Legia – Pogoń 1:2 (koniec) | Piast – Cracovia 1:1 (koniec) | Śląsk – Lechia 1:2 (koniec)
Lech P. – Jagiellonia 4:0 (koniec)
Lech Poznań
4:0 (4:0)
Jagiellonia Białystok
Niedziela 19.07.2020, 17:30 • Stadion Poznań • PKO Ekstraklasa • Runda 37

Bezdyskusyjne zwycięstwo Lecha. Gospodarze w wielkim stylu pieczętują wicemistrzostwo Polski. Wszystko zostało powiedziane już w I połowie. (19:23:54)

90

89
    Ramirez zdecydował się na oddanie strzału z rzutu wolnego, ale trafił prosto w mur. Potem zanotował też kiepską dobitkę.

88
    I jeszcze jeden korner dla Lecha. Tym razem próbował trafić Marchwiński, ale nic z tego.

87
    Tym razem nie było nawet próby strzału.

86
    Rzut rożny dla Kolejorza. Za moment będzie szansa dla gospodarzy na zdobycie kolejnego gola.

85
    Białostoczanie jeszcze próbują coś tutaj wyczarować. Ciekawe czy coś z tego wyniknie.

83
    Po tym spotkaniu poznaniacy odbiorą srebrne medale za wicemistrzostwo Polski. To oczywiście wiąże się też ze sporą gratyfikacją finansową.
    82. Tymczasem w Poznaniu.

80
    Akcje Lecha są zdecydowanie mniej dynamiczne niż w pierwszej połowie. Oczywiście nadal poznaniacy grają do przodu, ale bez iskry, jaką widzieliśmy wcześniej.

79
    Czekamy na ostatnie fragmenty tego spotkania. Już dawno jest po ptakach.

78
    Skóraś oddał niezłe uderzenie. Na posterunku był jednak bramkarz Jagiellonii.

77
    No cóż, ta druga połowa jest bardzo mocno przeciętna. Nie dzieje się tyle, co w pierwszej partii.

75
    Kwadrans do końca spotkania. Tutaj już raczej nic spektakularnego się nie wydarzy.

74
    Na spokojnie Lechici. Oni już mogą grać na zupełnym luzie.

73
    Gytkjaer podziękował wszystkim i usiadł na ławce rezerwowych. Przypomnijmy, że to ostatni jego mecz w barwach Kolejorza.

72
    Wyjątkowy moment w tym spotkaniu! Gytkjaer żegnany przez kibiców Lecha na stojąco.

72
    Zmiana w drużynie Lech Poznań: z boiska schodzi Christian Gytkjaer, na boisku pojawia się Filip Szymczak.

Mateusz

Gole: 6. Tiba, 13. Gytkjaer, 32. Kamiński, 39. Gytkjaer

Posiadanie piłki: 62 % : 38 %.
    Strzały celne: 8:0. Strzały niecelne: 11:4. Rzuty rożne: 8:2. Spalone: 3:2. Foule: 8:9.
    Lech Poznań: Szymański – Gumny, Šatka, Crnomarković, Puchacz – Kamiński (64. Skóraś), Moder, Tiba (61. Marchwiński), Jóźwiak – Ramirez – Gytkjaer (72. Szymczak).
    Zmiany: Mleczko – Muhar, Žamaletdinov, Dejewski, Skóraś, Kostewycz, Szymczak, Marchwiński, Butko.

Jagiellonia Białystok: Dziekoński – A. Kadlec, Błyszko, Szymanowicz, Bodvarsson – Makuszewski (46. Mystkowski), Romanczuk, Pospisil, Přikryl (70. Bida) – Imaz – Puljic (46. Borysiuk).
    Zmiany: Węglarz – Struski, Olszewski, Mystkowski, Wdowik, Toporkiewicz, Bida, Borysiuk.

Sędziowie: Paweł Raczkowski