do bramki odsłoniętej przez Łotwę. Mało zabrakło, żeby piłka znalazła się tym razem w siatce.

  Sebastian

  Bramki: 28. Grislis – 14. Palonek, 22. Borowik, 32. Matras

  Kartki:   14. Kozlovskis (LAT)


  Łotwa: Skesters-Kambals (Meikulans) – Cvetkovs, Ivenkovs, Tarakanovs, Skopenko – Jelagovs, Kozlovskis, Medvedins, Sinakovs, Maligins, Grislis, Iljins.
  Polska: Iwanek (Puzio, Warszawski) – Groń, Raszkowski, Borowik, Jekiełek – Prokop, Matlęga, Piór, Matras, Palonek, Lisiński, Lewandowski.

  Sędziowie: Parona, Wowczok – Torsun, Matković