Sparta – Falubaz 50:40 (koniec) | Unia – Stal 59:30 (koniec)
koniec wyścigu
Fogo Unia Leszno
59:30
ebut.pl Stal Gorzów
Niedziela 11.10.2020, 19:15 • Stadion im. Alfreda Smoczyka, Leszno • PGE Ekstraliga • Finał

To już wszystko z tego spotkania. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Kamil Kaźmierczak! Zapraszam na pozostałe relacje prowadzone za pośrednictwem naszego serwisu! (21:28:19)

8. Kamil Pytlewski 0 ()

Za nami spotkanie w Lesznie. Unia pewnie wygrywa na własnym torze i w świetnym stylu zdobywa Mistrzostwo Polski! Wśród miejscowych na wyróżnienie zasługują Smektała, Sajfutdinow i Pawlicki, którzy zdobyli odpowiednio 13+1, 11 i 11+1 punktów. U gości najwięcej punktów zgromadził Rafał Karczmarz, który zebrał aż osiem "oczek", ale miał sześć startów.

Czas: 63,28

W ostatniej gonitwie sezonu Woźniak objął prowadzenie po starcie, jednak minął go na dystansie Smektała. W rywalizacji juniorów Szlauderbach, który zapisuje na swoim koncie jeden punkt!

Czas: 64,13

Chyba nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Najlepiej ze startu wyszedł Pludra, a do niego dołączył Pawlicki. Przez większość biegu Pawlicki bronił podwójnego prowadzenia, jednak Kacper też miał spory udział w tym wyniku, między innymi zamykając Thomsena na trzecim okrążeniu! Świetny bieg w wykonaniu osiemnastolatka!

Bartosz Smektała

Kosmetyka toru, a po niej biegi nominowane.

Czas: 63,56

Czeka nas nieco dłuższa przerwa, bowiem bieg po biegu w ramach rezerwy zwykłej pojedzie Kubera.

Najlepiej ze startu Kubera, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu minęła go dwójka gości. Pawlicki na dystansie wskoczył przed Kuberę i próbował kąsać Thomsena, jednak ten wybronił drugą lokatę.

12
    Bieg 12
    Dominik Kubera 2
    Rafał Karczmarz 1

Wynik meczu: 49:22
    Czas: 63,10

Świetnie ze startu Kubera, za nim był Karczmarz, jednak już na przeciwległej prostej Smektała popędził między rywalami i dołączył do młodzieżowca Unii. Na dystansie Smektała wskoczył na pierwszą pozycję i na dwóch ostatnich okrążeniach na prostych jechał na jednym kole, świętując Mistrzostwo Polski!

Czas: 62,82

Świetnie ze startu Zmarzlik, dołączył do niegoHolder i goście objęli podwójne prowadzenie. Lidsey z Sajfutdinowem starali się kąsać Holdera, jednak nie mogli go dogonić. Na trzecim okrążeniu Holder miał jakiś defekt motocykla, przez co upadł na tor i mamy przerwany bieg. Holder wykluczony z powtórki.

W powtórce osamotniony Zmarzlik świetnie wyszedł ze startu, ale na wyjściu z pierwszego łuku wypychał Lidseya. Ten nie znalazł miejsca dla siebie i upadł na tor. Po raz kolejny bieg przerwany.

Zmarzlik wykluczony z powtórki i jeżeli dwójka gospodarzy dojedzie do mety, to Unia zagwarantuje sobie Mistrzostwo Polski, co już jest świętowane w parku maszyn!

W trzeciej odsłonie tej gonitwy miejscowi pewnie przejechali bieg i przy aplauzie miejscowej publiczności gwarantują Mistrzostwo Polski dla Fogo Unii Leszno!

Czas:

Najlepiej ze startu Karczmarz, za nim dwójka gospodarzy. Thomsen na pierwszym okrążeniu na chwilę pojawił się na trzeciej pozycji, ale szybko z niej spadł. Thomsen na trzecim okrążeniu wyprzedził Lidseya i ostatecznie goście wygrywają drużynowo, po raz pierwszy w dniu dzisiejszym.