Resovia – GKS K. 2:2 (koniec) | Błękitni – Lech II P. 2:2 (koniec) | Skra – Stal Rz. 1:2 (koniec)
Bytovia – Polkowice 2:0 (koniec) | Pogoń Sdl. – Stal S. W. 1:2 (koniec) | Górnik Ł. – Legionovia 2:0 (koniec)
Olimpia E. – Garbarnia 1:1 (koniec)
Resovia
2:2 (0:2)
GKS Katowice
Sobota 09.11.2019, 13:00 • Stadion Resovii, Rzeszów • 2. Liga • 17. kolejka

Witamy w transmisji online. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13:00.

Już za kilka minut rozpocznie się mecz 17. kolejki drugiej ligi. Resovia na własnym stadionie podejmie GKS Katowice. Zapowiada się emocjonujące spotkanie!

Tak prezentują się podstawowe jedenastki:

Resovia:
    Daniel – Mikulec, Kubowicz, Płatek, Kaliniec (C), Dziubiński, Krykun, Geniec, Zalepa, Świderski, Feret

GKS Katowice:
    Mrozek – Michalski, Jędrych, Dejmek, Rogala – Kiebzak, Gałecki, Stefanowicz, Błąd, Woźniak – Rogalski.

1

3
    Pierwsza okazja przyjezdnych, ale strzał Adriana Błąda zablokowany przez jednego z defensorów.

4
    Zbyt głębokie dośrodkowanie w pole karne Resovii i piłka wylądowała w objęciach golkipera gospodarzy.

6
    Faul Kiebzaka w środkowej strefie boiska i arbiter szybko zdecydował się na indywidualne upomnienie.

7
    A teraz od rzutu wolnego na własnej połowie katowiczanie.

9
    Gol dla GKS-u Katowice!
    Goście rozpoczynali akcję z własnej połowy, ale szybko przenieśli grę do przodu. Ostatecznie wynik spotkania otworzył DAWID ROGALSKI!

12
    Od dłuższego czasu utrzymują się przy piłce miejscowi, ale zbyt daleko od pola karnego swoich rywali.

14
    Strzał jednego z zawodników Resovii minimalnie niecelny!

16
    Zablokowane uderzenie na bramkę gospodarzy i futbolówkę przejęli rzeszowianie.

18
    Akcja przyjezdnych przerwana przez arbitra. Na pozycji spalonej złapany został Rogalski.

19
    Od rzutu wolnego przy linii środkowej boiska zaczną miejscowi.

21
    Ponad dwadzieścia minut gry w Rzeszowie już za nami. Jak na razie mecz toczony jest w dobrym tempie. Przeważają goście, którzy szybko objęli prowadzenie.

24
    Groźnie pod bramką Resovii po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i ostatecznie piłkę do bramki głową skierował RADEK DEJMEK!

26
    Katowiczanie po niecałych dwóch kwadransach prowadzą z Resovią już dwiema bramkami! Jeśli dziś wygrają, awansują na pozycję lidera drugiej ligi.

27
    Jeden z defensorów GKS-u sfaulowany nieopodal własnego pola karnego. Żółtą kartką upomniany został Dawid Kubowicz.

30
    Daniel spokojnie łapie piłkę po strzale jednego z rywali.

32
    Bliscy gola kontaktowego gospodarze! Po uderzeniu jednego z nich piłka ostemplowała słupek!

33
    Błyskawiczna odpowiedź katowiczan, ale Rogalski przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem rywali!

35
    Trzecia żółta kartka w tym spotkaniu. Tym razem arbitrowi podpadł Sebastian Zalepa (Resovia).

37
    Gospodarze od wrzutu z autu na własnej połowie boiska.

39
    Przyjezdni wymieniają się podaniami na wysokości linii środkowej boiska.

41
    Gospodarze wywalczyli rzut rożny, ale kilka chwil później arbiter wyłapał ofsajd. Od rzutu wolnego rozpoczną rywale.
    Przyzwoita frekwencja w Rzeszowie:

43
    Jeszcze jeden gol dla GKS-u, ale tym razem nie uznany! Pozycję spaloną wyłapał asystent.

45
    O jedną minutę przedłużona została pierwsza połowa spotkania.

45+1

Do przerwy w meczu na szczycie GKS Katowice prowadzi z Resovią 2:0! Trzeba przyznać, że jest to zasłużone prowadzenie – przyjezdni oddają więcej strzałów i są po prostu skuteczniejsi. Na drugą odsłonę wracamy za niecały kwadrans, zostańcie z nami!

46

46
    Podwójna zmiana w zespole gospodarzy. Za Świderskiego i Kubowicza na murawie zameldowali się Radulj oraz Domoń.

48
    Ależ znakomicie mogła się rozpocząć druga połowa dla Resovii! Poprzeczka uchroniła GKS przed utratą gola!

50
    Z kolejnym atakiem ruszyli miejscowi, ale w porę przerwali go katowiczanie.

51
    Niedokładnie goście przy próbie wyprowadzenia kontrataku.

53
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Woźniak, na boisku pojawia się Wroński.

53
    Faul Błąda we własnym polu karnym i arbiter dyktuje "jedenastkę" dla gospodarzy!

54
    Gol dla Resovii!
    Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł KAMIL RADULJ i zamienił karnego na bramkę! Resovia wraca do gry!

56
    Chcieli pójść za ciosem miejscowi, ale nie udało im się zakończyć akcji strzałem.

58
    Na własnej połowie utrzymują się teraz przy piłce gospodarze.

59
    Rzut wolny dla Resovii w środkowym sektorze boiska.

62
    Ostatnie minuty, a właściwe cała druga połowa, wyraźnie pod dyktando gospodarzy.

64
    Radzą sobie w defensywie goście po kolejnym ataku Resovii.

65
    Niecelne uderzenie na bramkę gospodarzy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i z piątego metra grę wznowi Daniel.

68
    Jeden z zawodników Resovii doznał jakiegoś urazu i mamy przerwę w grze.

70
    Gramy dalej! Do końca regulaminowego czasu pozostało dwadzieścia minut. Czy miejscowi dopną swego i doprowadzą do wyrównania?

72
    Po nieudanym wykończeniu akcji przez rywali grę od bramki wznowi golkiper GKS-u.

74
    Zamknięci na własnej połowie boiska są teraz katowiczanie. Zobaczymy, co wyniknie z tej przewagi miejscowych.

76
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Błąd, na boisku pojawia się Urynowicz.

77
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Płatek, na boisku pojawia się Adamski.

79
    Z dystansu uderzał Krykun, ale wyraźnie zabrakło precyzji.

80
    Zablokowane zagranie Wrońskiego do Kiebzaka, ale jeszcze rzut rożny wykonywać będą przyjezdni.

82
    Żółtym kartonikiem został upomniany przez arbitra strzelec pierwszej bramki, Dawid Rogalski (GKS Katowice).

84
    Strzał głową jednego z rzeszowian po wrzutce z narożnika boiska, ale pewnie wyłapał piłkę Mrozek.

85
    Zmiana w drużynie Resovia: z boiska schodzi Feret, na boisku pojawia się Twardowski.

85
    Tym razem upomniany został Michalski. Od rzutu wolnego gospodarze.

86
    Zmiana w drużynie GKS Katowice: z boiska schodzi Stefanowicz, na boisku pojawia się Habusta.

87
    sypią się kartki w ostatnich minutach. Faul Adamskiego niedaleko własnego pola karnego. Może być groźnie!

88
    Rzut wolny, a po chwili rożny dla katowiczan, ale zdołali wybronić się miejscowi.

90
    Ostatnia zmiana w zespole z Górnego Śląska. Grychtolik wszedł w miejsce Rogalskiego.

90+1
    Aż pięć minut doliczył do drugiej polowy spotkania arbiter! Szykuje się emocjonująca końcówka w Rzeszowie.

90+3
    Gospodarze przy piłce na własnej połowie. Coraz mniej czasu pozostało im na strzelenie wyrównującej bramki.

90+4
    Coś niesamowitego! Rzut karny dla Resovii i znakomita okazja na odrobienie straty!

90+5
    Jeszcze żółtą kartką upomniany Mrozek. Tymczasem do wykonania jedenastki szykuje się Radulj.

90+7
    Nie dał się wyprowadzić z równowagi KAMIL RADULJ i po raz drugi w tym spotkaniu wykorzystał rzut karny!

90+7

Podział punktów po niesamowicie interesującym meczu w Rzeszowie! Właśnie tam powinny wyglądać mecze na szczycie – pełne akcji i goli. Remis sprawia, że Resovia utrzymała się na pozycji lidera drugiej ligi. Dziękuję za uwagę! (14:57:12)

Gole: 54. Radulj (kar.), 90+7. Radulj (kar.) – 9. Rogalski, 24. Dejmek

Kartki:   27. Kubowicz (RES), 35. Zalepa (RES), 87. Adamski (RES) – 6. Kiebzak (KAT), 82. Rogalski (KAT), 85. Michalski (KAT), 90+5. Mrozek (KAT)