FC Barcelona
2:2 (2:1)
Juventus FC
Środa 27.07.2022, 02:30 • Cotton Bowl, Dallas • Międzyklubowe towarzyskie

Ostatecznie FC Barcelona remisuje z Juventusem 2:2, choć trzeba to przyznać, że "Duma Katalonii" wyraźnie przeważała, a w drugiej połowie wręcz dominowała na boisku. Mimo to rywale zdołali wyrównać za sprawą gola Keana. Rzecz jasna ostatnie minuty spotkania były zdominowane zmianami, a na samym boisku niewiele się działo. Co warto zapamiętać z tego spotkania? Koncert w wykonaniu Dembele, strzały w poprzeczkę i spojenie w wykonaniu Raphinhi i Fatiego, Di Marię w roli rozgrywającego w Juventusie. Lewandowski nadal czeka na swoją premierową bramkę w barwach Barcy. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje. (04:30:59)

90+2

90+2
    Ezzalzouli z ostrego kąta trafił w boczną siatkę.

90+1
    Perin wybronił techniczne uderzenie Depay'a na dalszy słupek!

90+1
    Spotkanie potrwa jeszcze co najmniej dwie minuty

90
    Starcie Collado z Zakarią ostatecznie wygrane przez zawodnika Juventusu.

88
    Strata Fagiollego na własnej połowie, na szczęście dla Juventusu rywale nie zdołali skonstruować groźnego ataku.

86
    Mocny strzał Gaviego obroniony przez Perina, Depay ruszył z dobitką, ale posłał piłkę obok słupka.

86
    Tym razem rzut wolny dla Juventusu na połowie boiska po faulu na Cudrigu.

85
    Barbieri spóźnił się ze wślizgiem i sfaulowało rywala na skrzydle.

84
    Juventus nieco zdesperowany podostrzył grę i sędzia często musi używać gwizdka.

83
    Kolejna akcja Ezzalzouliego lewą flanką przyniosła rzut rożny dla Barcelony.

81
    Tempo gry minimalnie spadło, ale znów Barcelona jest stroną dominującą.

79
    Ezzalzouli efektownie minął rywali na skrzydle w polu karnym Perina, ale jego centra już była niedokładna.

79
    Collado z żółtą kartką za faul na Pellegrinim.

77
    z boiska schodzi Fati, na boisku pojawia się Collado.
    z boiska schodzi Dest, na boisku pojawia się Cassado.
    z boiska schodzi Raphinha, na boisku pojawia się Ezzalzouli.

76
    z boiska schodzi Di Maria, na boisku pojawia się Soule.
    z boiska schodzi Cuadrado, na boisku pojawia się Barbieri.
    z boiska schodzi Kean, na boisku pojawia się Cudrig.

75
    Kolejna przerwa na uzupełnienie płynów.

75
    Uderzenie Pjanicia nad poprzeczką.

Radosław Łączkowski

Gole: 34. Dembele, 40. Dembele – 39. Kean, 52. Kean

Kartki:   74. Maria (JUV), 85. Barbieri (JUV)

Posiadanie piłki: 58 % : 42 %.
    Strzały celne: 20:8. Strzały niecelne: 13:4. Rzuty rożne: 4:1. Spalone: 0:1. Foule: 15:16.
    FC Barcelona: ter Stegen (46. Pena) – Roberto (30. Dest, 77. Casado), Christensen (62. Pique), Garcia (46. de Jong), Alba (62. Balde) – Nico (46. Pjanić), Busquets (46. Gavi), Kessie (62. Torre) – Aubameyang (46. Fati, 77. Collado), Lewandowski (62. Depay), Dembele (46. Raphinha, 77. Ezzalzouli).

Zmiany: Pena, Tenas – Pjanić, Ezzalzouli, de Jong, Casado, Favi, Torre, Raphinha, Collado, Fati, Dest, Depay, Balde, Pique

Trener: Xavi Hernandez

Juventus FC: Szczęsny (46. Perin) – Cuadrado (76. Barbieri), Bremer (59. Rugani), Bonucci (46. Gatti), Sandro (60. Pellegrini) – Locatelli (60. Fagioli), Danilo (60. Compagnon), Zakaria – Rovella – Di Maria (76. Soule), Kean (76. Cudrig).

Zmiany: Perin, Pinsoglio – Vlahović, Compagnon, Fagioli, Ake, Cudrig, Barbieri, McKennie, Da Graca, Gatti, Soule, Garofani, Pellegrini, Rugani

Trener: Massimiliano Allegri

Sędziowie: Elton Garcia