Piątek 29.07.2022, 20:30 • Stadion Miejski, Opole • Fortuna 1 Liga • Runda 3

Rzuty rożne: 3:5.
    Spalone: 1:1.
    Faule: 10:10.
    Przekonująca wygrana Zagłębia

Zagłębie Sosnowiec lepsze w meczu z Odrą Opole, a rozmiar jego zwycięstwa – 4:1 jest naprawdę efektowny. Na trafienia przyjezdnych gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem Tomasa Mikinica w czasie doliczonym do pierwszej połowy spotkania.
    Zły start sezonu opolan

90+4

90+2
    Jeszcze jedna akcja. Tym razem poderwał się do ataku Tymoteusz Klupś, a jego uderzenie zostało sparowane do boku przez Błażeja Sapielaka.

90+1
    Oliver Petrak napomniany żółtą kartką w doliczonym czasie.

90
    Doliczony czas.

87
    Dominik Jończy napomniany żółtą kartką za ostre przewinienie.

86
    Zmiana w drużynie Zagłębie Sosnowiec:
    z boiska schodzi Bryła, na boisku pojawia się Klupś.

86
    z boiska schodzi Ryndak, na boisku pojawia się Borowski.

85
    Gol dla Zagłębia!
    Strzelcem bramki z rzutu karnego MAREK FABRY.

Zmiennik również nie pozwolił sobie na zmarnowanie rzutu karnego i po uderzeniu Marka Fabrego, drużyna ze Stadionu Ludowego ponownie ma o trzy gole więcej na koncie niż Odra Opole.

85
    Drugi w meczu rzut karny dla Zagłębia Sosnowiec! Tym razem gwizdek po zagraniu ręką defensora Odry Opole.

85
    Rozpoczęła się ostatnia faza spotkania przy Oleskiej.

83
    Zmiana w drużynie Odra Opole:
    z boiska schodzi Klimek, na boisku pojawia się Petrak.

81
    z boiska schodzi Paprzycki, na boisku pojawia się Tkocz.

80
    Będą jeszcze roszady personalne w zespole prowadzonym przez trenera Piotra Plewnię.

78
    Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Zagłębia Sosnowiec było zablokowane uderzenie Mateusza Kamińskiego. Tymczasem pozostało zaledwie 10 minut podstawowego czasu.

Gole: 45+5. Mikinic (kar.) – 32. Sobczak (kar.), 35. Bryła, 38. Sobczak, 85. Fabry (kar.)

Kartki:   90+1. Petrak (ODO) – 24. Bonecki (SOS), 87. Jończy (SOS)   31. Szrek (ODO)

Posiadanie piłki: 45 % : 55 %.
    Strzały celne: 3:12. Strzały niecelne: 2:6. Rzuty rożne: 3:5. Spalone: 1:1. Foule: 10:10.
    Odra Opole: Sapielak – Szrek, Kędziora, Kamiński, Klimek (83. Petrak), Urbańczyk (70. Łabojko), Paprzycki (81. Tkocz), Mikinic (70. Łapiński), Marzec, Nowak, Czapliński (70. Guzdek).

Zmiany: Kalinowski – Łabojko, Guzdek, Hrebeń, Klec, Łapiński, Tkocz, Spychała, Petrak.

Trener: Piotr Plewnia

Zagłębie Sosnowiec: Gliwa – Ryndak (86. Borowski), Jończy, Dalić, Gojny, Rozwandowicz, Bonecki (54. Masłowski), Bryła (86. Klupś), Pawłowski, Niemiec (74. Ziółkowski), Sobczak (74. Fabry).

Zmiany: Kos – Banaszewski, Fabry, Klupś, Ziółkowski, Masłowski, Borowski, Bodzioch, Szumilas.

Trener: Artur Skowronek

Sędziowie: Piotr Urban (Warszawa)