Pogoń – Piast 1:0 (koniec) | Wisła K. – Raków 1:2 (koniec) | Śląsk – Lechia 1:1 (koniec)
Śląsk Wrocław
1:1 (1:0)
Lechia Gdańsk
Niedziela 08.08.2021, 20:00 • Stadion Miejski, Wrocław • PKO Ekstraklasa • 3. runda

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (22:05:15)

Podział punktów we Wrocławiu

Konfrontacja Śląska Wrocław z Lechią Gdańsk była dynamiczna. Już w początkowym kwadransie przyjezdni, a konkretnie Łukasz Zwoliński nie wykorzystał szansy na zdobycie prowadzenia z rzutu karnego. Później Lechia miała kolejne szanse na gola, ale pozostała bardzo nieskuteczna. Śląsk miał nieco lepiej nastawiony celownik i zdobył prowadzenie strzałem Dino Stigleca. Po przerwie pozostało widowiskowo, jednak dużo było prób chybionych lub zatrzymanych. Dopiero w doliczonym czasie Lechia dopadła gospodarzy i golem Tomasza Makowskiego ustaliła wynik na 1:1. Rozczarowanie Śląska przed rewanżem z Hapoelem Beer Szewa w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

Strzelcem bramki TOMASZ MAKOWSKI.

Wyrównanie w doliczonym czasie! Lechia Gdańsk prawdopodobnie wyszarpnęła punkt we Wrocławiu. Tomasz Makowski przebiegł bezkarnie obok środkowych obrońców gospodarzy i główkował prosto do siatki po dośrodkowaniu Mykoly Musolitina.

90+4
    Śląsk pozostaje w posiadaniu futbolówki, pomaga Robert Pich.

90+3
    Chwila oddechu dla gospodarzy, ponieważ wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika. Inna sprawa, że wykonanie stałego fragmentu gry przez Bartłomieja Pawłowskiego pozostawiało dużo do życzenia.

90+1
    Z indywidualnym kontratakiem pognał Erik Exposito i zakończył go uderzeniem w boczną siatkę w bramce Lechistów.

90
    Doliczone sześć minut do podstawowego czasu.

90
    Miękkie podanie w pole karne Śląska Wrocław. Bassekou Diabate nie zdołał oddać uderzenia po wrzutce Tomasza Makowskiego w efekcie brawurowego wyjścia na przedpole Michała Szromnika.

88
    Kacper Sezonienko napomniany żółtą kartką za ostry atak w nogi przeciwnika Szymona Lewkota.

88
    Ostatnie minuty konfrontacji i pozostaje dynamicznie. Zlatan Alomerović zmierzył się z uderzeniem z dystansu Krzysztofa Mączyńskiego.

86
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego sytuacyjna próba wyrównania, ale Mario Maloca nie trafił piętą w lustro bramki Śląska Wrocław.

85
    Interwencja Michała Szromnika i futbolówka została sparowana przez niego na korner.

Gole: 34. Stiglec – 90+5. Makowski

Kartki:   7. Verdasca (SLA) – 60. Conrado (LGD), 88. Sezonienko (LGD)

Spudłowany karny!: 8. Zwoliński (LGD), nietrafiony

Posiadanie piłki: 47 % : 53 %.
    Strzały celne: 7:8. Strzały niecelne: 12:9. Rzuty rożne: 6:8. Spalone: 3:1. Foule: 12:15.
    Śląsk Wrocław: Szromnik – Bejger, Poprawa, Verdasca – Pawłowski, Mączyński (C), Makowski (64. Lewkot), Stiglec – Praszelik (73. Schwarz), Quintana (64. Pich) – Piasecki (64. Expósito).
    Zmiany: Putnocky – Pich, Expósito, Schwarz, Janasik, Garcia, Radkowski, Łyszczarz, Lewkot.

Lechia Gdańsk: Alomerovic – Żukowski (84. Musolitin), Kopacz, Maloča (C), Conrado (78. Pietrzak) – Makowski – Ceesay (63. Sezonienko), Gajos (63. Diabaté), Kubicki, Durmus – Zwoliński (63. F. Paixao).
    Zmiany: Kuciak – Pietrzak, Diabaté, F. Paixao, Biegański, Koperski, Musolitin, Sezonienko, Kałuziński.

Sędziowie: Jarosław Przybył (Kluczbork)