Wisła Pł. – Stal M. 1:1 (koniec) | Warta – Lechia 0:1 (koniec) | Górnik Z. – Podbeskidzie 4:2 (koniec)
Wisła Płock
1:1 (0:0)
Stal Mielec
Niedziela 23.08.2020, 12:30 • Stadion im. Kazimierza Górskiego, Płock • PKO Ekstraklasa • 1. runda

Faule: 15:8. (14:28:38)

Mecz w Płocku za nami. Obie ekipy nie zgotowały nam ciekawego widowiska. Bliska sięgnięcia po trzy oczka była Stal, która prowadziła po golu Prokicia. W ostatnich minutach punkt Wiśle uratował Mateusz Szwoch.

90+3

90+2
    Dosłownie ostatnie minuty spotkania w Płocku. Większą chęć na gola mają gospodarze.

90
    Przynajmniej trzy minuty dłużej potrwa spotkanie w Płocku.
    89. MATEUSZ SZWOCH - 1:1

89
    Gol dla Wisły Płock!
    Strzelcem bramki MATEUSZ SZWOCH.

Niewykorzystane sytuacje się mszczą! Od razu po zażegnanym niebezpieczeństwie ruszyli do ataku gospodarze. Pawlak centruje w pole karne, gdzie znalazł się Mateusz Szwoch i głową wpakował futbolówkę do siatki.

88
    Powinno być 0:2! Podanie do Pawła Tomczyka, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem! Wydaje się, że napastnik Stali trochę zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i z jego strzałem poradził sobie Kamiński!

87
    Pawlak do Rasaka, który centruje w pole karne, jednak łatwo wybijają piłkę rywale.

85
    Zmiana w drużynie Stal Mielec: z boiska schodzi Prokić, na boisku pojawia się Dadok.

84
    Ładnie przedarł się skrzydłem Merebashvili. Później oglądaliśmy zagranie wzdłuż pola karnego, które trafiło w rywala.

83
    Zmiana w drużynie Wisła Płock: z boiska schodzi Żuk, na boisku pojawia się Pawlak.

82
    Fatalny drybling na lewej flance jednego z "Nafciarzy". Piłka dla Stali.

80
    Miękkie zagranie Pawła Żuka w pole karne. Główkował Tuszyński, ale bardzo lekko i bez problemów interweniuje Strączek.

79
    Stal Mielec zamknięta na własnej połowie boiska. Brakuje Wiśle pomysłu na sforsowanie obrony beniaminka.

77
    Zagranie z lewej flanki w szesnastkę mielczan, ale radzą sobie przyjezdni i wybijają futbolówkę.

75
    Żółtą kartką ukarany został Jakub Rzeźniczak, który nieprzepisowo zatrzymywał Prokicia.

75
    Kwadrans do zakończenia podstawowego czasu gry. Starają się atakować gospodarze, jednak do tej pory próby płocczan są bardzo nieskuteczne.

Tomek

Gole: 89. Szwoch – 56. Prokić

Kartki:   36. Lesniak (PLO), 75. Rzeźniczak (PLO) – 45. Żyro (SMI)

Strzały celne: 1:6. Strzały niecelne: 8:7. Rzuty rożne: 7:3. Spalone: 0:1. Foule: 15:8.
    Wisła Płock: Kamiński – Żuk (83. Pawlak), Rzeźniczak, Michalski, Uryga, Cabezali, Leśniak, Szwoch, Kocyła (69. Merebashvili), Adamczyk (59. Rasak), Sheridan (58. Tuszyński).
    Zmiany: Wrąbel, Rasak, Tomasik, Tuszyński, Merebashvili, Ambrosiewicz, Kondracki, Zbozień, Pawlak.

Stal Mielec: Strączek – Żyro, Urbańczyk, Domański, Prokić (85. Dadok), Mak (64. Tomczyk), Kościelny, Forsell (72. Matras), Tomasiewicz, Getinger, Lisowski (46. Flis).
    Zmiany: Gliwa, Sdudek, Flis, Sadłocha, Matras, Dadok, Tomczyk, Zjawiński.

Sędziowie: Sebastian Jarzębak (Bytom).