koniec po dogrywce
GKS Tychy
1:2 (0:0)
Cracovia
Wtorek 10.03.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Tychy • Fortuna Puchar Polski • Ćwierćfinał

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:36:33)
    Cracovia dostała się do półfinału Totolotek Pucharu Polski.

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 6:5.
    Strzały niecelne: 6:4.
    Rzuty rożne: 5:12.

Cracovia zapewniła sobie awans do półfinału Totolotek Pucharu Polski w drugiej połowie dogrywki. Decydującego gola na 2:1 strzelił Pelle van Amersfoort, który wcześniej asystował przy trafieniu Mateusza Wdowiaka. Pasy wyprowadziły cios po fragmencie spotkania, w którym raz po raz odpierały ataki przeciwnika i miały dużo szczęścia, że nie straciły gola.

120

118
    Drużyna z Krakowa na połowie przeciwnika, a czas ponownie pracuje na jej korzyść. Pozostało jeszcze kilka minut dogrywki.

117
    Dużo wskazuje na to, że ostatnie słowo w ćwierćfinale należało do Cracovii. Wymierzyła ona przeciwnikowi karę za seryjnie marnowane sytuacje podbramkowe.

115
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki PELLE VAN AMERSFOORT.

Cracovia odzyskała prowadzenie w dogrywce! Thiago przedarł się prawym skrzydłem, zgubił odpowiedzialnych za jego pilnowanie tyszan i wykonał płaskie dośrodkowanie. Skorzystał z niego Pelle Van Amersfoort i huknął z centrum pola karnego pod poprzeczkę w bramce GKS.

113
    Ołeksij Dytiatiew napomniany żółtą kartką za faul na Mateuszu Piątkowskim.

110
    Kolejne ostre starcie i sędzia musiał interweniować po faulu na Marcinie Biernacie, żeby zawodnicy nie spięli się i nie wszczęli awantury.

108
    Keon Daniel napomniany żółtą kartką za ostre odepchnięcie przeciwnika blisko linii bocznej boiska.

107
    Piłkarze denerwują się. Widać, że spotkanie nabrało rumieńców i temperatura jest coraz wyższa.

106
    Druga połowa dogrywki rozpoczęta.

GKS Tychy wyraźnie przeważał w pierwszej połowie dogrywki, ale nie wykorzystał swoich ogromnych szans na objęcie prowadzenia. Zawodnikom został jeszcze kwadrans walki w dogrywce.

105+1
    Pierwsza dogrywka skończona.

105+1
    Piłka wybita prawie z linii bramkowej Cracovii. Cały czas w opałach są podopieczni Michała Probierza, mimo to dzięki szczęściu i nieskuteczności przeciwników, nie muszą odrabiać strat. Strzelał Mateusz Piątkowski, ale powstrzymali to Lukas Hrosso oraz Sylwester Lusiusz!

105
    Doliczona minuta.

103
    Po raz drugi w dogrywce piłka trafiła w poprzeczkę w bramce Cracovii! Przedstawiciel PKO Ekstraklasy ma mnóstwo szczęścia. Mateusz Piątkowski przyczaił się za plecami Michała Helika i oddał odrobinę za wysokie uderzenie. GKS Tychy ma czego żałować!

102
    Dwa uderzenia tyszan i zapachniało ich prowadzeniem. Wojciech Szumilas poprawiał po swoim kompanie z zespołu Michale Staniusze, a futbolówka szybująca z ogromną prędkością odbiła się od poprzeczki w bramce Lukasa Hrosso!

Gole: 90. Szumilas – 51. Wdowiak, 115. Amersfoort

Kartki:   83. Grzeszczyk (GKT), 88. Steblecki (GKT), 108. Keon Daniel (GKT) – 113. Dytiatiew (CRA)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 6:5. Strzały niecelne: 6:4. Rzuty rożne: 5:12.
    GKS Tychy: Jałocha – Mańka, Biernat, Sołowiej (66. Kamavuaka), Moneta – Daniel, J. Biegański (99. Staniucha) – Steblecki, Grzeszczyk, Monterde (72. Szumilas) – Lewicki (60. Piątkowski).

Zmiany: Imaz – J. Piątek, Staniucha, Kallaste, Kamavuaka, Połap, Piątkowski, K. Piątek, Szumilas.

Cracovia: Hrosso – Rapa, Helik, Dytiatiew, Pestka (91. Siplak) – Gol, Dimun (91. Lusiusz) – Hanca, Van Amersfoort, Wdowiak (74. Vestenicky) – Lopes (102. Thiago).

Zmiany: Pesković – Siplak, Lusiusz, Thiago, Loshaj, Rakoczy, Jablonsky, Ferraresso, Vestenicky.

Sędziowie: Łukasz Szczech (Warszawa)