Raków – Pogoń 0:0 (koniec) | Wisła K. – Lech P. 1:1 (koniec) | Legia – Piast 1:2 (koniec)
Raków Częstochowa
0:0 (0:0)
Pogoń Szczecin
Niedziela 08.03.2020, 12:30 • Gieksa Arena, Bełchatów • PKO Ekstraklasa • 26. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (14:23:08)

Faule: 5:9.

Bezbramkowy remis, który można nazwać sprawiedliwym. Pierwsza połowa z wyraźnym wskazaniem na Rakowa Częstochowa, a po przerwie delikatna przewaga Pogoni Szczecin. Trudno jednak powiedzieć, że któraś drużyna została skrzywdzona wynikiem. Beniaminek stwarzał częściej sytuacje podbramkowe, jednak drugą część konfrontacji już przespał.

90+3

90+1
    Marcin Listkowski napomniany żółtą kartką za faul na Danielu Mikołajewskim.

90
    Doliczone trzy minuty.

89
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Paweł Cibicki, na boisku pojawia się Michalis Manias.

88
    Nic wynikło z rzutu rożnego Pogoni Szczecin i futbolówka wpadła w posiadanie beniaminka.

87
    Podanie Pawła Cibickiego do rozpędzonego na prawej stronie boiska Jakuba Bartkowskiego. Płaskie dośrodkowanie byłego zawodnika Wisły Kraków zablokowane i Pogoń Szczecin musiała zadowolić się rzutem rożnym.

85
    Jeszcze pięć minut podstawowego czasu i wynik jak widać. Kolejne ataki obu jedenastek są powstrzymywane przez przeciwników, a koncepcje na zaskoczenie rywala kończą się.

83
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Daniel Bartl, na boisku pojawia się Piotr Malinowski.

82
    Daniel Bartl domagał się żółtej kartki dla Tomasa Podstawskiego za bezpardonowe przewinienie na połowie przeciwnika.

80
    Rozegranie Pogoni Szczecin na lewej stronie boiska, skąd Hubert Matynia posłał dośrodkowanie w swoim stylu, czyli dokładnie nie tam, gdzie oczekiwali kompani.

79
    Zmiana w drużynie Pogoń Szczecin: z boiska schodzi Zvonimir Kozulj, na boisku pojawia się Tomás Podstawski.

78
    W ostatnim momencie Dante Stipica i przerwał kombinacyjne rozegranie zawodników w czerwonych koszulkach oraz niebieskich spodenkach.

77
    Zmiana w drużynie Raków Częstochowa: z boiska schodzi Miłosz Szczepański, na boisku pojawia się David Tijanić.

Gole:

Kartki:   27. Mikołajewski (RAK) – 58. Spiridonović (POG), 90+1. Listkowski (POG)

Posiadanie piłki: 65 % : 35 %.
    Strzały celne: 3:1. Strzały niecelne: 8:1. Rzuty rożne: 2:0. Spalone: 2:0. Foule: 5:9.
    Raków Częstochowa: Szumski – Mikołajewski, Petrasek (C), Jach – Tudor, Sapała, Schwarz, Poletanović (60. Brown Forbes), Bartl (83. Malinowski), Szczepański (77. Tijanić) – Musiolik.
    Zmiany: Gliwa – Piątkowski, Niewulis, Malinowski, Kościelny, Babenko, Kun, Tijanić, Brown Forbes.

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Łasicki, Malec, Matynia – D. Dąbrowski, Kozulj (79. Podstawski) – Listkowski, Kowalczyk (C), Spiridonović (67. Wędrychowski) – Cibicki (89. Manias).
    Zmiany: Bursztyn – Manias, Benyamina, Hostikka, Szcześniak, Podstawski, Żurawski, Wędrychowski, Nunes.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)