Arka – ŁKS 3:2 (koniec) | Legia – Cracovia 2:0 (koniec) | Wisła K. – Korona 1:1 (koniec)
Arka Gdynia
3:2 (3:0)
ŁKS Łódź
Sobota 11.07.2020, 15:00 • Stadion Miejski, Gdynia • PKO Ekstraklasa • Runda 35

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (17:12:24)

Posiadanie piłki: 41% : 59%.
    Strzały na bramkę: 9:4.
    Strzały niecelne: 8:5.
    Rzuty rożne: 6:5.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 20:13.

Arka Gdynia zatriumfowała w meczu spadkowiczów z PKO Ekstraklasy. Wynik 3:2 zawdzięcza przede wszystkim atakom w pierwszej połowie. Po przerwie rządził już ŁKS Łódź i dzięki uderzeniom Samuela Corrala oraz Łukasza Sekulskiego zmniejszył rozmiar porażki.

90+3

90+1
    Adrian Klimczak napomniany żółtą kartką za faul.

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

90
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Dawid Markiewicz, na boisku pojawia się Douglas Bergqvist.

87
    Wymiana podań w centrum boiska. Po niej nie udało się wyklarować dogodnej sytuacji podbramkowej i niebawem futbolówka zmieniła właściciela.
    85. Łukasz SEKULSKI - 3:2

85
    Gol dla ŁKS-u!
    Strzelcem bramki ŁUKASZ SEKULSKI.

Po dośrodkowaniu Macieja Wolskiego piłka spadła pod nogami Łukasza Sekulskiego, który poradził sobie w sytuacji jeden na jeden z przeciwnikiem i oddał uderzenie z bliska na 2:3.

82
    Zmiana w drużynie Arka Gdynia: z boiska schodzi Maciej Jankowski, na boisku pojawia się Oskar Zawada.

80
    Arkadiusz Malarz popisał się interwencją po strzale Michała Nalepy. Weteran miał szczęście, że nieobstawiony pomocnik gospodarzy huknął w środek bramki.

78
    Pavels Steinbors dyryguje swoimi obrońcami i stara się ich zmobilizować do odparcia rozgrywanego przez ŁKS Łódź na obrzeżach pola karnego ataku.

77
    ŁKS Łódź sam podkłada sobie grabie przed nos. Nie do uwierzenia. Maksymilian Rozwandowicz przebiegał akurat po linii bramkowej Arki Gdynia i w tym momencie zablokował zmierzającą do siatki futbolówkę po strzale Pirulo. Trudno to skomentować.

76
    Jeszcze około kwadrans rywalizacji na Stadionie Miejskim w Gdyni.

75
    Ostra konfrontacja pod oczami sędziego. Ten natychmiast nabrał powietrza w płuca i gwizdnął. Obyło się bez kartki, ale następna taka konfrontacja może zakończyć się napomnieniem ostrzejszym niż słowne.

74
    Arka Gdynia schowała się w pełnym składzie osobowym na własnej połowie boiska.

72
    Maciej Dąbrowski oddał potężne uderzenie z rzutu wolnego i zmusił do dużego wysiłku na linii bramkowej Pavelsa Steinborsa.

Gole: 19. Vinicius, 41. Nalepa (kar.), 45. Jankowski – 55. Corral, 85. Sekulski

Kartki:   45+1. Młyński (ARK) – 45+1. Guima (LKS), 90+1. Klimczak (LKS)

Posiadanie piłki: 41 % : 59 %.
    Strzały celne: 9:4. Strzały niecelne: 8:5. Rzuty rożne: 6:5. Spalone: 1:1. Foule: 20:13.
    Arka Gdynia: Steinbors (C) – Zbozień, Danch, Helstrup, Marciniak – Kopczyński, Nalepa – Młyński, Markiewicz (90. Bergqvist), Vinicius (69. Antonik) – Jankowski (82. Zawada).
    Zmiany: Krzepisz – Bergqvist, Siemaszko, Antonik, Marić, Zawada, Tomczak, Chmielnicki, Wawszczyk.

ŁKS Łódź: Malarz (C) – Wolski, Moros, M. Dąbrowski, Klimczak – Rozwandowicz – Pirulo, Guima (46. Trąbka), Srnić, Ratajczyk – Wróbel (46. Corral, 71. Sekulski).
    Zmiany: Arndt – Sobociński, Corral, Trąbka, Sekulski, Lorenc, Sajdak.

Sędziowie: Artur Aluszyk (Szczecin)