Lechia – Cracovia 1:3 (koniec) | Piast – Górnik Z. 0:0 (koniec) | Zagłębie L. – Korona 1:1 (koniec)
Lech P. – Pogoń 4:0 (koniec)
Lechia Gdańsk
1:3 (0:1)
Cracovia
Wtorek 09.06.2020, 18:00 • Stadion Energa, Gdańsk • PKO Ekstraklasa • 29. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:57:11)

Posiadanie piłki: 58% : 42%.
    Strzały na bramkę: 1:9.
    Strzały niecelne: 5:5.
    Rzuty rożne: 6:4.
    Spalone: 0:2.
    Faule: 14:14.

Cracovia przerwała pasmo niepowodzeń. Drużyna Michała Probierza zwyciężyła po sześciu porażkach z rzędu. Jej wygrana 3:1 na stadionie Lechii Gdańsk jest zasłużona. Pelle van Amersfoort strzelił dwa gole, a trzeciego gospodarze wbili sobie praktycznie sami. Podopiecznych Piotra Stokowca było stać wyłącznie na gola rozpędzonego Łukasza Zwolińskiego, ale to wszystko mało. Lechiści zaprezentowali się poniżej własnych oczekiwań i muszą pogodzić się z porażką poniesioną na własnym stadionie. Pasy po przełamaniu cieszą się z zachowania miejsca w górnej połowie tabeli.

90+4

90+2
    Ani to uderzenie, ani dośrodkowanie w wykonaniu Jakuba Araka. Nie pomógł drużynie były napastnik Ruchu Chorzów po pojawieniu się na murawie.

90
    Doliczone cztery minuty do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Cracovia: z boiska schodzi Pelle van Amersfoort, na boisku pojawia się Tomas Vestenicky.
    89. Pelle van Amersfoort - 1:3

89
    Gol dla Cracovii!
    Strzelcem bramki PELLE VAN AMERSFOORT.

Ostateczny cios zadany gospodarzom w końcówce podstawowego czasu. Cracovia przeprowadziła sprawny kontratak. Na jego zakończenie Pelle van Amersfoort oddał techniczne uderzenie z kilkunastu metrów w narożnik bramki po podaniu Rafaela Lopesa. Lechia Gdańsk już nie podniesie się w tym spotkaniu.

89
    Za chwilę przekonanmy się, ile minut doliczy Bartosz Frankowski do drugiej części spotkania. Przerw nie było wcale tak wiele.

88
    Piłka nerwowo posyłana w kierunku pola karnego strzeżonego przez Michala Peskovicia. W ostatnich minutach doświadczony bramkarz nie musiał mierzyć się z żadnym strzałem.

86
    Lechia przesuwa się po połowie Cracovii ruchem jednostajnym. Przeciwnicy są przygotowani na jej rozwiązania.

84
    Gospodarze domagali się rzutu karnego po sytuacji stykowej z udziałem Jakuba Araka. Bartosz Frankowski nie dopatrzył się faulu. Sędziowie przy monitorach również.

83
    Piotr Stokowiec postanowił zagrać va banque i ma w swojej jedenastce trzech nominalnych napastników. Cracovia dwoi się i troi w defensywie.

82
    Michał Nalepa napomniany żółtą kartką za faul na Rafaelu Lopesie.

82
    Zmiana w drużynie Lechia Gdańsk: z boiska schodzi Jaroslav Mihalik, na boisku pojawia się Jakub Arak.

80
    10 minut do końca podstawowego czasu. Zespół z Pomorza przyzwyczaił do swoich pościgów, ale czy historia lubi się powtarzać aż tak bardzo.

78
    Sunąca po murawie piłka nie dotarła do Łukasza Zwolińskiego. Jak oka w głowie pilnował go w tej sytuacji David Jablonsky.

Gole: 46. Zwoliński – 33. van Amersfoort, 51. Maloča (sam.), 89. van Amersfoort

Kartki:   55. Kubicki (LGD), 82. Nalepa (LGD) – 69. Dytiatjew (CRA)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 1:9. Strzały niecelne: 5:5. Rzuty rożne: 6:4. Spalone: 0:2. Foule: 14:14.
    Lechia Gdańsk: Kuciak – Fila, Nalepa, Maloča, Mladenović – Mihalik (82. Arak), Makowski, Kubicki (71. Gajos), Saief (71. Gomes) – Zwoliński, F. Paixao (C).
    Zmiany: Alomerovic – Tobers, Pietrzak, Gajos, Lipski, Maulana Vikri, Gomes, Arak, Kobryń.

Cracovia: Pesković – Rapa, Dytiatjew, D. Jablonský, Pestka – Dimun – Rodrigues de Souza (66. Gol), Loshaj (77. Fiolić), van Amersfoort (90. Vestenicky), Hanca – R. Lopes (C).
    Zmiany: Hrosso – Siplak, Gol, Lusiusz, Fiolić, Rakoczy, Strózik, Ferraresso, Vestenicky.

Sędziowie: Bartosz Frankowski (Toruń)