Raków – Arka 2:0 (koniec) | Lechia – Lech P. 2:1 (koniec) | Korona – Wisła K. 1:1 (koniec)
Raków Częstochowa
2:0 (1:0)
Arka Gdynia
Sobota 14.09.2019, 15:00 • Miejski Stadion Piłkarski, Bełchatów • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

To już wszystko na dziś z Bełchatowa. Dziękujemy, że byli Państwo z nami, a także zapraszamy do śledzenia pozostałych relacji na naszej stronie. Życzymy miłego weekendu. (16:54:40)
    Raków bezsprzecznie lepszy w starciu z Arką:

Koniec spotkania w Bełchatowie. Druga połowa obnażyła te same słabości w drużynie Arki Gdynia. Ekipa Jacka Zielińskiego nie wyciągnęła wniosków w przerwie spotkania i poniosła kolejną porażkę w tym sezonie. Gospodarze byli dziś konsekwentni i skuteczniejsi rywala, a przede wszystkim mieli dziś pomysł na grę. Dzięki tej wygranej Raków melduje się przynajmniej na kilka godzin w górnej ósemce, zaś Arka musi coś zrobić, aby odbić się od ligowego ogona tabeli.

90+3

90+2
    Dośrodkowanie z prawego sektora i po raz kolejny solidnie dziś na przedpolu spisał się Michał Gliwa.

90+1
    Trzy minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

90
    Niepotrzebny faul zmiennika w ekipie Marka Papszuna. Pomocnik Rakowa zaatakował Steinborsa, który już złapał piłkę i za to obejrzał żółty kartonik.

89
    Paweł Raczkowski wylicza liczbę fauli Maghomie i Kongijczyk w końcu "zapracował" sobie na żółtą kartkę.

88
    Dalekie zagranie do Serrarensa, a ten na spalonym.

86
    Zdecydowanie lepiej w odbiorze niż w kreacji radzi sobie Maghom. Kongijczyk znowu zagrał pod nogi rywala, ale po chwili odzyskał futbolówkę.

85
    Dalekie zagranie do Babenki, jednak Jach zagrał zbyt mocno do wprowadzonego przed chwilą zawodnika.

84
    Arka po drugim gola zupełnie opadła z sił. To zdecydowanie nie są dobre zawody podopiecznych Jacka Zielińskiego.

83
    Serrarens wpada w pole karne, ale dobrze przyblokował go Petrasek.

82
    Na ostatnie minuty tego spotkania Marek Papszun wpuszcza Babenko, który zastępuje ciężko pracującego dziś Brown Forbesa.

81
    Za bezbarwnego dziś Gruzina na ostatnie melduje się Serrarens, który w tym sezonie nie oddał celnego strzału. Wierzy mocno w tego zawodnika Jacek Zieliński.
    80. Felicio Brown Forbes - 2:0

80
    Gol dla Rakowa!

Świetne zagranie Michała Skórasia za plecy obrońców do FELICIO BROWN FORBESA. Kostarykanin znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i podcinką nad bezradnym Steinborsem prawdopodobnie przesądził losy tego spotkania!

79
    Dobra kombinacja Arki, po której ,jakby wywołany do tablicy, Schirtladze wpadł w pole karne. Gruzin nie miał wsparcia w ataku i Gliwa z łatwością złapał zagraną przez niego piłkę.

Bartek Łojewski

Gole: 31. Jach, 80. Brown Forbes

Kartki:   26. Jach (RAK), 53. Bartl (RAK), 90. Szymonowicz (RAK) – 89. Maghoma (ARK)

Posiadanie piłki: 48 % : 52 %.
    Strzały celne: 12:6. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 3:0. Spalone: 2:3. Foule: 20:19.
    Raków Częstochowa: Gliwa – Azemović, Petrasek (C), Jach, Schwarz – Sapała, Bartl (74. Szymonowicz), Kun, Szczepański (62. Skóraś) – Musiolik, Brown Forbes (82. Babenko).