Górnik Ł. – Widzew 0:0 (kon.) | Stomil – Arka 1:1 (kon.)
koniec
Stomil Olsztyn
1:1 (0:1)
Arka Gdynia
sobota 17.10.2020, 14:00 • Stadion OSiR, Olsztyn • Fortuna 1 Liga • 9. kolejka
   
  Dziękujemy Państwu bardzo serdecznie za wspólnie spędzony czas i jednocześnie zapraszamy na pozostałe relacje na lajfach. Dobrego popołudnia! (16:01:07)
  Podział punktów w Olsztynie.
   
  Brawa dla Stomilu za drugą połowę, ponieważ grając w osłabieniu potrafili oni przenieść ciężar gry na połowę przeciwników i dodatkowo jeszcze doprowadzić do wyrównania. Po tym skupili się oni na obronie korzystnego rezultatu skutecznie broniąc się przed atakami Arki. Gdynianie z kolei nie byli już tak przebojowi jak w pierwszej odsłonie i nie stworzyli sobie zbyt dużo dogodnych okazji na strzelenie gola. Z pewnością taki końcowy wynik nie może ich zadowalać.
   
  90+5
  Koniec meczu.
   
  90+4
  Ciekawa odpowiedź Stomilu! Carolina ostro centruje z lewego skrzydła i zmusza do wysiłku Kajzera, który oddala niebezpieczeństwo.
   
  90+3
  Długie zagranie górą do Siemaszki, lecz ten został sprytnie przyblokowany przez Strausa. Nieco zrezygnowani są już goście.
   
  90+2
  Leżał przez chwilę na murawie bramkarz olsztynian, który oberwał od jednego z rywali przy swoim wyjściu. Oczywiście dzięki temu zyskał kilka cennych sekund.
   
  90+1
  Sędzia dolicza cztery dodatkowe minuty do regulaminowych dziewięćdziesięciu.
   
  90
  Trwa prawdziwe oblężenie pola karnego olsztynian, jednak pomimo tego Kudrjavcevs nadal nie jest zmuszany do żadnej trudnej interwencji.
   
  89
  Jak zwykle zupełnie nic z niego nie wyszło, jednak "Arkowcy" ciągle utrzymują się w posiadaniu piłki i nie dają oddechu Stomilowi.
   
  88
  Mocno aktywny na prawym skrzydle Kasperkiewicz jeszcze raz nabija Carolinę i wywalcza kolejny korner dla swojej drużyny.
   
  87
  Siemaszko do końca naciskał prowadzącego piłkę do chorągiewki Biedrzyckiego. Ostatecznie arbiter odgwizdał przewinienie.
   
  86
  Deja uderza z sytuacyjnej piłki, choć zrobił to za lekko. Nie miał problemów z wyłapaniem futbolówki bramkarz Stomilu, który rozpoczął nieudaną kontrę.
   
  85
  Olsztynianie ustawili się całym zespołem na własnej połowie i robią wszystko by nie dopuścić do straty bramki w końcówce. Arka bowiem wciąż napiera.
   
  84
  Kolejna wrzutka Drewniaka spod chorągiewki nie przynosi zagrożenia. Tym razem dodatkowo sędzia dostrzegł faul jednego z gdynian.
   
  82
  W ostatnich minutach zdecydowanie zyskali inicjatywę przyjezdni z Gdyni. Z resztą nic dziwnego bowiem to oni grają w przewadze i mają nie do końca korzystny wynik.
   
  81
  Po dalekim wrzucie z autu Marciniaka strzał z nieprzygotowanej pozycji oddaje Marcjanik. Po rykoszecie piłka ląduje w rękach Kudrjavcevsa.
   
  80
  Ładnie, szybko wyszli środkiem boiska podopieczni Ireneusza Mamrota. W kluczowym momencie zabrakło dokładności na lewej flance.

  Mateusz Nyka

  Bramki: 57. Biedrzycki – 42. Letniowski (kar.)

  Kartki:   41. Łuczak (OLS) – 12. Danch (ARK), 69. Kasperkiewicz (ARK)   41. Byrtek (OLS)


  Posiadanie piłki: 33 % : 67 %.
  Strzały na bramkę: 1:4. Strzały niecelne: 3:6. Rzuty rożne: 2:10. Spalone: 3:2. Faule: 10:18.
  Stomil Olsztyn:
  Kudrjavcevs – Szota, Biedrzycki, Byrtek – Sierant, Ogrodowski (64. Sadowski), Spychała (78. Jarosz), Carolina – Hinokio, Kuświk (46. Straus), Łuczak

  Rezerwowi:
  Skiba – Straus, Serbintowicz, Loshi, Staszak, Sadowski, Van Weert, Szramka, Jarosz

  Arka Gdynia:
  Kajzer – Kasperkiewicz, Danch, Marcjanik, Marciniak – Deja, Mazek (62. Da Silva), Drewniak, Letniowski (73. Żebrowski), Młyński (62. Boniecki) – Jankowski (78. Siemaszko)

  Rezerwowi:
  Krzepisz – Ślesicki, Soszyński, Łabojko, Boniecki, Żebrowski, Da Silva, Siemaszko, Wolsztyński

  Sędziowie:
  Główny: Łukasz Kuźma
  Boczni: Bartosz Kaszyński, Marcin Adamski
  Techniczny: Konrad Kiełczewski