Raków – Arka 2:0 (koniec) | Lechia – Lech P. 2:1 (koniec) | Korona – Wisła K. 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
2:0 (1:0)
Arka Gdynia
Sobota 14.09.2019, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Bełchatów • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:00.

Przed nami 8 kolejka PKO BP Ekstraklasy. Raków Częstochowa podejmie na własnym stadionie zespół Arki Gdynia. Obydwie drużyny nie najlepiej weszły w nowy sezon i z pewnością spotkanie z sąsiadem w tabeli może być początkiem lepszej formy w nadchodzących tygodniach.

Raków Częstochowa:

Podopieczni Marka Papszuna wszystko co najgorsze mają za sobą. Rywalizacje z Lechem, Legią i Lechią to ostatnia rozkładówka piłkarzy z województwa śląskiego. Teoretycznie więc powinno im się łatwiej zdobywać punkty. Chociaż Raków ma w swoim dorobku 6 punktów, które wywalczył w meczach z Jagiellonią i Lechią. Przede wszystkim poprawie musi ulec gra w defensywie, bowiem częstochowianie stracili do tej pory aż 12 bramek, co jest trzecim najgorszym wynikiem w lidze.
    Działacze Rakowa dbają o jak najlepszą frekwencję:

Arka Gdynia:

Drużyna Jacka Zielińskiego przyzwyczaiła już swoich kibiców do walki o utrzymanie. W tym sezonie założeniem był awans do górnej ósemki, jednak obecna gra piłkarzy z Pomorza wskazuje na to, że ponownie Arka będzie walczyć do samego końca o utrzymanie. Promyczek nadziei kibicom dała ostatnia wygrana z Górnikiem Zabrze. Dopiero sobotnie spotkanie zweryfikuje czy w mecz z zabrzanami był punktem przełomowym w sezonie, czy jednak były to miłe złego początki.
    W Arce nie mogli się doczekać powrotu klubowej piłki:

Historia spotkań obu ekip wyraźnie przemawia na korzyść gospodarzy. W dotychczasowych ośmiu spotkaniach, Raków triumfował czterokrotnie i tyle samo razy padł wynik remisowy. Jeśli Arka dziś wygra będzie to pierwsze ich zwycięstwo nad zespołem spod Jasnej Góry. Jest to bardziej prawdopodobne niż wynik, który padł w ostatnim spotkaniu między Rakowem, a Arką. Wówczas drużyna z Częstochowy wygrała aż 6:1. Niczego jednak nie można przekreślać.

Na relację live z tego spotkania zapraszamy serdecznie od godziny 15:00. Miejmy nadzieję, że piłkarze umilą nam weekendowe popołudnie ciekawą grą z wielką dawką goli i emocji! Do usłyszenia!

1

1
    Dał sygnał do rozpoczęcia zawodów Paweł Raczkowski. Zaczęli gospodarze ubrani w czerwone koszulki i niebieskie spodenki, Arka również w tradycyjnych trykotach.

2
    Jan Łoś próbował przedrzeć się w polu karnym. Młody zawodnik Arki przewrócił się w szesnastce, jednak o rzucie karnym nie mogło być mowy.

3
    Faulowany Patryk Kun i spokojnie rozgrywają na połowie przeciwnika podopieczni Papszuna.

4
    Na razie żadna ze stron nie może wykreować składnej akcji. Teraz dalekie podanie Jacha do Musiolika, jednak ten nie zdołał opanować podania od wracającego na polskie boiska zawodnika.

5
    Daleki wyrzut z autu Schwarza i na róg wybija Adam Deja.

6
    Schwarz tym razem spod bocznej chorągiewki wrzuca w kierunku Jacha, ale zdaniem arbitra dopuścił się przewinienia nowy obrońca Rakowa.

7
    Blisko przechwytu był napastnik gospodarzy, ale sprytnie przełożył sobie przeciwnika Steinbors. Zadrżały serca kibiców gości.

8
    Spóźniony Schwarz zaatakował Deję. Trwa opatrywanie pomocnika Arki.

9
    Ciekawe rozegranie rzutu wolnego przez przyjezdnych. Miękka wrzutka na Schirtladze, jednak Gruzin nie najlepiej opanował podanie od Vejinovicia.

10
    Dośrodkowanie Kuna z lewej nogi i Maghoma bez trudu pokonał Browna Forbesa w powietrzu.

11
    Ładna podcinka Schwarza nad murem do wychodzącego na pozycję Bartla, jednak ten zbyt lekko uderzył i nie miał problemów z tym uderzeniem Steinbors.

12
    Nalepa wrzuca z bocznego sektora boiska. Wrzutka wydawała się zawieszona na zbyt niskim pułapie, jednak jakiś cudem doszła do nieobstawionego zawodnika Arki, a ten trafił w boczną siatkę. Pierwsza dobra okazji gdynian!

13
    Sprytnie zastawił się Azemović. Jankowski sfaulował zawodnika z Czarnogóry i piłka po stronie Rakowa.

14
    Wrzutka Sapały i po raz kolejny góruje w powietrzu Maghoma.

15
    Dobry pressing częstochowian, jednak Sapała dopuścił się przewinienia i mamy kolejną przerwę w grze.

16
    Dużo fauli i szarpana gra, tak można najlepiej podsumować pierwszy kwadrans gry w Bełchatowie.

17
    Dobry przechwyt Arki w środkowej części boiska. Łoś próbował uruchomić na prawej stronie Zbozienia, ale dobrze przeczytał intencję młodzieżowca Schwarz.

18
    Przycisnęli goście, którzy zaangażowali większe siły w atak. W końcu jednak udało się gospodarzom wypchnąć Jankowskiego poza pole karne.

19
    Jach miękko za plecy obrońców. Brown Forbes dobrze skupił na sobie uwagę kilku przeciwników. Po kilku sekundach piłkę przed polem karnym przejął Schwarz, jednak jego uderzenie zablokował Helstrup.

20
    Błąd Maghomy i Raków cały czas okupuje okolice pola karnego zespołu z Pomorza.

21
    Daleki wyrzut Schwarza i bez problemu na przedpolu interweniował Steinbors.

22
    Próbował przyspieszyć atak pozycyjny swojego zespołu Nalepa. Dalekie podanie tego zawodnika na prawą stronę, było jednak zbyt mocne i nie miał jak do niego dojść Łoś.

23
    Szukali małej gry zawodnicy Marka Papuszuna. W całą akcję wmieszał się Marciniak, który zdaniem sędziego był faulowany.

24
    Ładna indywidualna akcja Adama Deji. Pomocnik Arki dobrze wypracował sobie sytuację strzelecką, lecz jego uderzenie spokojnie wyłapał Gliwa.

25
    Dośrodkowanie Kuna na pierwszy słupek. Był tam Brown Forbes, ale nie zdołał on oddać celnego strzału.

26
    Ostre, zdecydowane wejście Jarosława Jacha. Nowy nabytek Rakowa nieprzepisowo zaatakował Łosia przez co został ukarany żółtym kartonikiem.

28
    Gospodarze wymieniają podania w środkowej części boiska, jak na razie nie widać ruchu w formacji ofensywnej zespołu z Częstochowy.

29
    Po raz kolejny Łoś wdał się w drybling na prawej flance i po raz kolejny lepszy okazał się rywal. Tym razem lepszy od młodego skrzydłowego Arki okazał się Patryk Kun.

30
    Dobrze Deja i Velijnović poradzili sobie z wyblokiem uderzeń gości. Raków w natarciu.

31
    Gol dla Rakowa!

Kapitalne podanie z prawej strony Azemovicia wprost na głowę JAROSŁAWA JACHA, a ten kapitalnie główkuje w górny róg bramki Steinborsa. Zdecydowanie należała się ta bramka gospodarzom, którzy zdominowali ostatnie minuty. Świetny powrót do Ekstraklasy notuje Jach.
    31. Jarosław JACH - 1:0

33
    Strzał z dystansu Szczepańskiego, ale piłka tym razem przelatuje obok prawego słupka.

34
    Chciał sprytnie nabić swojego przeciwnika Patryk Kun, ale tym razem Łoś błysnął ładnym zgaszeniem futbolówki.

35
    Nie trwało to jednak zbyt długo bowiem młody pomocnik Arki niecelnie podawał i ponownie to Raków w posiadaniu piłki.

36
    Długo leżał na murawie Szczepański, który wdał się jeszcze w dyskusję z arbitrem. Pomocnik Rakowa nie zgadza się z werdyktem sędziego, którzy przyznał piłkę Arce.

37
    Starcie Maghomy z Musiolikiem i ponownie nie pomylił się obrońca gości. Mocno stanął na nogach Kongijczyk, a następnie dał się sfaulować.

38
    Ruszyła Arka do odrabiania strat, ale tym razem dobrze wybił piłkę na aut Jarosław Jach.

39
    Dobra centra na głowę Schirtladze, niepotrzebnie wyszedł z bramki Gliwa i mało brakowało, a w Bełchatowie oglądalibyśmy wynik 1:1. Zła decyzja goalkeepera gospodarzy.

40
    Ładnie zgasił piłkę Szczepański. Piłka momentalnie ląduje pod nogami Brown Forbesa, ten do Kuna, a jego strzał wyłapuje Steinbors.

41
    Płaska centra Kuna, jednak na 4. metrze nie było żadnego z zawodników w czerwonej koszulce.

42
    Zaprezentował swoją siłę Petrasek, który nie dał szans w powietrznym pojedynku gruzińskiemu napastnikowi Arki. Po chwili prostopadłe podanie do Brown Forbesa, jednak ten na wyraźnym spalonym.

43
    Dużo walki w środku pola. Piłka jak w popularnej grze Pindball odbija się od wszystkich zawodników, a żadna ze stron nie może jej utrzymać.

44
    Zbozień w akcji ofensywnej i dobrze interweniował bohater pierwszej połowy, Jarosław Jach.

45
    Kapitalnie zabrał się z piłką Musiolik, jednak pospieszył się z zagraniem do Brown Forbesa i to Arka ma piłkę w końcówce pierwszej połowy.

45+1

Koniec pierwszej połowy w Bełchatowie. Jak na razie to gospodarze schodzą na przerwę w lepszych nastrojach. Autorem jedynej jak na razie bramki w tym spotkaniu powracający po europejskich wojażach na polskie boiska Jarosław Jach. To podopieczni Marka Papszuna są stroną dominującą w tym spotkaniu. Jacek Zieliński będzie musiał wstrząsnąć swoim zespołem w przerwie, aby los Arki odmienił się po zmianie stron.
    Do przerwy 1:0 dla gospodarzy:

46

46
    Bez zmian w obu ekipach. Zaczęła Arka.

47
    Goście spokojnie rozgrywają na własnej połowie. Pomorzanie chcą lepiej wejść w drugą połowę tego meczu.

48
    Dalekie zagrania od obrońców Arki, ale dobrze dysponowana dziś defensywa Rakowa nie daje się zaskoczyć.

49
    Pierwszy raz po zmianie Ślązacy w ataku pozycyjnym. Dopiero długie zagranie Azemovicia kończy byt Rakowa na połowie gości.

50
    Spóźnione wejście Brown Forbesa w nogi Maghomy i rzut wolny dla Arki.

51
    Jan Łoś centruje w pole karne i dobrze główkuje poza pole karne Petrasek.

52
    Fatalne zagranie Helstrupa wporst pod nogi Szczepańskiego, ale momentalnie zrehabilitował się obrońca przyjezdnych.

53
    Drugi zawodnik Rakowa ukarany żółtym kartonikiem. Tym razem przewinił Bartl, który od tyłu sfaulował Nalepę.

54
    Strzał lewą nogą Brown Forebsa, jednak piłka leciała tak długo, że Steinbors miał sporo czasu, aby wyłapać tę piłkę.

55
    Szuczpak poza polem karnym Steinborsa, Musiolik miał futbolówkę na nodze i zamiast lobować nad obroną Arki zdecydował się na płaskie zagranie i dlatego mamy wciąż 1:0.

56
    Strzał z dystansu Zbozienia i piłka w znacznej odległości wędruje nad poprzeczką bramki Gliwy.

57
    Dwie piłki na boisku i sędzia Raczkowski w rzucie sędziowskim przyznał piłkę gościom, którzy wcześniej byli w jej posiadaniu.

58
    Powoli rozkręca się Raków w drugiej połowie. W końcu miał piłkę na swojej lepszej, lewej nodze Musiolik, lecz jego uderzenie przeleciało obok prawego słupka.

59
    Arka pomimo dobrych, pierwszych minutach drugiej połowy znowu została zepchnięta do defensywy i gospodarze ponownie rozdaje karty.

60
    Dalekie zagranie do Brown Forbesa, ale ubiegł Kostarykanina Pavel Steinbors.

62
    Dużo biegał dziś na boisku Szczepański. Marek Papszun zdecydował się na wprowadzenie w jego miejsca wypożyczonego z Lecha Poznań Michała Skórasia.

63
    Dobrze przedarł się na prawej flance Jan Łoś, jednak wrzutka młodego pomocnika została z łatwością wyłapana przez Gliwę.

64
    Kapitalna szansa dla Rakowa na podwyższenie prowadzenia. Świetny strzał z dystansu Schwarza jeszcze lepiej obronił Steinbors.

65
    Po tym strzale gospodarze mieli rzut rożny, tym razem czeski pomocnik centrował, w polu karnym znalazł swojego rodaka Petraska, a ten naprawdę niewiele się pomylił!

66
    Były zawodnik Cracovii zastępuje na placu gry zmęczonego już Adama Deję, który nie zaprezentował się dziś z najlepszej strony.

66
    Młodzieżowiec za młodzieżowca. W miejsce debiutującego od pierwszej minuty Łosia wchodzi Stępień.

67
    Strzał Budzińskiego i broni na raty Michał Gliwa.

68
    Dalekie zagranie do Brown Forebsa i niepokonany dziś chyba jest w powietrzu Maghoma. Kolejna dobra interwencja Kongijczyka.

69
    Zbyt lekkie podanie do Marciniaka i łatwo przejął futbolówkę Bartl.

70
    Pokazał się na wolnej pozycji Stępień jednak podanie do niego nie doszło, bowiem dobrze ustawiony był Patryk Kun.

71
    Śpieszy się Adam Marciniak z rozegraniem autu. Czas upływa, a Arka wciąż przegrywa jedną bramką.

72
    Zbozień szukał miejsca na dośrodkowanie, jednak dobrze blokował go Patryk Kun.

73
    Kolejna wrzutka z prawej strony do Schirtladze, jednak Gruzin nie trafia w piłkę, a po chwili Jach wybija jak najdalej od własnej bramki.

74
    Dobry występ Bartla, który niejednokrotnie napędzał akcje Rakowa. W jego miejsce na nieco ponad kwadrans wchodzi Szymonowicz.

75
    Nie utrzymał się w posiadaniu piłki Musiolik, Arka coraz częściej gości pod bramką Gliwy.

76
    Schwarz umiejętnie przyblokował Adama Marciniaka, który tym razem zapędził się pod szesnastkę Rakowa.

77
    Dobrze wspomógł kolegów z defensywy Skóraś, którzy zablokował podanie Michała Nalepy.

78
    Faul w ataku Schirtladze, jak na razie Gruzin rozczarowuje w tym meczu.

79
    Dobra kombinacja Arki, po której ,jakby wywołany do tablicy, Schirtladze wpadł w pole karne. Gruzin nie miał wsparcia w ataku i Gliwa z łatwością złapał zagraną przez niego piłkę.

80

Świetne zagranie Michała Skórasia za plecy obrońców do FELICIO BROWN FORBESA. Kostarykanin znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podcinką nad bezradnym Steinborsem prawdopodobnie przesądził losy tego spotkania!
    80. Felicio Brown Forbes - 2:0

81
    Za bezbarwnego dziś Gruzina na ostatnie melduje się Serrarens, który w tym sezonie nie oddał celnego strzału. Wierzy mocno w tego zawodnika Jacek Zieliński.

82
    Na ostatnie minuty tego spotkania Marek Papszun wpuszcza Babenko, który zastępuje ciężko pracującego dziś Brown Forbesa.

83
    Serrarens wpada w pole karne, ale dobrze przyblokował go Petrasek.

84
    Arka po drugim gola zupełnie opadła z sił. To zdecydowanie nie są dobre zawody podopiecznych Jacka Zielińskiego.

85
    Dalekie zagranie do Babenki, jednak Jach zagrał zbyt mocno do wprowadzonego przed chwilą zawodnika.

86
    Zdecydowanie lepiej w odbiorze niż w kreacji radzi sobie Maghom. Kongijczyk znowu zagrał pod nogi rywala, ale po chwili odzyskał futbolówkę.

88
    Dalekie zagranie do Serrarensa, a ten na spalonym.

89
    Paweł Raczkowski wylicza liczbę fauli Maghomie i Kongijczyk w końcu "zapracował" sobie na żółtą kartkę.

90
    Niepotrzebny faul zmiennika w ekipie Marka Papszuna. Pomocnik Rakowa zaatakował Steinborsa, który już złapał piłkę i za to obejrzał żółty kartonik.

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90+2
    Dośrodkowanie z prawego sektora i po raz kolejny solidnie dziś na przedpolu spisał się Michał Gliwa.

90+3

Koniec spotkania w Bełchatowie. Druga połowa obnażyła te same słabości w drużynie Arki Gdynia. Ekipa Jacka Zielińskiego nie wyciągnęła wniosków w przerwie spotkania i poniosła kolejną porażkę w tym sezonie. Gospodarze byli dziś konsekwentni i skuteczniejsi rywala, a przede wszystkim mieli dziś pomysł na grę. Dzięki tej wygranej Raków melduje się przynajmniej na kilka godzin w górnej ósemce, zaś Arka musi coś zrobić, aby odbić się od ligowego ogona tabeli.
    Raków bezsprzecznie lepszy w starciu z Arką:

To już wszystko na dziś z Bełchatowa. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy miłego weekendu. (16:54:40)

Bartek Łojewski

Gole: 31. Jach, 80. Brown Forbes

Kartki:   26. Jach (RAK), 53. Bartl (RAK), 90. Szymonowicz (RAK) – 89. Maghoma (ARK)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 12:6. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 2:3. Foule: 20:19.
    Raków Częstochowa: Gliwa – Azemović, Petrasek (C), Jach, Schwarz – Sapała, Bartl (74. Szymonowicz), Kun, Szczepański (62. Skóraś) – Musiolik, Brown Forbes (82. Babenko).