Stal M. – Raków 0:3 (koniec) | Górnik Z. – Warta 1:0 (koniec) | Legia – Górnik Ł. 3:1 (koniec)
Legia Warszawa
3:1 (2:1)
Górnik Łęczna
Niedziela 19.09.2021, 17:30 • Stadion Wojska Polskiego, Warszawa • PKO Ekstraklasa • 8. kolejka

Dziękuję za wspólnie spędzony czas i zapraszam na następne relacje. (19:29:21)

Druga wygrana Legii w tygodniu

Legia Warszawa nie pozwoliła odebrać sobie prowadzenia po przerwie. To gospodarze oddali więcej uderzeń, a jedno z nich trafiło do bramki. Na 3:1 trafił Mahir Emreli, który sam wyłuskał dla siebie piłkę na połowie Górnika Łęczna. Sporo szkolnych pomyłek beniaminka, przez co po pokonaniu Wisły Płock, musi ponownie przełknąć gorzką pigułkę w postaci porażki.

90+4

90
    Doliczone trzy minuty do podstawowego czasu.

88
    Wznowienie od bramki Artura Boruca, a łęcznianie spoglądają z nieukrywanym rozczarowaniem w kierunku stadionowego zegara.

85
    Na pięć minut przed końcem podstawowego czasu zneutralizowana akcja Górnika Łęczna i tylko sprowokowani do przeprowadzenia kontrataku byli Legioniści.

83
    Jeszcze próbuje cokolwiek zdziałać drużyna z Lubelszczyzny, ale sytuacja jest już krytyczna.

82
    Spokój zapanował w działaniach stołecznego zespołu po odzyskaniu dwubramkowego prowadzenia.

81
    Kolejna akcja Legii Warszawa przerwana przez sędziów z powodu spalonego.

80
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Bartosz Śpiączka, na boisku pojawia się Paweł Wojciechowski.

80
    Zmiana w drużynie Górnik Łęczna: z boiska schodzi Damian Gąska, na boisku pojawia się Marcos Garcia Barreno Marquitos.
    79. Mahir EMRELI - 3:1

79
    Gol dla Legii!
    Strzelcem bramki MAHIR EMRELI.

Cyrk w szeregach obronnych Górnika Łęczna i najpewniej koniec jego nadziei na zapunktowanie. Najpierw zgubił piłkę na własnej połowie boiska, a następnie Maciej Gostomski przepuścił uderzenie Mahira Emreliego między nogami do siatki.

78
    Mateusz Wieteska popełnił przewinienie blisko środka boiska na zastawiającym dostęp do futbolówki Bartoszu Śpiączce.

75
    Komplet zmian przeprowadzonych w Legii Warszawa, natomiast w Górniku Łęczna trzech nowych zawodników postara się o poprawienie wyniku w ostatnim kwadransie podstawowego czasu.

Gole: 11. Baranowski (sam.), 27. Muci, 79. Emreli – 45+1. Śpiączka (kar.)

Kartki:   45+2. Gąska (LCZ)

Posiadanie piłki: 55 % : 45 %.
    Strzały celne: 10:3. Strzały niecelne: 7:11. Rzuty rożne: 10:1. Spalone: 1:1. Foule: 14:10.
    Legia Warszawa: Boruc – Jędrzejczyk (C), Wieteska, Nawrocki – Kastrati (46. Skibicki), Josue (46. Charatin), Slisz (73. Çelhaka), Luquinhas (61. R. Lopes), Mladenović – Muci – Pekhart (46. Emreli).
    Zmiany: Tobiasz – Y. Ribeiro, Emreli, Charatin, Çelhaka, R. Lopes, Skibicki, Abu Hanna, Rose.

Górnik Łęczna: Gostomski (C) – Orłowski (73. Eyenga-Lokilo), Baranowski, Pajnowski, Leândro – Gol, Drewniak – Wędrychowski (73. Szcześniak), Gąska (80. Barreno Marquitos), Krykun (64. Michał Mak) – Śpiączka (80. Wojciechowski).
    Zmiany: Kostrzewski – Midzierski, Szramowski, Szcześniak, Michał Mak, Wojciechowski, Dziwniel, Eyenga-Lokilo, Barreno Marquitos.

Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)