Luksemburg – Portugalia 0:2 (koniec) | Serbia – Ukraina 2:2 (koniec) | Bułgaria – Czechy 1:0 (koniec)
Kosowo – Anglia 0:4 (koniec) | Andora – Turcja 0:2 (koniec) | Mołdawia – Islandia 1:2 (koniec)
Albania – Francja 0:2 (koniec)
Albania
0:2 (0:2)
Francja
Niedziela 17.11.2019, 20:50 • Arena Kombetare, Tirana • Eliminacje Mistrzostw Europy • Grupa H

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na kolejne relacje. (22:46:47)
    Francuzi zamknęli eliminacje zwycięstwem.

Posiadanie piłki: 45% : 55%.
    Strzały na bramkę: 0:5.
    Strzały niecelne: 5:4.
    Rzuty rożne: 2:5.
    Spalone: 2:2.
    Faule: 12:18.

Pojedynek rozstrzygnięty w pierwszej połowie. Zabójczo skuteczna Francja oddała dwa uderzenia celne i po obu piłka wylądowała w bramce Etrita Berishy. Rezultat 2:0 utrzymał się do ostatniego gwizdka. Druga połowa miała już różne fazy. Z jednej strony Albania mogła wrócić do walki o zapunktowanie, a z drugiej strony medalu sam Olivier Giroud mógł ją dobić kolejnymi ciosami. Stanęło na sprawiedliwym wyniku 2:0 dla zespołu dojrzalszego, konkretniejszego. Trójkolorowi już wcześniej zapewnili sobie awans do Euro 2020. Albania nie otworzyła stadionu w wymarzony sposób.

90+3

90+1
    Krótka przerwa w grze spowodowana urazem Corentina Tolisso.

90
    Doliczone trzy minuty do regulaminowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Francja: z boiska schodzi Léo Dubois, na boisku pojawia się Benjamin Pavard.

88
    Keidi Bare zaprezentował strzał rozpaczy. Klasyczny. Daleko od bramki i jeszcze ze zbyt małą energią.

87
    Zmęczeni i zdemobilizowani już są gospodarze. Francja musi przetrwać ze swoim prowadzeniem zaledwie kilka minut.

86
    Francja ma jeszcze jedną zmianę. Zobaczymy czy Didier Deschamps wprowadzi jeszcze jednego nowego zawodnika.

85
    Zmiana w drużynie Francja: z boiska schodzi Wissam Ben Yedder, na boisku pojawia się Nabil Fékir.

84
    Trójkolorowi chcieli chyba wymieniać podania do ostatniego gwizdka. Albańczycy wreszcie zorganizowali się do pressingu i zmusili faworytów do błędu.
    Francuzi skutecznie bronią prowadzenia.

82
    Zmiana w drużynie Albania: z boiska schodzi Elseid Hysaj, na boisku pojawia się Lorenc Traši.

81
    Gra na utrzymanie podopiecznych Didiera Deschampsa. Powoli przesuwają formacje bliżej bramki klubowego kompana Arkadiusza Recy, Thiago Cionka i Bartosza Salamona.

79
    Moussa Sissoko wykazał się ładnym przechwyceniem piłki na własnej połowie.

77
    Szansa na powrót do walki o zapunktowanie. Albania miała rzut wolny blisko pola karnego reprezentacji Francji. Ledian Memushaj huknął jednak w zawodnika stojącego w murze. Dobitka Elseida Hysaja wyraźnie obok bramki Steve'a Mandandy.

Gole: 8. Tolisso, 30. Griezmann

Kartki:   20. Hysaj (ALB) – 26. Lenglet (FRA)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 0:5. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 2:5. Spalone: 2:2. Foule: 12:18.
    Albania: Beriša – Hysaj (C) (82. Traši), Djimsiti, Dermaku, Veseli – Bare, Gjasula, Lenjani (46. Roši) – Qose (46. Memušaj) – Manaj, Balaj.
    Zmiany: Hoxha, Strakoša – Ismajli, Memolla, Memušaj, Mihaj, Ndoj, Ramadani, Roši, Seferi, Traši, Uzuni.

Francja: Mandanda – Varane (C), Lenglet, Kimpembe – Dubois (88. Pavard), Moussa Sissoko, Tolisso, F. Mendy (75. Digne) – Griezmann – Ben Yedder (85. Fékir), Giroud.
    Zmiany: Aréola, Maignan – Digne, Fékir, Guendouzi, Kanté, Lemar, Mbappé, NDombèlé, Pavard, Zouma.

Sędziowie: Slavko Vincić (Słowenia)