Jagiellonia – Piast 0:2 (koniec) | Korona – Lech P. 0:3 (koniec) | Pogoń – Lechia 1:1 (koniec)
Raków – Zagłębie L. 2:1 (koniec) | Śląsk – ŁKS 4:0 (koniec) | Arka – Wisła K. 0:0 (koniec)
Cracovia – Wisła Pł. 1:1 (koniec) | Górnik Z. – Legia 2:0 (koniec)
Korona Kielce
0:3 (0:0)
Lech Poznań
Niedziela 14.06.2020, 18:00 • Stadion Miejski, Kielce • PKO Ekstraklasa • 30. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (20:11:52)

Faule: 19:11.

Wybranie plusa tego spotkania absolutnie nie jest żadnym wyzwaniem. Po pierwszej, bezbramkowej połowie sprawy wziął w swoje ręce Christian Gytkjaer. Duńczyk potrzebował zaledwie 20 minut na strzelenie trzech goli i rozstrzygnięcie pojedynku w Kielcach. Korona dostała potężne ciosy i straciła motywację. Nie była w stanie niczym odpowiedzieć na rewelacyjne przyspieszenie Duńczyka. Lech Poznań zatriumfował 3:0 w Kielcach i przybliża się do europejskich pucharów. Złocisto-krwistym coraz bliżej z kolei do Fortuna I ligi.

90+3

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Zmiana w drużynie Korona Kielce: z boiska schodzi Jakub Żubrowski, na boisku pojawia się Iwo Kaczmarski.

86
    Lech Poznań nie jest pod wrażeniem szybujących w pobliże bramki Mickeya van der Harta dośrodkowań. Drużyna z Wielkopolski nie pozwala na kończenie ich uderzeniami.

84
    Pojedynek szybkościowy blisko linii bocznej boiska. Piłkarze starli się ze sobą i ostatecznie razem z futbolówką wylądowali poza placem. Sędziowie przyznali wznowienie gospodarzom.

82
    Przerwa w grze spowodowana urazem mięśniowym Grzegorza Szymusika. Źle stanął on po wyekspediowaniu futbolówki na własnej połowie boiska.

80
    Korona Kielce bezskutecznie szuka sposobu na zaskoczenie odpowiednio zdyscyplinowanych przeciwników.

78
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Pedro Tiba, na boisku pojawia się Juliusz Letniowski.

79
    Uderzenie Jacka Kiełba zza linii pola karnego powstrzymane przez bramkarza Lecha Poznań, który przejął opaskę kapitana po zejściu z boiska Thomasa Rogne.

77
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Thomas Rogne, na boisku pojawia się Djordje Crnomarković.

76
    Kwadrans do końca rywalizacji, która jest w zasadzie rozstrzygnięta i w której trudno już nie dojdzie do niespodzianki. Nie oznacza to, że Korona Kielce nie ma o co walczyć.

75
    Jeszcze jedno ostre starcie i tym razem od rzutu wolnego wznowią grę wyżej notowani piłkarze. Ich przeciwnicy potwierdzają, że bronią twardo i nieustępliwie.

73
    Futbolówka na obrzeżach pola karnego Lecha Poznań, ale Korona Kielce totalnie rozbita strzeleckimi popisami Christiana Gytkjaera.

Gole: 48. Gytkjaer, 65. Gytkjaer (kar.), 68. Gytkjaer

Kartki:   21. Gnjatić (KRN), 26. A. Kovacević (KRN), 27. Pućko (KRN), 62. Spychała (KRN) – 45+1. Jóźwiak (LPO)

Posiadanie piłki: 46 % : 54 %.
    Strzały celne: 2:6. Strzały niecelne: 5:4. Rzuty rożne: 10:2. Spalone: 3:0. Foule: 19:11.
    Korona Kielce: Kozioł – Spychała (71. Papadopulos), A. Kovacević (C), Tzimopoulos, Szymusik – Gnjatić, Żubrowski (88. Kaczmarski) – Lioi (66. Gardawski), Forsell, Pućko – Kiełb.
    Zmiany: Kukić – Cecarić, Gardawski, Djuranović, Theobalds, Lisowski, Szelągowski, Kaczmarski, Papadopulos.

Lech Poznań: van der Hart – Butko, Šatka, Rogne (C) (77. Crnomarković), Puchacz – Kamiński (69. Skóraś), Moder, Tiba (78. Letniowski), Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer.
    Zmiany: Szymański – Crnomarković, Muhar, Žamaletdinov, Letniowski, Skóraś, Kostewycz.

Sędziowie: Tomasz Musiał (Kraków)