Znicz – Wigry 1:2 (koniec) | Lech II P. – Stal Rz. 5:1 (koniec) | Pogoń Sdl. – Bytovia 2:0 (koniec)
Skra – Garbarnia 1:0 (koniec) | Olimpia G. – Motor 1:0 (koniec) | Olimpia E. – KKS 1:0 (koniec)
GKS K. – Ostróda 2:1 (koniec)
Olimpia Elbląg
1:0 (0:0)
KKS 1925 Kalisz
Sobota 27.02.2021, 14:00 • Stadion Miejski, Elbląg • 2. Liga • 19. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (15:58:52)

Posiadanie piłki: 44% : 56%.
    Strzały na bramkę: 4:4.
    Strzały niecelne: 5:7.
    Rzuty rożne: 3:3.
    Spalone: 4:0.
    Faule: 10:13.

W Elblągu trzeba było poczekać długo na przełomowe zdarzenie. Drużyny miały problem z kreowaniem sytuacji podbramkowych, przez co oglądaliśmy mecz walki. Rozstrzygnięcie nastąpiło w 81. minucie. Uderzenie Wojciecha Zyski pozwoliło gospodarzom rozpocząć rundę wiosenną zwycięstwem 1:0.

90+4

90+2
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Tkaczuk, na boisku pojawia się Bartlewski.

90
    Rozpoczął się doliczony czas.

90
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Radzewicz, na boisku pojawia się Waleńcik.

89
    Trudno dziwić się poddenerwowaniu w obozie kaliszan. Ta konfrontacja nie układa się po myśli podopiecznych Ryszarda Wieczorka.

87
    Tym razem zespół z Kalisza w akcji i próba uruchomienia ustawionego na desancie napastnika. Inna sprawa, że środkowi obrońcy byli przygotowani, a jeden z nich zagrał na wyprzedzenie.

85
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Jabłoński, na boisku pojawia się Burzyński.

83
    Mało czasu pozostało kaliszanom na doprowadzenie przynajmniej do remisu. Rozdrażnieni są podopieczni Ryszarda Wieczorka, jednak brakuje im pomysłu na poprawienie rezultatu.

81
    Gol dla Olimpii!
    Strzelcem bramki WOJCIECH ZYSKA.

Końcówka spotkania przynosi w nim przełom. Olimpia Elbląg konsekwentnie szukała sposobu na umieszczenie piłki w bramce przeciwnika i dopięła swego. Po trafieniu Wojciecha Zyski gospodarze są zaledwie kilka minut od rozpoczęcia rundy wiosennej zwycięstwem.

78
    Filip Kendzia napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

78
    Mija czas i piłkarze przemieszczają się w ostatnich minutach w spokojnym tempie po murawie. Potrzeba przyspieszenia, jakiegoś niekonwencjonalnego zagrania.

76
    Zmiana w drużynie Olimpia Elbląg: z boiska schodzi Bawolik, na boisku pojawia się Kordykiewicz.

75
    Pozostał zaledwie kwadrans podstawowego czasu obu drużynom na rozstrzygniecie konfrontacji.

73
    Zmiana w drużynie KKS 1925 Kalisz: z boiska schodzi Kaszuba, na boisku pojawia się Łuszkiewicz.

73
    Drużyna gości ruszyła na połowę przeciwnika większą liczbą piłkarzy. Zrobiło się niebezpiecznie, ale zdążyli powrócić na czas gospodarze trwającego spotkania.

Gole: 81. Zyska

Kartki:   38. Wenger (OLE) – 63. Kaszuba (KKL), 68. Radzewicz (KKL), 78. Kendzia (KKL)

Posiadanie piłki: 44 % : 56 %.
    Strzały celne: 4:4. Strzały niecelne: 5:7. Rzuty rożne: 3:3. Spalone: 4:0. Foule: 10:13.
    Olimpia Elbląg: Witan – Kiełtyka, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Zyska, Kamiński, Jabłoński (85. Burzyński), Krasa, Bawolik (76. Kordykiewicz), Tkaczuk (90. Bartlewski).

Zmiany: Rutkowski – Sarnowski, Kazimierowski, Ressel, Filipczyk, Kordykiewicz, Bartlewski, Sobiecki, Burzyński.

KKS 1925 Kalisz: Molenda – Kendzia, Gawlik, Kaszuba (73. Łuszkiewicz), Kamiński, Radzewicz (90. Waleńcik), Gordillo, Tunkiewicz (65. Borecki), Hołota, Sabiłło (73. Mickevics), Majewski (65. Maćczak).

Zmiany: Krakowiak – Waleńci, Maćczak, Mickevics, Borecki, Koczy, Łuszkiewicz, Chojnowski, Zawistowski.

Sędziowie: Mariusz Korpalski (Toruń)